Danica Grujičić osnovala pokret i sklopila suverenistički savez: Cilj - rušenje SNS

Bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić osnovala je pokret Zdravo društvo.
Danica Grujičić osnovala pokret i sklopila suverenistički savez: Cilj - rušenje SNS
Foto: 021.rs
Njen pokret je danas potpisao sporazum o savezu sa još četiri organizacije, sa ciljem zajedničkog nastupa na narednim izborima i, kako je navedeno, smene vlasti Srpske napredne stranke.
 
Na potpisivanju sporazuma rečeno je da je cilj okupljanje organizacija koje se zalažu za suverenizam i izradu zajedničkog programa političkih promena u Srbiji.
Sporazum su potpisali pokret Zdravo društvo, Narodna mreža na čijem je čelu Vladan Glišić, Srpski demokratski savez koji predvodi Slobodan Janković, Srpski nacionalni forum na čelu sa Aleksandrom Ćorcem i Udruženje poljoprivrednika čiji je predsednik Nebojša Ćosić.
 
Grujičić je izjavila da saveznici predstavljaju deo građana koji žele "dubinske promene sistema" i jačanje narodnog suvereniteta. Ona je navela da je potrebno dalje objedinjavanje političkih aktera kako glasovi birača ne bi bili rasuti, dodajući da očekuje saradnju i sa strankom Branimira Nestorovića.
Vladan Glišić ocenio je da je prirodno formiranje zajedničkog bloka i sa pokretom "Mi-snaga naroda" Branimira Nestorovića i Novim DSS.
 
Potpisnici sporazuma izrazili su podršku studentskom pokretu i eventualnoj studentskoj izbornoj listi, uz poruku da su spremni da joj pomognu ukoliko, kako su naveli, zadrži patriotski karakter.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Oskar

    04.02.2026 11:04
    Koferče
    SNS
  • Banco

    04.02.2026 10:51
    Kukavičje jaje
    Ne ide mi u glavu kako jedan takav stručnjak koji operiše mozgove sebi dozvoli da bude Vučićevo kukavičje jaje?! Posle će ti narod govoriti: "a šta ćeš sad da radiš glupa babo!"
  • Mister No

    04.02.2026 08:04
    Evo
    Zašto znamo da je Danica ubačen element od strane firera,pa pogledajte botove koliko njih daje glas za nju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Studenti koji pešače ka Valjevu dočekani u Ubu

Studenti koji pešače iz Obrenovca ka Valjevu, na protest u subotu, 14. februara, kada se navršava šest meseci od policijske brutalnosti u ovom gradu, stigli su večeras u Ub gde će prenoćiti.

Vučić i Erdogan: Odnosi Srbije i Turske dobri

Predsednici Srbije i Turske, Aleksandar Vučić i Redžep Tajip Erdogan, ocenili su da su odnosi Srbije i Turske dobri i da se nadaju da će godišnja robna razmena Turske i Srbije dostići vrednost pet milijardi dolara.

Hoće li se predsednik ubuduće birati u Skupštini?

Građani Srbije krajem godine izlaze na birališta, glasaće za novi saziv parlamenta, ali je i dalje otvoreno pitanje da li će možda doći i do spajanja izbora, pa da se, osim poslanika, glasa i za predsednika države.