Dodik: Protiv Srbije i RS vode se različiti oblici hibridnog rata
Bivši predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je "da se protiv Srbije i RS vode različiti oblici hibridnog rata".
Foto: 021.rs
"Ne mogu da podnesu da Srbija i RS ne žele da uvedu sankcije Rusiji, zato nas treba ponovo kažnjavati", rekao je Dodik koji je prisustvovao sednici Saveta za saradnju Srbije i RS u proširenom sastavu.
Kako je naveo, protiv Srbije i RS se vodi hibridni rat, hibridni pritisak, koji je "deo plana koji decenijama egzistira na ovom prostoru", kao i da zato "ne može da kaže ništa dobro o Evropskoj uniji".
"Naravno da ćemo mi pružiti otpor", poručio je Dodik, ističući i da je potreban mir na ovim prostorima.
On je Vučiću zahvalio "što nastoji da sve uradi na miran način", da pokaže da Srbija nije ni za kakve sukobe.
"Danas smo se okupili ovde da pokažemo jedinstvo i snagu", rekao je Dodik, koji je na konferenciji za novinare posle sednice rekao i da su "odnosi Srbije i RS na najboljem mogućem nivou, puni razumevanja, pa i na onim tačkama oko kojih se možda ne složimo odmah".
"To nije zavera. To je potreba da zajednički radimo kao odgovorna narodna rukovodstva. Sve što smo radili nije nikada bilo na štetu nekog drugog ili trećeg naroda", rekao je Dodik.
On je istakao značaj kroz saradnju zajednički sprovedenih komunalnih i infrastrukturnih projekata.
"Mi iz RS uzvraćamo ljubavlju koju imamo za Srbiju", poručio je on.
On je ponovio i na konfernciji za novinare da se protiv Srbije i RS vode se različiti oblici hibridnog rata, kao i da Srbiju pokušavaju da oslabe tim hibridnim operacijama.
"Učinićemo sve da očuvamo stabilnost i mir i mi ćemo pratiti politiku Srbije na tom planu kao što jednako pratimo politiku Srbije i u pogledu NATO i nekih drugih stvari", rekao je lider vladajuće koalicije u RS.
Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao vojnoj paradi pod nazivom "Snaga jedinstva", rekao je da je parada poruka da je Srbija snažna ekonomski i međunarodno.
"To nije bio samo spektakl, već snažna poruka da je Srbija danas ekonomski i međunarodno snažna i da srpski narod nikada više neće dozvoliti da mu iko priredi egzodus", napisao je ranije danas Dodik na Instagramu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Sadler: Rukovodstvo ANN nije najavilo spajanje televizija N1 i Nova
04.07.2026.•
0
Rukovodstvo Adrija njuz netvorka, mreže u okviru koje posluju N1 i Nova S, nije ni usvojilo ni najavilo promene po kojima bi se spojio program te dve televizije, rekao je direktor za informativu ANN-a Brent Sadler.
Radić za Dojče vele: Odlazak nije trajan, vratiću se u slobodnu Srbiju
04.07.2026.•
7
Vojni analitičar Aleksandar Radić morao je na saslušanje zbog tobožnjeg fabrikovanja afere "zvučni top", a onda su mediji objavili snimke njegovog uhođenja.
Dvojica maloletnika poginula u saobraćajnoj nesreći u Babinom Mostu
04.07.2026.•
0
Dvojica sedamnaestogodišnjaka poginula su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 23.15 u selu Babin Most, u opštini Obilić, dok je jedan pešak povređen, piše portal KoSSev.
Vučić: Parlamentarni izbori možda i pre moje ostavke, očekujem dobru utamicu, primenićemo preporuke ODIHR
04.07.2026.•
21
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da će na izborima biti "dobra utakmica", a "u međuvremenu moramo da usvojimo i primenimo sve ODIHR-ove preporuke.".
Ekspo selo: Pokrenuta nabavka za operativno upravljanje smeštajem učesnika
04.07.2026.•
0
Кompanija Ekspo 2027 doo Beograd pokrenula je postupak nabavke za uslugu operativnog upravljanja smeštajem u Ekspo selu, koje će tokom trajanja specijalizovane izložbe Ekspo 2027 biti namenjeno smeštaju učesnika izložbe.
Vučić: Slučaj zvučni top će dobiti sudski epilog, tužilaštvo će obavestiti javnost
04.07.2026.•
7
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će slučaj o navodonoj simulaciji zvučnog topa dobiti svoj sudski epilog i da će tužilaštvo o tome upoznati javnost.
Vlasnicima firmi u Beogradu slao preteće poruke da ih prinudi da plate nepostojeće dugove
04.07.2026.•
3
Dvadesetogodišnji S.S. uhapšen je zbog sumnje da je izvršio krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
ANEM: Tek osnovani portali dobili milione na konkursima, već prekršili Kodeks
04.07.2026.•
5
Medijski izdavač Zaple Media Group ove godine na do sada završenim konkursima za projektno sufinansiranje medijskih sadržaja dobio je ukupno 16,2 miliona dinara ili oko 138.000 evra, saopštio je ANEM.
Skupština žuri da ispuni evropske zadatke: Posle šest meseci se setila REM-a
04.07.2026.•
2
Skupština Srbije se posle šest meseci ponovo setila REM-a, koji je visoko na agendi Brisela.
Savet: U Srbiji nema vidljivih rezultata u borbi protiv korupcije, Vlada godinama ignoriše preporuke
04.07.2026.•
3
Savet za borbu protiv korupcije ocenio je u novom Izveštaju o netransparentnosti rada državnih institucija da, uprkos osnivanju novih institucija i donošenju više strategija u Srbiji nisu ostvareni vidljivi rezultati.
Vučić danas obilazi "Osmeh Vojvodine": Radove od Bačkog Brega do Srpske Crnje
04.07.2026.•
16
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će danas radove kod Bezdana na izgradnji deonice brze saobraćajnice "Osmeh Vojvodine" od Bačkog Brega do Srpske Crnje.
Danas protest u Rakovici: Građani traže odgovore o (ne)postupanju policije posle napada na aktivistu
04.07.2026.•
3
Zbor građana Rakovice danas u 18 časova održaće protestni skup ispred tamošnje policijske stanice zbog, kako su naveli, nepostupanja policije nakon napada na njihovog aktivistu.
Umetnici iz Portugala otkazali učešće na Bitefu: "Zbog mešanja vlasti u kulturu, cenzure, pritiska"
04.07.2026.•
21
Trupa Teatro Praga iz Lisabona otkazala je učešće na 59. Bitefu zbog, kako su naveli u saopštenju koje prenosi Vreme, "trenutne političke i kulturne situacije u Srbiji i mešanja vlasti i javnih institucija u kulturu".
Vlada do kraja jula produžila zabranu izvoza nafte i naftnih derivata
03.07.2026.•
0
Vlada Srbije je novom odlukom produžila do 31. jula važenje Odluke o privremenoj zabrani izvoza nafte i naftnih derivata.
Gujaničić: Ni Rusiji ni SAD nije u interesu da se brzo reši pitanje NIS-a
03.07.2026.•
6
Američki OFAK produžio je licencu Naftnoj industriji Srbije za još 30 dana, do 31. jula. Istovremeno MOL-u je produžena licenca za nastavak pregovora sa sa Gaspromom o kupovini većinskog vlasničkog udela u NIS-u.
Komentari 11
Bojsi
Plaćač poreza
Analitičar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar