Pokušaj uticanja na tok istrage o ubistvu Dalibora Dragijevića

Bivši načelnik Uprave kriminalističke policije Ninoslav Cmolić pokušao je da utiče na tok istrage o ubistvu Dalibora Dragijevića, brata jednog od osumnjičenih za smrt devojčice Danke Ilić.
Pokušaj uticanja na tok istrage o ubistvu Dalibora Dragijevića
Foto: 021.rs
Kako piše Radar, Ninoslav Cmolić je bio načelnik UKP i pomoćnik direktora policije u vreme potrage za devojčicom Dankom Ilić u Boru 2024. godine, a sada je penzionisan. 
 
Vuk Cvijić piše da je Cmolić pokušao da utiče na istragu tako što je Sektoru unutrašnje kontrole (SUK) dostavio anonimno pismo koje je navodno dobio, a u kojem je navedeno da bi trebalo ispitati policajce iz Bora koji su, kako se tvrdi, tukli Dragijevića kod Brestovačkog mosta u Boru.
Borski policajci su bili prvi sa Dragijevićem - pre policajaca iz UKP iz Beograda pod komandom Cmolića, koji su kasnije došli. Cmolić je zatim tražio od dvojice lekara koji se ne nalaze na spisku sudskih veštaka, ali su bliski vlastima, mišljenje o povredama Dragijevića na plućima – masnoj plućnoj emboliji, piše Radar koji je objavio i to anonimno pismo.
 
Izjave dvojice lekara od kojih je Cmolić tražio mišljenje suprotne su nalazima lekara Instituta za sudsku medicinu u Beogradu, koji su utvrdili i obdukcijom i veštačenjem da je Dragijević imao povrede po celom telu - od glave, preko višestruko slomljenih rebara i povreda međunožja do razorenih tabana, navodi Radar, koji je o tome pisao još 10. decembra 2024. u tekstu "Prikrivanje surovog policijskog ubistva".
Podlivi i masnice na telu Dragijevića vide se i na fotografijama sa uviđaja. Policajci iz Bora koji su prvo vreme bili sa njim tvrdili su da nisu videli te povrede, te da je sa Dragijevićem u jednom trenutku obavljeno i zvanično saslušanje.
 
Cmolić je tražio mišljenje lekara o tome da li je moguće da je smrt nastupila u roku od četiri sata od nastanka povreda, što je vreme kada su sa Dragijevićem bili pripadnici UKP.
 
Prema navodima Radara, dvojica lekara, koja nisu stručna za ta pitanja, to vreme pomeraju značajno unazad, što je suprotno do sada utvrđenim činjenicama, budući da se Dragijević, prema svedočenjima i samih pripadnika UKP, žalio da mu je "pozlilo" tek nakon što je bio sa njima.
Dosadašnjom predistragom ubistva Dragijevića utvrđeno je da su sa njim poslednje sate provela osmorica pripadnika UKP, koje je tamo poslao upravo Cmolić.
 
Devojčica Danka Ilić nestala je 26. marta 2024, a njena sudbina do danas nije rasvetljena. Dve optužnice Višeg tužilaštva u Zaječaru u kojima se tvrdi da je devojčica ubijena su oborene. Nedavno su, 5. februara, podigli treću, takođe protiv Dejana Dragijevića, brata ubijenog Dragoslava, i Srđana Jankovića za teško ubistvo u saizvršilaštvu, kao i Radoslava Dragijevića, oca ubijenog, za prikrivanje ubistva. 
 
Podsetimo i da je smrt Dalibora Dragijevića konstatovana 7. aprila, a MUP je izdao lažno saopštenje ubrzo posle ubistva da je Dragijević umro prirodnom smrću. To saopštenje do danas nije povučeno.
 
Ceo tekst čitajte na sajtu Radara.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Frojd

    26.02.2026 12:15
    Vita jela zelen bor
    Ma nije moguće, ne bi on to tako, ne bi on tendenciozno svalio odgovornost na lokalne borske policajce.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija