Elektrodistribucija Srbije podseća građane da i početkom narednog meseca, od 1. do 6. oktobra, sami mogu očitati svoja strujna brojila i prijaviti potrošnju.
Stanje brojila za električnu energiju i sledećeg meseca može se prijaviti u mobilnoj aplikaciji ED Srbije, na sajtu EDS-a, mejlom, besplatnim pozivom na broj 0800 360 300, kao i direktno na šalterima Elektrodistribucije Srbije.
"Korisnici koji sami očitaju brojilo imaće popust od šest odsto počevši od računa za oktobar, ukoliko do 20. u mesecu plate račun", kažu u EDS-u.
Korisnici mogu da vide i na koji način je očitana njihova potrošnja električne energije. U gornjem levom uglu računa nalazi se informacija da li je očitavanje daljinsko, konvencionalno, samoočitavanje, ili je brojilo neočitano.
Svi koji imaju status daljinsko očitavanje ne treba da prijavljuju stanje, jer njihova brojila očitava isključivo Elektrodistribucija Srbije, napominju u ovom preduzeću.
Potrošnju preko aplikacije prijavljuje više od 500.000 korisnika.
Posle instaliranja aplikacije na početnom ekranu izabere se svetloplava ikonica "prijava stanja brojila", zatim se u prozorčiću izabere polje "moja merna mesta", izabere opština, popune osnovni podaci i pošalju slike stanja brojila.
"Savet za samočitače je da pre nego što zakače fotografiju više i niže tarife pažljivo provere da li su fotografisali odgovarajuće brojilo. To je posebno važno za korisnike koji imaju više mernih mesta, da bi se izbeglo slanje pogrešne fotografije", napominju u EDS-u.
Za sve koji još nisu slali stanje ili imaju neku dilemu, dostupno je detaljno uputstvo u aplikaciji, na sajtu i na Youtube kanalu.
Sta da vam kazem...70 mi je god...ne pada mi na pamet,da se penjem sa solice,da ocitam brojilo,koje je na trotoaru,van dvorista...zivim sama...ako hocete,dodjite,i ocitajte...ako necete,pa,sta da radim..penzioner sam,i necu da se polomim citajuci brojilo...napominjem da sam redovan platisa,ukoliko postar na vreme donese racun...hvala ...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Zbor građana Rakovice danas u 18 časova održaće protestni skup ispred tamošnje policijske stanice zbog, kako su naveli, nepostupanja policije nakon napada na njihovog aktivistu.
Trupa Teatro Praga iz Lisabona otkazala je učešće na 59. Bitefu zbog, kako su naveli u saopštenju koje prenosi Vreme, "trenutne političke i kulturne situacije u Srbiji i mešanja vlasti i javnih institucija u kulturu".
Američki OFAK produžio je licencu Naftnoj industriji Srbije za još 30 dana, do 31. jula. Istovremeno MOL-u je produžena licenca za nastavak pregovora sa sa Gaspromom o kupovini većinskog vlasničkog udela u NIS-u.
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš podneo je krivičnu prijavu protiv dvojice pripadnika Uprave kriminalističke policije, NN lica iz Direkcije policije i vlasnika Informera Dragana Vučićevića.
Ministarstvo prosvete saopštilo je danas da je uputilo svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji dopis povodom distribucije školskih paketa i sportske opreme koju je obezbedilo preduzeće "Ekspo 2027".
Strukovno udruženje policije Dr Rudolf Arčibald Rajs reagovalo je na tekst Radija slobodna Evropa (RSE), u kom se imenuju pripadnici Žandarmerije koji su navodno obezbeđivali biznismene Milana Radoičića i Zvonka Veselino
Poglavar Srpske pravoslavne crkve (SPC) Porfirije sastao se danas u Patrijaršijskom dvoru u Beogradu sa pastorom Markom Bernsom, savetnikom za duhovna pitanja predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal ANEM je prijavio nove pretnje, koje su na mreži Iks upućene autorima emisije "Dobar loš zao" i kolumnistima lista Danas Marku Vidojkoviću i Nenadu Kulačinu.
Aktivisti udruženja "Za naš kej" Dušan Čavić i Branislav Tomić koji su privedeni ranije danas na Savskom nasipu, pušteni su nakon davanja izjave u svojstvu građana.
Viši sud u Kraljevu je danas ukinuo meru kućnog pritvora ratnom veteranu 63. padobranske brigade sa Košara Draganu Radiću i Milošu Radenkoviću, pa će se oni od danas u krivičnom postupku braniti sa slobode.
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja je Savezu gluvih i nagluvih Srbije namenilo više od 20 miliona dinara za ovogodišnje programske aktivnosti.
Sedamdesettrogodišnji O.S. sa Kosova osumnjičen je da je 14. juna 1999. u saizvršilaštvu sa nekoliko pripadnika "Oslobodilačke vojske Kosova" u Prištini ubio bračni par Vladimira i Persu Stanisavljević.
Skupština Srbije u ponedeljak, 6. jula, u 10 sati počinje vanrednu sednicu sa 18 tačaka dnevnog redka, uključujući Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o finansiranju političkih aktivnosti.
Nekada su u njemu putovali Josip Broz Tito, Jovanka Broz i rukovodstvo SFRJ, a 50 godina kasnije "Plavi voz" je deo kompozicije koja prevozi putnike na čuvenoj pruzi Beograd-Bar.
Komentari 21
Mijosav
Dida
Nema operatera
"trenutno nema slobodnog operatera, molimo vas da sačekate".
Do nove godine da čekamo da se operater javi?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar