
Evropski pokret: Vučić podstiče neprijateljstvo prema susedima Srbije, skreće pažnju sa krize u zemlji

"Bezbednost svake zemlje počinje na njenim granicama. Nije dobro voditi politiku kojim se za prijatelje proglašavaju oni koji su daleko, a za neprijatelje oni koji su blizu", navodi ovaj pokret u saopštenju.
U saopštenju se dodaje da nove Vučićeve izjave o navodnoj opasnosti iz susedstva i formiranju vojnih osovina protiv Srbije imaju za cilj da skrenu pažnju građana sa najdublje i najduže političke krize u koju je on doveo Srbiju, i koju nije sposoban da reši.
"Posebno je neobično da se u Vučićevoj izjavi pominje i prijateljska Slovenija, sa kojom Srbija još od 2015. godine ima bilateralni sporazum o vojnoj saradnji i koja je godinama promoter članstva Srbije u EU", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da vrh vlasti u Srbiji podstiče "duh militarizma, izolaciju zemlje i osećaj opasnosti kod ljudi, koristeći staru taktiku za očuvanje na vlasti svih populista putem postojanja zavera iz inostranstva".
"Ove izjave predstavljaju potvrdu o potpunom neuspehu politike dobrosusedstva od strane istih osoba koje su tokom 1990-ih godina direktno učestvovale u politici koja je Srbiju dovela u najtežu izolaciju i društvenu i ekonomsku katastrofu. Neuspeh integracije u EU i loše stanje odnosa sa susedima, samo su lice i naličje neuspele spoljne politike režima koji nakon trinaestogodišnje vladavine svojim današnjim odnosom prema velikim građanskim protestima zemlju ponovo vodi u bespuće", navodi Forum.
U saopštenju se zaključuje da je spoljna politika predočena u novim Vučićevim izjavama kratkovida i izolacionistička prema "najbližim narodima i državama".
Komentari 4
Ђока Прелетач
Tika taka
Tika taka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar