Ovakav ugovor trebalo bi da poboljša materijalni položaj i status zaposlenih u MUP-u.
Ovo je rekao nakon sastanka sa predstavnicima reprezentativnih sindikata, na kom se pričalo o položaju zaposlenih i nacrtu novog kolektivnog ugovora.
Sastanku su prisustvovali predstavnici Nezavisnog sindikata policije, Sindikata srpske policije i Policijskog sindikata Srbije.
"Postoji pozitivno raspoloženje državnog rukovodstva Srbije, predsednika države i vlade da se o tome razgovara, a takođe bih izrazio i veliku zahvalnost pripadnicima ministarstva unutrašnjih poslova na ključnom doprinosu za očuvanje mira i stabilnosti u Srbiji", rekao je Dačić.
Predsednik Policijskog sindikata Srbije Veljko Mijailović poručio je da je ovaj trenutak važan za sve zaposlene u MUP-u i da je bitno da "sve kolege znaju da su policijski reprezentativni sindikati po prvi put zauzeli isto stanovište kada je u pitanju proširenje prava".
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 3
Leka
- Neka navede samo iz kojih će to izvora da obezbedi novac za ionako preglomaznu i prekupu policiju...
Koferce
Sramite se!
Srbistan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar