Vaspitačica u Čačku suspendovana pošto je dete samo izašlo iz vrtića, dobila podršku 60 roditelja
Predškolska ustanova "Radost" u Čačku suspendovala je do okončanja disciplinskog postupka vaspitačicu u čijoj je smeni petogodišnji dečak išetao iz vrtića.
Foto: Pixabay
Dečak je u ponedeljak neopaženo izašao iz vrtića i prešao više frekventnih ulica u Čačku dok nije stigao do zgrade u kojoj žive njegovi baba i deda, udaljene oko kilometar od predškolske ustanove.
Posle roditeljskog sastanka sa direktorkom Predškolske ustanove "Radost" Verom Jakovljević, koja ih je upoznala sa merama koje su pokrenute posle incidenta, oko 60 roditelja dece koja pohađaju vrtić podržali su peticijom vaspitačicu i zatražili od nadležnih da preispitaju odluku o suspenziji.
"Smatramo da se odgovornost za ovakav događaj ne može jednostrano pripisati jednoj osobi, posebno imajući u vidu njen dugogodišnji predan i profesionalan rad", naveli su u saopštenju roditelji dece iz starije, srednje i predškolske grupe čačanskog vrtića.
Dodali su da imaju poverenje u rad suspendovane vaspitačice kao osobe "sa velikim iskustvom, koja svoj posao obavlja savesno, brižno i profesionalno, uz mnogo ljubavi, već 29 godina".
Reagovala je i poslanica stranke Srbija centar (SRCE) Tatjana Marković Topalović koja je zatražila momentalnu ostavku uprave vrtića u Čačku i "posebnu odgovornost" vaspitačice.
Pozvala je nadležno ministarstvo da izvrši kontrolu bezbednosti prostora u čačanskom vrtiću, ali i u svim predškolskim ustanovama u Srbiji.
"Neko mora da odgovara što je petogodišnje dete ostavljeno bez nadzora i potom napustilo vrtić", navela je poslanica stranke SRCE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ministar Vujić: Danas će biti poslat odgovor na nacrt mišljenja Venecijanske komisije
21.04.2026.•
3
Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je da Srbija zna i prati standarde Venecijanske komisije, dodajući da će danas biti poslat odgovor Skupštine na nacrt mišljenja o setu pravosudnih i izbornih zakona.
Srbija i region 17. aprila pismom upozoreni da bi kolektivno mogli da izgube 700 miliona evra od EU
21.04.2026.•
3
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos upozorila je pismeno šest država Zapadnog Balkana da rizikuju da do polovine ove godine kolektivno izgube preko 700 miliona evra iz Plana rasta EU zbog neispunjavanja reformi.
FOTO: Automobil sleteo u Crni Timok, dve osobe izvučene iz vozila
21.04.2026.•
0
Putnički automobil sleteo je sinoć u Crni Timok, u neposrednoj blizini Popove plaže u Zaječaru.
Rektori prestižnih evropskih univerziteta: Stojimo uz akademsku zajednicu u Srbiji
21.04.2026.•
2
Rektori i predsednici univerziteta u okviru evropske univerzitetske alijanse Circle U. i Studentska unija Circle U. (CUSU) saopštili su da stoje solidarno sa studentima, zaposlenima i rukovodstvom Univerziteta u Beogradu
Skupština Srbije nastavlja sednicu o trgovinskim i drugim zakonima
21.04.2026.•
0
Poslanici Skupštine Srbije nastaviće danas drugu redovnu sednicu prolećnog zasedanja raspravom o amandmanima, među kojima su i amandmani na set trgovinskih zakona.
Zbog sve više prevara preko WhatsApp: Narodna banka Srbije objavila uputstvo kako se zaštititi
21.04.2026.•
2
U poslednje vreme sve je više slučajeva u kojima prevaranti zloupotrebljavaju aplikaciju WhatsApp kako bi se predstavili kao neko koga korisnici poznaju i na taj način naveli da im se uplati novac, objavila je NBS.
Sofronijević: Izdato 100.000 potvrda u okviru "Svoj na svome", građani da što pre uplate naknadu
21.04.2026.•
12
Ministarka građevinarstva Aleksandra Sofronijević izjavila je da je juče u 16 časova i 29 minuta izdata stohiljadita potvrda po Zakonu "Svoj na svome".
Ministar Vujić predao garancije u Hagu: Zatraženo puštanje Mladića zbog zdravstvenog stanja
20.04.2026.•
7
Ministar pravde Srbije Nenad Vujić posetio je danas u zatvoru u Hagu osuđenike za ratne zločine Ratka Mladića i Miću Stanišića i predao garancije Vlade Srbije uz molbu za Mladićevo puštanje radi lečenja u Srbiji.
Za komandanta Jedinice za zaštitu postavljen Radoje Vasojević
20.04.2026.•
1
Za komandanta Jedinice za zaštitu u Direkciji policije MUP-a Srbije postavljen je potpukovnik policije Radoje Vasojević.
U Srbiji se reciklira tek 17 odsto prikupljenog otpada, uglavnom ambalažnog
20.04.2026.•
5
U Srbiji se reciklira tek 17 odsto prikupljenog otpada, uglavnom ambalažnog, a taj procenat bio bi znatno veći kada bi se uz postojeći model "zagađivač plaća" uveo sistem depozita, piše mesečnik Biznis i finansije.
Marta Kos: Procenjujemo da li Srbija i dalje ispunjava uslove za isplate iz Plana rasta
20.04.2026.•
13
Evropa i dalje razmatra da li će Srbiji isplatiti novac njoj namenjen iz Plana rasta, jer je veoma zabrinuta zbog stanja u Srbiji, objavila je Marta Kos na sastanku Odbora za spoljne poslove Evropskog parlamenta (AFET).
Umanjeni računi za struju, gas ili grejanje za 193.000 domaćinstava
20.04.2026.•
6
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović rekla je da su za 193.000 domaćinstva sa statusom energetski ugroženog kupca umanjeni računi za struju, gas ili grejanje 20 do 60 odsto tokom grejne sezone.
FOTO Carinici zaplenili luksuznu robu vrednu šest miliona dinara: Dijamante, tompuse, rolekse...
20.04.2026.•
2
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda sprečili krijumčarenje neprijavljene robe čija ukupna vrednost prelazi iznos od šest miliona dinara.
Vreme: Pregovori o kupovini N1 - čelnik investicione grupe povezan sa Orbanom
20.04.2026.•
10
Investiciona grupa Alpak kapital, vlasnica mreže kanala Juronjuz, uveliko je u pregovorima da kupi N1, Novu S, Danas, Radar i druge medije koji pripadaju Junajted grupi.
FOTO Marta Kos nakon sastanka sa rektorom Đokićem: Cenim njegovu posvećenost
20.04.2026.•
17
Komesarka za proširenje Evropske unije Marta Kos saopštila je da ceni posvećenost rektora Univerziteta u Beogradu Vladana Đokića u odbrani autonomije i dostojanstva te visokoškolske ustanove.
Vučić: Do Đurđevdana ili koji dan posle znaće se kad će biti izbori
20.04.2026.•
15
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da veruje da će se do Đurđevdana (6. maja) ili koji dan posle znati kada će biti vanredni parlamentarni izbori u Srbiji.
Šapić: Voleo bih da se most na Savi zove "Novi srpski most"
20.04.2026.•
17
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić izjavio je da sutra počinje izmeštanje svih instalacija u okviru pripreme izgradnje novog tunela na Bulevaru despota Stefana.
Reljić: Ulazak balkanskih zemalja koštao bi EU do 10 evra godišnje, ali nema ambicije za proširenjem
20.04.2026.•
4
Stručnjak za spoljne poslove i pitanja Evropske unije Dušan Reljić rekao je da bi prijem kandidata sa Zapadnog Balkana koštao od 10 centi do 10 evra godišnje.
Brnabić: Sumnjam da će Marta Kos tražiti zamrzavanje novca, stigao nacrt miljenja Venecijanske komisije
20.04.2026.•
21
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da ne smatra da će Evropska komesarka za proširenje Marta Kos tražiti zamrzavanje fondova za Srbiju.
Komentari 3
Odgovornost
Vreme odgovornosti
Ko je ovde lud
Van pameti! Dete je moglo da strada iskljucivo odgovornoscu odgovorne osobe koja je placena za posao koji ne obavlja.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar