"Najniže kamate u istoriji Srbije": Vučić najavio smanjenje kamatnih stopa na kredite
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, predstavljajući ekonomske mere za poboljšanje života građana, najavio ograničenje kamatnih stopa na kredite.
Vučić je najavio da će biti doneta uredba koja će u narednih godinu dana ograničiti kamate na gotovinske, potrošačke i stambene kredite.
"Namera je da pomognemo srednjem i siromašnijem sloju stanovništva i podstaknemo potrošnju", rekao je Vučić.
Kako je rekao, povoljniji krediti su predviđeni za građane koji imaju primanja do 100.000 dinara.
"Za sada je dogovoreno da 92 odsto penzionera može da koristi ovu pogodnost, ali radimo na tome da se odnosi na sve penzionere", rekao je Vučić.
Dodao je da će 64,3 odsto zaposlenih moći da se zadužuje po povoljnijim uslovima.
Povoljniji gotovinski dinarski krediti će biti, kako je naveo, do milion dinara, skoro devet hiljada evra, na koje je sada kamata od 10,85 do 11,85 odsto.
"Mi sada kažemo da kamata ne sme da pređe 7,5 odsto. Dakle spuštamo za više od tri indeksna poena. U Poštanskoj štedionici će biti 5,99 odsto. Nikada u istoriji to nismo imali, najjeftinije pozajmljen novac", rekao je Vučić.
Naveo je primer da će na gotovinskom kreditu od devet hiljada evra ušteda biti 3.405 dinara svakog meseca, odnosno 30 evra, što je ukupno 2.130 evra manje.
"Za stambene kredite ima dodatnih povoljnosti. Ako uzmete stambeni kredit od 90.000 evra na 30 godina, nominalna stopa od 4,50 odsto biće smanjena za 0,5 indeksnih poena. Dakle odmah se smanjuje kredit, dozvolićemo i ljudima koji hoće da refinansiraju. Dakle, visina kamate u evrima je bila 465, sada će biti 430 evra", rekao je Vučić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Đedović Handanović: Čekamo novi predlog MOL-a, Srbija ima i plan B i plan C
10.05.2026.•
1
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da očekuje u najkraćem mogućem roku novi predlog kompanije MOL u vezi sa Naftnom industrijom Srbije (NIS).
Gordana Vujović nova direktorka Muzeja Jugoslavije
10.05.2026.•
0
Vlada Srbije imenovala je Gordanu Vujović za vršioca dužnosti direktora Muzeja Jugoslavije, objavljeno je u Službenom glasniku.
Zabrane na papiru: Krši li Srbija embargo na oružje i moratorijum na vojne vežbe?
10.05.2026.•
3
Odluka Srbije o obustavi izvoza municije, doneta prošle godine, ponovo je u centru pažnje zbog sumnji da se zaobilazi u praksi.
Požar na deponija smeća kod Jagodine
10.05.2026.•
1
Požar na regionalnoj sanitarnoj deponiji neopasnog komunalnog otpada "Gigoš" kod Jagodine izbio je danas oko 16 časova, javlja RTS.
Kovačević: Vlast svesno zaglupljuje narod, glava države - vucibatina
10.05.2026.•
17
Dramski pisac Siniša Kovačević izjavio je "da je u Srbiji na snazi gebelsovski model: sve što ti se kod tvojih ne dopada prepiši njima, a sve što ti se kod njihovih dopada prepiši svojima".
Kamioni čekaju oko četiri sata da napuste Srbiju
10.05.2026.•
1
Teretna vozila na graničnim prelazima Batrovci i Šid ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije četiri sata, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Studentski protest završen ispred Rektorata: Građani pozvani na veliki skup 23. maja
10.05.2026.•
18
Studentski protest "(Ne)bojte se, i dalje smo tu" završen je popodne ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Beogradu.
Miloš Jovanović opet izabran za predsednika Novog DSS-a
10.05.2026.•
8
Skupština Nove Demokratske stranke Srbije (Novi DSS) odlučila je danas da će Miloš Jovanović ostati na čelu te partije.
Hakovan sistem za plaćanje u apoteci u Beogradu: Moguće curenje podataka sa kartica kupaca
10.05.2026.•
6
Apoteka Srbotrejd objavila je na svom sajtu da su u okviru dela processa onlajn plaćanje na sajtu apoteke identifikovali neautorizovani kod.
Upozorenje RHMZ-a: U ponedeljak i utorak pljuskovi, grmljavina i olujni vetar
10.05.2026.•
1
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) objavio je upozorenje za područje Srbije na kratkotrajne vremenske nepogode za ponedeljak i utorak, 11. i 12. maj.
BIRODI prijavio Vučićev intervju: Obratili se Ustavnom sudu, REM-u i tužilaštvima
10.05.2026.•
18
Biro za društvena istraživanja (BIRODI) podneo je predstavke nadležnim institucijama povodom javnih izjava predsednika države Aleksandra Vučića iznetih u intervjuu emitovanom na Informer televiziji od 5. maja ove godine.
Najavljeno smanjenje državnog aparata i članova Vlade: Poruka da vanredni izbori ipak nisu tako blizu?
10.05.2026.•
20
Drastično smanjenje broja članova Vlade, državnih sekretara, pomoćnika ministara, kao i njihovih aparata - prva je tačka plana za Srbiju koji je objavio predsednik Aleksandar Vučić.
Studentski skup 23. maja na Slaviji: Pokušaj ponavljanja ranije masovnosti ili nova faza
10.05.2026.•
25
Nakon zatišja tokom zimskih meseci i rada "u pozadini", studenti u blokadi otvaraju novu "letnju sezonu okupljanja", sa prvim velikim skupom 23. maja na Slaviji.
"Povratak srpsko-vizantijskoj tradiciji, tamnija boja znak ozbiljnosti države": Heraldičar o izmenama pasoša
10.05.2026.•
38
Srbija dobija novi pasoš - kako će da izgleda i šta poručuju njegovi simboli?
Policija traga za muškarcem koji je nakon proslave na Umki ušao u Savu i nestao
10.05.2026.•
0
Policija traga za muškom osobom koja je nakon jedne proslave na Umki ušla u reku Savu i potonula.
Marta Kos sledeće nedelje prvi put na Kosovu
10.05.2026.•
6
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos dolazi u posetu Kosovu u petak, 15. maja, potvrdili su za Radio slobodna Evropa nezvanični izvori u evropskim institucijama.
Amerika nema ambasadora u Srbiji: Ovo su razlozi
10.05.2026.•
14
Od odlaska Kristofera Hila u januaru 2025. čekala se odluka Vašingtona ko će biti novi ambasador Amerike u Srbiji.
Meštanin Svrljiga otrovao zaštićenog crnog supa u vlasništvu Bugarske, pa pokušao da se reši dokaza
10.05.2026.•
8
B. R. (58) iz okoline Svrljiga uhapšen je zbog uništenja zaštićenog prirodnog dobra, zagađivanja hrane i vode za ishranu, odnosno napajanja životinja i sprečavanja i ometanja dokazivanja.
Tužilaštvo u Beogradu: Sve veći broj maloletnih prestupnika i sve su brutalniji
10.05.2026.•
20
Nataša Dubak iz odeljenja za maloletnike Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izjavila je da se broj maloletnih prestupnika povećava i da je veliki broj povratnika među maloletnicima koji počine neko krivično delo.
Studenti danas u Beogradu organizuju akciju "(Ne) bojte se, i dalje smo tu"
10.05.2026.•
5
Studenti u blokadi beogradskih visokoškolskih ustanova najavili su za danas, 10. maj akciju pod sloganom "(Ne) bojte se, i dalje smo tu".
Komentari 39
Prolaznik
Šumadinac
Glos
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar