Dačić: Lažna informacija o navodnom povređivanju studentkinje od strane policije
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je informacija o navodnom povređivanju studentkinje od strane policijskih službenika potpuno neistinita.
Foto: 021.rs
Istakao je i da je reč o "svesno plasiranoj lažnoj vesti"
"Čim sam izašao iz aviona u Londonu, gde boravim na sastanku ministara unutrašnjih poslova u okviru Berlinskog procesa, sačekala me je vest o navodnom povređivanju jedne građanke od strane policije. Odmah sam zatražio detaljan izveštaj od policije", rekao je Dačić.
U izveštaju Policijske uprave za grad Beograd, kako je naveo ministar, stoji da je 24. septembra oko 18.55 časova zdravstvena ustanova "Medigrup" obavestila policiju da im se obratila građanka sa tvrdnjom da je zadobila povrede u blizini Više medicinske škole, navodno od strane policijskog službenika kod koga je bila na informativnom razgovoru.
"Policijski službenici su odmah izašli na lice mesta, obavili razgovor sa građankom koja, međutim, nije želela da sarađuje niti je dala bilo kakve informacije o događaju, niti je imala primedbe na rad policije", navodi je ministar.
Prema zvaničnim nalazima Policijske uprave za grad Beograd, ističe se u saopštenju, utvrđeno je da navedena osoba tog dana uopšte nije bila u prostorijama nijedne policijske stanice niti u prostorijama Policijske uprave za grad Beograd.
"Jasno je da je ova informacija lažna i da je namerno plasirana, u trenucima kada Srbija ima važne međunarodne susrete i posete visokih zvaničnika Evropske unije i drugih država, sa očiglednim ciljem da se stvori lažna slika o navodnoj policijskoj brutalnosti", istakao je Dačić.
Ministar je dodao i da svaka ovakva tvrdnja zaslužuje punu pažnju i detaljnu proveru.
"Služba unutrašnje kontrole je odmah obaveštena, najpre usmeno 24. septembra, a zatim i pismeno 25. septembra. Istovremeno je obavešteno i Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu, koje postupa u skladu sa svojim nadležnostima", kazao je ministar.
On je dodao da će se u ovom slučaju utvrditi svaka činjenica.
"Ako se ispostavi da je bilo kakvog prekoračenja ovlašćenja bilo, policija će reagovati. Ali ako se potvrdi da je reč o izmišljenoj priči, preduzećemo mere protiv onih koji stoje iza ovakvih manipulacija i lažnih optužbi", zaključio je Dačić.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Brnabić o hotelu na mestu Generalštaba: A kako se Beograđanka uklapala u ambijent?
16.11.2025.•
0
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić je, povodom primedbi da se kompleks koji bi trebalo da se izgradi na mestu Generalštaba neće ambijentalno uklopiti, pitala kako se uklapala "Beograđanka" kada je otvorena 1974.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - bez preterivanja
16.11.2025.•
12
Evo nas, 399. izdanje 021.rs dnevnog kviza.
Marinika Tepić pisala FBI i američkom Kongresu: Traži istragu zbog Generalštaba
16.11.2025.•
1
Poslanica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić uputila je otvoreno pismo američkom Federalnom istražnom birou (FBI) i Kongresu SAD.
Pucnjava u Beogradu: Muškarac ranjen na Miljakovcu
16.11.2025.•
0
Jedan muškarac ranjen je večeras oko 18.20h u beogradskom naselju Miljakovac.
Studenti u blokadi otvorili konkurs za vizuelni identitet buduće studentske liste
16.11.2025.•
2
Studenti u blokadi otvorili su konkurs za vizuelni identitet buduće studentske liste.
Uglješa Mrdić: Osnovati novi sud zbog "Ekspa", TOK staviti pod nadležnost Višeg tužilaštva u Beogradu
16.11.2025.•
4
Predsednik skupštinskog Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić, koji je 11 dana štrajkovao glađu, najavio je da će predložiti da se Treći osnovni sud u Beogradu podeli na dva suda.
Njujork tajms o Dijani Hrki: Postala simbol protesta, Vučić u intervjuu pazio da je ne kritikuje
16.11.2025.•
3
Njujork tajms danas piše o Dijani Hrki koja ispred Skupštine Srbije štrajkuje glađu zahtevajući pravdu i odgovornost za tragediju u Novom Sadu u kojoj je nastradao njen sin Stefan.
Državni revizor: U završnom računu budžeta za 2024. utvrđene nepravilnosti od 222 milijarde dinara
16.11.2025.•
7
Predsednik Državne revizorske institucije (DRI) Ivica Gavrilović izjavio je da je ta nezavisna institucija na završni račun budžeta Srbije za 2024. godinu iskazala mišljenje sa rezervom zbog utvrđenih nepravilnosti.
FOTO Težak udes u Ovčarsko-kablarskoj klisuri: Jedna osoba poginula, četvoro povređenih
16.11.2025.•
0
Jedna osoba poginula je, a četiri su povređene danas u saobraćajnoj nesreći u mestu Međuvršje kod Ovčarsko-kablarske klisure.
Poljoprivredno zemljište kraj auto-puta sve traženije, naročito u Vojvodini - ali ne da bi se obrađivalo
16.11.2025.•
0
U vreme kada cene stanova i građevinskog zemljišta dostižu rekorde, čini se da se na tržištu potražnjom probija i poljoprivredno zemljište.
VIDEO: Građani i đaci u znak podrške Hrki i Jaćimoviću blokirali glavnu autobusku stanicu u Kragujevcu
16.11.2025.•
0
Skup podrške Dijani Hrka i autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću održan je danas od 11 časova na Đačkom trgu u Kragujevcu na poziv maturanata Prve kragujevačke gimnazije.
Pad vrednosti građevinskih radova i manje izdatih dozvola za gradnju - kako to utiče na tržište nekretnina?
16.11.2025.•
9
Zvanični podaci o vrednosti građevinskih radova i građevinskoj aktivnosti u Srbiji pokazuju da se intenzitet gradnje u našoj zemlji nalazi u padu.
Macut: Vlada će zasedati na dnevnom nivou zbog krizne situacije sa NIS-om
16.11.2025.•
12
Premijer Đuro Macut izjavio je da će Vlada zasedati na dnevnom nivou zbog toga što je u Srbiji, kako je naveo, krizna situacija prvog stepena zbog situacije sa NIS-om.
Biće izrađen nacrt Akcionog plana za bezbednost na putevima Srbije do 2028.
16.11.2025.•
2
Agencija za bezbednost saobraćaja pokrenula je izradu Nacrta Akcionog plana za sprovođenje Strategije bezbednosti saobraćaja na putevima Srbije za period 2026-2028. godine.
Vučić: Građani bar još 30 dana neće osetiti posledice sankcija, po svaku cenu da izbegnemo nacionalizaciju
16.11.2025.•
92
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je na sednici Vlade Srbije da smo "stradali kao trava u sudaru slonova kada je reč o NIS-u".
Dijana Hrka 15. dan štrajkuje glađu
16.11.2025.•
0
Dijana Hrka ušla je u 15. dan štrajka glađu u Beogradu.
Vladimir Prijović novi predsednik Advokatske komore Beograda
16.11.2025.•
2
Novi predsednik Advokatske komore Beograda je advokat Vladimir Prijović, sa 931 glasom na jučerašnjim izborima.
Vučević: Ničeg spornog kod Generalštaba, dobar znak što Tramp hoće hotel u Beogradu
16.11.2025.•
15
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je da nema ničeg spornog u nameri da se na mestu Generalštaba podigne luksuzni kompleks kao i da tu temu protivnici "politički zloupotrebljavaju iako je u korist Srbije".
Niški studenti sutra odaju poštu studentkinji koja je umrla od povreda zadobijenih u padu nadstrešnice
16.11.2025.•
1
Studenti su pozvali građane Niša da im se sutra, 17. novembra pridruže kako bi odali počast studentkinji Filološkog fakultetu u Beogradu Anji Radonjić, jednoj od žrtava pada nadstrešnice u Novom Sadu.
Spomenik žrtvama NATO bombardovanja kod Generalštaba dizajniraće i napraviti - Amerikanci
16.11.2025.•
44
Nedavno donetim leks specijalisom za revitalizaciju i razvoj lokacije nekadašnjeg Generalštaba i Ministarstva odbrane predviđeno je i pravljenje memorijala (spomen-obeležja).
Vlada Srbije danas zaseda vanredno - zbog NIS-a
16.11.2025.•
17
Vlada Srbije održaće danas sednicu u Palati Srbija, na koju su pozvani i svi direktori javnih preduzeća.
Komentari 23
neko drugi
John
Isto je tako policija rekla da je Dalibor Dragijević umro prirodnom smrću, pa se ispostavilo da nije. S tim što još uvek nisu rekli ko ga je ubio. Ili, tačnije, koji su ga ubili (pošto je najverovatnije umešano više njih)
Milan Stajić
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar