Preminuo Den Tana

Nekadašnji biznismen, fudbaler, glumac i predsednik fudbalskog kluba Crvena zvezda Dobrivoje Tanasijević - Den Tana, preminuo je u 90. godini.
Kako su preneli Telegraf i Blic, Den Tana je umro posle borbe sa teškom bolešću u privatnoj bolnici.
Den Tana je kao 12-godišnjak počeo da igra fudbal, nastupao je za Crvenu zvezdu, a posle toga u Belgiji, Kanadi, odakle je otišao u SAD.
On se u SAD bavio i glumom, ugostiteljstvom i pokrenuo je soker ligu, što je prema njegovim rečima bila preteča MLS.
Takođe, bio je suvlasnik engleskog Brentforda od 1974. godine, a klub je napustio 2004.
 
Na čelu Crvene zvezde bio je od 2. septembra 2008. do 23. aprila 2009. godine kada je podneo ostavku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Oasis

    17.08.2025 07:10
    Veliki smeker, holivudski kalibar. I u poznim godinama je zracio harizmom
  • Podbarac

    17.08.2025 06:55
    #
    Imao veoma bogat život , počivaj u miru.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kamioni na Batrovcima čekaju šest sati

Prema informacijama granične policije, nema zadržavanja na putničkim terminalima naših graničnih prelaza, dok kamioni na izlazu na graničnom prelazu Batrovci čekaju šest sati, a na Sremskoj Rači dva sata.