Škola u Prokuplju objavila dokumentaciju o ekskurziji tokom koje je goreo autobus, sprema se tužba
Na sajtu prokupačke OŠ "Nikodije Stojanović Tatko" objavljena je dokumentacija u vezi sa organizacijom i izvođenjem ekskurzije tokom koje se zapalio autobus, u kojem je bilo 64 učenika.
Kako piše RTS, roditelji su od nadležnih zatražili da se do podneva "obelodani" kako je tekao izbor agencije za organizovanje ekskurzije i kontrola autobusa i vozača pre polaska na putovanje.
Javna nabavka za izbor agencije, za izvođenje dvodnevne ekskurzije po istočnoj Srbiji, raspisana je prošle jeseni.
Ponudu je poslao samo "Halo travel" iz Niša koji već godinama ima dominantno mesto, kada je reč o ovoj vrsti turističke usluge u Toplici.
Kako stoji u dokumentaciji, izbor ove agencije, potvrdila je petočlana komisija, u kojoj su bili i predstavnici roditelja.
Roditelje i javnost, nakon ovog incidenta, posebno je zanimalo da li je autobus, koji je određen da vozi učenike, imao svu potrebnu dokumentaciju o tehničkoj ispravnosti, pošto je, prema njihovim rečima i golim okom bilo vidljivo da je reč o vremešnom prevoznom sredstvu, sa brojnim nedostacima.
U odgovoru Policijske uprave u Prokuplju, čiji su pripadnici pregledali dokumentaciju i alko testirali vozača, pre polaska na ekskurziju, stoji da je vozač posedovao potvrdu o tehničkoj ispravnosti vozila od 27. maja, šest dana pre spornog događaja, kao i da nisu postojale druge nepravilnosti, koje bi bile u suprotnosti sa zakonskim propisima.
Istragu o ovom događaju, inače, vodi Osnovno javno tužilaštvo u Zaječaru, koje je obavestilo javnost da se utvrđuju sve okolnosti i ispunjenost zakonskog osnova da se postupak vodi po službenoj dužnosti.
Učenici i nastavnici, koji su bili na ekskurziji, sedam dana odsustvuju iz škole, čije su stručne službe, ponudile potrebnu pomoć.
Grad Prokuplje, kako nezvanično saznaje RTS, ponudio je roditeljima po 20.000 dinara, kako bi nadoknadili bar deo štete, zbog izgorelih stvari u požaru.
Za to vreme, roditelji, koji nisu želeli da govore za medije, spremaju tužbu protiv škole i turističke agencije, pošto su ubeđeni da je incident posledica brojnih propusta i da mir može da im vrati samo pravda, koju će potražiti u postupku pred nadležnim sudom.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Dačić o "zvučnom topu": Imamo LRAD uređaje, ali nisu upotrebljeni ni u jednom modu
24.06.2026.•
18
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić saopštio je večeras da LRAD uređaji u Srbiji nikad nisu korišćeni, što su, kako je naveo, potvrdili i američki proizvođači LRAD-a.
Prikupljanje dokaza ili zastrašivanje? Policija i dalje saslušava građane koji su govorili o "zvučnom topu"
24.06.2026.•
2
Ako ste posle 15. marta javno sumnjali da je na studentskom protestu upotrebljen "zvučni top", može vam se desiti da o tome, 15 meseci kasnije, morate da govorite i u Upravi kriminalističke policije.
Građani u Raški blokirali saobraćaj u znak podrške uhapšenom aktivisti Veljku Rakoviću
24.06.2026.•
1
Nekoliko desetina građana okupilo se popodne ispred policijske stanice u Raški da bi pružili podršku aktivisti Veljku Rakoviću koji je ranije danas uhapšen zbog sumnje da je ugrozio sigurnost predsednika Srbije.
Lidl povlači zamrznute jagode: Potencijalni rizik od prisustva norovirusa
24.06.2026.•
3
Kompanija Lidl Srbija povlači proizvod "Organske zamrznute jagode 300g" sa rokom upotrebe 18.8.2027, koji je potrošačima bio na raspolaganju tokom nekoliko promotivnih perioda.
Studentski centar: Studenti se ne iseljavaju, već se premeštaju zbog volontera Ekspo izložbe
24.06.2026.•
8
Ne radi se o iseljenju studenata iz Studentskog grada, već o privremenom premeštanju dela studenata iz krila F Doma II za vreme Ekspo izložbe sledeće godine, kažu u Studentskom centru u Beogradu.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - tu je i poklon
24.06.2026.•
13
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo je pred vama.
Hronologija slučaja "zvučni top": Kako su se menjale izjave funkcionera
24.06.2026.•
1
Tvrdnje da je tokom protesta 15. marta 2025. u Beogradu korišćen zvučni top izazvale su veliku političku, ali i bezbednosnu polemiku u poslednjih godinu dana.
Macut o opoziciji i akademskoj zajednici: Domaći problemi se ne rešavaju u Briselu, pomisliće da smo nezreli
24.06.2026.•
21
Premijer Srbije Đuro Macut je danas ocenio da odlazak pojedinih predstavnika opozicije u Brisel i Strazbur kako bi iznosili unutrašnje probleme zemlje "svedoči o neshvatanju kompleksnosti i važnosti državnog sistema".
Kamioni na granici sa Hrvatskom čekaju do pet sati
24.06.2026.•
0
Kamioni na graničnom prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije sa Hrvatskom i prelazu Sremska Rača sa Bosnom i Hercegovinom, čekaju pet sati, saopštio je danas posle podne Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Nezavisni procenitelji bezbednosti nadgledaće izgradnju Beogradskog metroa
24.06.2026.•
4
Projekat izgradnje Beogradskog metroa ušao je u novu fazu potpisivanjem ugovora za pružanje usluga Nadzornog nezavisnog procenitelja bezbednosti (S-ISA), saopšteno je danas.
Studenti moraju da se isele iz doma zbog izložbe Ekspo 2027
24.06.2026.•
9
Studenti drugog bloka F krila Studentskog grada biće primorani da se isele iz domova bez garancije nalaženja drugog vida smeštaja zbog izložbe Ekspo, objavili su studenti u blokadi na mreži Iks.
Nacionalni konvent za EU podržao zahtev za međunarodnu istragu navoda o upotrebi zvučnog topa
24.06.2026.•
4
Nacionalni konvent o Evropskoj uniji (NKEU) podržao je zahtev nevladinih organizacija telima Ujedinjenih nacija da se sprovede nezavisna međunaropdna istraga navoda o korišćenju zvučnog topa na protestu 15. marta 2025.
Olenik posle razgovora u UKP: Interesovalo ih odakle mi informacije o "zvučnom topu"
24.06.2026.•
9
Advokat i potpredsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Olenik kaže da je na informativnom razgovoru u prostorijama UKP bio nešto više od dva sata.
Pucnjava ispred kafića u Beogradu: Nema povređenih, napadač pobegao
24.06.2026.•
2
U pucnjavi koja se oko 16 sati dogodila ispred jednog lokala u Bulevaru kralja Aleksandra na Zvezdari nema povređenih, nezvanično saznaje N1.
Arilje u reportaži AP: "Prestonica malina" čija slava prelazi granice Srbije
24.06.2026.•
1
Američka novinska agencija Asošijeted pres (AP) danas piše da je Arilje "Prestonica malina" čija "slava seže van granica" Srbije.
Ružić neće na miting SNS, Dačić poziva članove da dođu: Šta stoji iza podeljenih stavova u SPS-u?
24.06.2026.•
36
Potpredsednik Socijalističke partije Srbije Branko Ružić neće prisustvovati mitingu naprednjaka, zakazanom za 27. jun u Beogradu.
Državljani Crne Gore uhapšeni u Beogradu na vodi, zaplenjen kilogram kokaina
24.06.2026.•
3
Policija je u Beogradu uhapsila dvojicu crnogorskih državljana zbog posedovanja kilograma kokaina i prodaje te droge, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
Aktivista iz Raške uhapšen zbog navodnog ugrožavanja bezbednosti Vučića na Instagramu
24.06.2026.•
6
Policija je, po nalogu beogradskog Višeg javnog tužilaštva, uhapsila V.R. (42) zbog sumnje da je putem jedne društvene mreže pretio predsedniku Srbije i njegovoj porodici, policajcima i ministrima.
SAD produžile vanrednu situaciju za Zapadni Balkan, uključena i Srbija
24.06.2026.•
5
Izvršnom uredbom predsednika SAD produžena je nacionalna vanredna situacija u vezi sa Zapadnim Balkanom, proglašena prvi put 2001, za još godinu dana.
Komentari 3
Roditelj
Bez ikakve zle namere i ostrašćenosti, čak pre iz pedagoških razloga- želim vama i svima koji su glasali '+' na vaš komentar da vama vaša deca isto to dožive, da isto tako izađu i spasu se iz zapaljenog autobusa - i da se vi onda ne iživljavate i pokažete kako može da se reaguje u takvoj situaciji.
Situacija
Mita
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar