Vučić: Očekujemo skoro potpisivanje kratkoročnog ugovora za gas sa Rusijom

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da očekuje skoro potpisivanje kratkoročnog ugovora sa Rusijom o snabdevanju gasom.
Vučić: Očekujemo skoro potpisivanje kratkoročnog ugovora za gas sa Rusijom
Foto: Pixabay (ilustracija)
"Srbija neće imati problema sa gasom. Mi očekujemo skoro potpisivanje kratkoročnog ugovora. Svakako nećemo do leta imati bilo kakve probleme sa gasom i to su dobre vesti za građane, po dobrim cenama", rekao je Vučić za Pink.
 
On je dodao da će se država truditi da nabavi još gasa sa različitih strana.
Naveo je da je dobra vest to što su Sjedinjene Američke Države produžile dozvolu za određene međunarodne operacije Lukoila do 26. aprila.
 
"Lukoil u Srbiji ima 112 pumpi i moći će da funkcioniše sa uvezenim naftnim derivatima", kazao je Vučić.
Naveo je da je dobro što su Lukoilove pumpe ravnomerno raspoređene po celoj Srbiji i samo devet odsto je u Beogradu.
 
Dodao je da se, ipak, komplikuju neke druge stvari.
"Recimo, sad imamo mnogo logističkih problema, posebno za 51 mesto. Na primer, ako krenete od severozapada naše zemlje, dakle, u Stanišiću, Staparima, Krajićevu, nećete moći da imate pumpu i najmanje 15-20 km će morati pumpa da bude udaljena, jer tu samo NIS-ove pumpe postoje. To će predstavljati veliki problem za naše poljoprivrednike od Tomaševca, Medveđe, Crne Trave, mnogih mesta", rekao je Vučić.
 
Dodao je da se nada da se tu ipak otvara određena mogućnost za rešavanje tog problema.
 
"Mi smo ponudili Rusima da oni naprave, pošto imaju dobru saradnju, oni imaju dobru saradnju, ne mi, sa Knez Petrolom, da naprave ugovor o zakupu pumpi pa da možemo da koristimo i te pumpe. Nisu bili za to. Interesantno je da očekuju da naše banke u potpunosti prate i održavaju platni promet. Mi držimo već na svoj rizik 55 dana i kao što sam rekao držaćemo još neko vreme. Pa ćemo da vidimo", rekao je Vučić.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija