Brnabić: Izbori ne bi rešili krizu
Predsednica Skupštine Srbije i funkcionerka SNS Ana Brnabić kazala je da SNS ima dobru komunikaciju sa predstavnicima Evropske narodne partije (EPP) i pojedinačnim strankama u okviru nje.
Foto: 021.rs
Dodala je da ide u Barselonu na sastanak međunarodnih sekretara EPP-a koji će biti održan 2. i 3. oktobra i da će delegacija SNS razgovarati 22. oktobra sa rukovodstvom EPP u Briselu.
"Sama činjenica da ja već sutra idem i prisustvujem sastanku, a da je ministar Nemanja Starović kao član SNS-a učestvovao u delegaciji EPP-a u Libanu pre samo nekoliko dana govori o tome koliko su lažne vesti da je SNS na pragu izbacivanja iz EPP-a", kazala je Brnabić.
Ocenila je da raspisavanje vanrednih parlamentarnih izbora koje su zatražili studenti u blokadi ne bi rešili društveno-političku krizu, već da oni traže izbore samo da bi izašli na ulice i nastavili da protestuju.
"Samo u Srbiji imate političke stranke koje čekaju da se tragedija desi da bi onda na osnovu toga tražili izbore", rekla je Brnabić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Analiza Istinomera: Ko je ko u Vučićevom propagandnom ansamblu?
23.02.2026.•
0
Propaganda kojoj su građani Srbije svakodnevno izloženi ne nastaje slučajno i spontano. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ima svoje "igrače" koji učestvuju u oblikovanju javnog diskursa.
Anđelković: Studenti i opozicija da formiraju jedinstveni blok na lokalnim izborima
23.02.2026.•
1
Politički analitičar Dragomir Anđelković izjavio je da bi studenti i opozicija trebalo da formiraju jedinstveni blok na predstojećim lokalnim izborima u devet gradova koji su raspisani za 29. mart.
Poljoprivrednici za sutra najavili totalnu blokadu saobraćajnica: "U pitanju borba za opstanak"
23.02.2026.•
9
Poljoprivrednici u utorak, 24. februara kreću u radikalizaciju protesta i totalnu blokadu saobraćajnica.
FOTO: Ovo je ideja za hotel na Zlatiboru
23.02.2026.•
8
Grčki arhitektonski biro Potiropoulos+partners objavio je prikaz hotela Arboris na Zlatiboru.
Beogradski urbanista: Podneću ostavku ako neko na Alibabi nađe isti sat kao ovaj od sedam i po tona
23.02.2026.•
2
Glavni urbanista Beograda Marko Stojčić izjavio je da će podneti ostavku ako neko na sajtovima poput Alibabe za višestruko manji iznos nabavi identičan sat kao onaj postavljen u centru kružnog toka na Trgu republike.
Evropska komisija prihvatila: U sredu konsultacije o uvođenju prelevmana na mleko i mlečne proizvode
23.02.2026.•
0
Evropska komisija prihvatila je održavanje konsultacija u vezi sa uvođenjem prelevmana na mleko i mlečne proizvode, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede Srbije.
Brnabić za 29. mart raspisala lokalne izbore u devet opština u Srbiji
23.02.2026.•
5
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić raspisala je redovne lokalne izbore za odbornike skupština devet jedinica lokalne samouprave za 29. mart ove godine.
Sporne izmene zakona o presađivanju organa: Da li će građani sami birati da budu donori?
23.02.2026.•
19
Kada Ministarstvo zdravlja izradi Nacrt izmena Zakona o presađivanju organa, Ustavni sud ga obori, a zatim više od 20 strukovnih udruženja zatraži povlačenje izmenjene verzije - jasno je da postoji problem.
Ubrzano carinjenje poštanskih pošiljaka: Objašnjeno kako će taj postupak ubuduće funkcionisati
23.02.2026.•
10
Pošta Srbije i Uprava carina Srbije pokrenule su danas primenu automatizacije procesa elektronskih najava za poštanske pošiljke u postupku carinjenja.
Tužilac zatražio krivičnu prijavu protiv Čedomira Jovanovića zbog tuče u kafani
23.02.2026.•
1
Tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva naložio je podnošenje krivične prijave protiv Čedomira Jovanovića zbog nasilničkog ponašanja.
Todorović Štiplija: Neće se Evropska komisija zadovoljiti odgovorom Srbije u vezi sa Mrdićevim zakonima
23.02.2026.•
4
Urednik European Westren Balkans Nemanja Todorović Štiplija rekao je da ne veruje da će se EK zadovoljiti odgovorom Beograda koji se svodi na to da se čeka mišljenje Venecijanske komisije o "Mrdićevim zakonima".
Vladimir Đukanović: Skandalozno je što se tolerišu protesti sudija i tužilaca i štrajk advokata
23.02.2026.•
3
Član Predsedništva SNS, advokat Vladimir Đukanović, kaže da je "Marš za pravosuđe", koji su u subotu organizovale organizacije sudija i tužilaca, kao i advokatska obustava rada, "isključivo politički aktivizam".
Đedović Handanović: Očekujemo da će prva nuklearka u Srbiji početi da radi do 2040. godine
23.02.2026.•
31
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da Srbija u pripremnoj fazi razvoja svog nuklearnog programa sarađuje sa francuskom kompanijom EDF.
Sat od sedam i po tona postavljen u Beogradu koštao 10 miliona dinara
23.02.2026.•
5
Grad Beograd dodelio je novi ugovor za nabavku, montažu i puštanje u rad takozvanog Beogradskog sata, jer jedna od firmi koja je prvobitno dobila posao nije mogla da ga obavi.
Počinje uskršnji post - ovo su verovanja i običaji
23.02.2026.•
6
Pravoslavni vernici obeležavaju početak uskršnjeg posta.
Ništa još od "zelenih stanica" uz auto-puteve: Projekat obustavljen i pre početka
23.02.2026.•
6
Samo dve godine ranije delovalo je da je prilagođavanje infrastrukture električnim automobilima jedan od prioriteta Srbije.
Advokati obustavljaju rad na tri dana zbog "Mrdićevih zakona"
23.02.2026.•
25
Advokati u Srbiji od ponedeljka, 23. februara, do srede, 25. februara, obustavljaju rad u znak protesta protiv usvajanja tzv. "Mrdićevih zakona".
Preminuo nekadašnji ministar spoljnih poslova Vladislav Jovanović
22.02.2026.•
8
Bivši ministar spoljnih poslova i nekadašnji ambasador pri UN Vladislav Jovanović preminuo je sinoć u 93. godini, saopštila je njegova porodica.
Kamioni čekaju četiri sata na prelazima Horgoš, Šid i Batrovci
22.02.2026.•
0
Teretna vozila se zadržavaju oko četiri sata na izlazu iz Srbije na graničnim prelazima Batrovci i Šid ka Hrvatskoj kao i na prelazu Horgoš ka Mađarskoj, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Komentari 40
Gedza gegula
Velja
Đole
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar