Aleksić: Postoji dogovor da se nastavi razgovor o izbornim uslovima

Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Aleksić izjavio je da postoji dogovor da se nastavi razgovor o izbornim uslovima, koji je inicirao NPS.
Aleksić: Postoji dogovor da se nastavi razgovor o izbornim uslovima
Foto: 021.rs (ilustracija)
On je dodao da mu je drago što su "u međuvremenu još neke partije i društveni akteri prepoznali važnost teme, pošto je bitno da budu uključeni u taj proces".
"Biće formirano zajedničko radno telo, koje će imati zadatak da finišira zajednički predlog za reviziju biračkog spiska i šta je najbolji način da dođemo do što tačnijeg biračkog spiska, kakav će oslikavati izbornu volju građana", naveo je Aleksić.

Prema njegovim rečima, Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost - Crta, poslao je svima svoj predlog, a očekuju se komentari, sugestije i izmene.

Prvi sastanak na kojem se razgovaralo o izbornim uslovima održan je 16. jula.
 
Tada se pozivu NPS nisu odazvali Demokratska stranka, kolacija oko Nove Demokratske stranke Srbije, Kreni-promeni i Pokret obnove Kraljevine Srbije.
 
Nisu prisustvovali ni predstavnici studenata, ProGlasa i Transparentnosti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Y

    06.08.2025 08:50
    Y
    Samo jedna lista moze pobediti jer AV nema nameru bilo sta da menja još ce pojacati!
  • Novopalančanin

    05.08.2025 20:34
    Samo napred. Ima nas dosta kojima vrane nisu popile mozak, i koji ćemo na izborima glasati za stranke, a ne za kruške i jabuke.
  • Da li

    05.08.2025 19:54
    Je
    Realno da nikada ne možete ni oko čega da se dogovorite

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata

Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije oko četiri sata, dok se na prelazu Horgoš ka Mađarskoj zadržavaju duplo kraće, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).