Građani protestovali ispred lokalne TV u Čačku na kojoj je gostovao Vučić
Stotinak građana protestovalo je večeras ispred zgrade TV Lav plus u Čačku na kojoj je gostovao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Foto: 021.rs (Ilustracija)
Dva kordona interventne policije, opremljene za razbijanje demonstracija, opkolila su zgradu u kojoj se nalaze prostorije TV kao i deo trga ispred zgrade, tako da građani nisu mogli da priđu do ulaza TV.
Oni su uz zvuke pištaljki i truba demonstrirali protiv predsednika Srbije i policije, uzvikivali "ua", "sram vas bilo", "za koga radite", "koga štitite", "uhapsite kriminalce", "izdaja".
Posle gostovanja na lokalnoj TV, Vučić je uz pratnju obezbeđenja napustio zgradu u kojoj se nalazi TV, a građani koji su protestovali pokušali su da probiju policijski kordon, ali u tome nisu uspeli.
Protest je završen bez većih inicdenata.
Građane je na protest pozvala samoorganizovana grupa građanskih aktivista "Građani Čačka u blokadi".
"Pošto je predsednik najavio da će danas u 18.30 časova gostovati na lokalnoj TV, pozivamo ga da se prošeta po vidkovicu na Kablaru, da obiđe zatvoren bazen i javnu garažu", naveli su "Građani Čačka u blokadi" na svojoj Instagram stranici.
Lokalna vlast u Čačku najavljivala je više godina zaredom izgradnju zatvorenog bazena, javne garaže i nove bolnce, a njihova izgradnja još nije ni počela.
Vučić je danas pre dolaska u Čačak boravio u Sevojnu i Lučanima, u kojima su 29. marta zakazani lokalni izbori.
On je u Sevojnu održao tribinu, a u Lučanima obišao fabriku namenske proizvodnje "Milan Blagojević".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Nova istraživanja javnog mnjenja sadrže loše vesti za Vučićevu vlast
06.08.2026.•
0
Da se stvari u Srbiji kreću u pogrešnom smeru smatra 49 odsto ispitanika najnovijeg istraživanja javnog mnjenja, a ovo je loša vest za vlast.
VIDEO: Studenti u blokadi pozvali građane da se uključe i pomognu im u izbornoj kampanji
06.08.2026.•
0
Studenti u blokadi pozvali su građane da se uključe i pomognu im u izbornoj kampanji.
Unija sindikata prosvetnih radnika: Javna rasprava o obrazovanju izgledala kao rijaliti
06.08.2026.•
0
Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije saopštila je da je taj sindikat bio jedini reprezentativni na petočasovnoj raspravi o izmenama Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja.
Muškarac iz Zubinog Potoka uhapšen na Brnjaku pušten iz pritvora
05.08.2026.•
0
Muškarac D.V. iz Zubinog Potoka, koji je juče uhapšen na punktu Brnjak na Kosovu radi saslušanja, pušten je danas iz pritvora pre isteka roka, prenosi Radio-televizija Srbije.
Podeljene reakcije u SPC na Vučićeve izjave o Crkvi i litijama: Mitropolija ga kritikuje, Eparhija zahvalna
05.08.2026.•
4
Mitropolija crnogorsko-primorska Srpske pravoslavne crkve (SPC) ocenila je danas izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića oko Crkve u Crnoj Gori i litija 2020. godine kao političko mešanje u crkvena pitanja.
Požar i kod Leskovca, građani uznemireni zbog dima
05.08.2026.•
0
Veliki šumski požar izbio je oko podneva na području između sela Razgojna i Grdanica, na teritoriji grada Leskovca, zbog čega su na teren upućene sve raspoložive vatrogasno-spasilačke ekipe iz Leskovca.
Operativni tim: Nema opsnosti od nestašica struje i vode, ugrožen rečni saobraćaj
05.08.2026.•
9
Opertivni tim u kom su predsednik Vlade Srbije Đuro Macut, resorni ministri i predstavnici nadležnih organa ocenio je da je situacija sa snabdevanjem električnom energijom pod kontrolom.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - imamo i poklon
05.08.2026.•
19
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo je pred vama.
MUP više od dve godine ne postupa po nalozima tužilaštva da se istraži ubistvo Dalibora Dragijevića
05.08.2026.•
11
Skoro dve i po godine od kada je Dalibor Dragijević ubijen u policijskoj stanici u Boru, ovaj slučaj je i dalje u fazi predistražnog postupka, istraga stoji jer SUK uopšte ne sarađuje sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu.
Solidarnost: Država sistemski da stane na put femicidu
05.08.2026.•
1
Građanski pokret Solidarnost zatražio je danas da država sistemski stane na put femicidu i podsetio da su se za desetak dana desila tri ubistva žena u Srbiji, a od početka godine najmanje osam.
Automobili do sat vremena na granicama, najduže se čeka na Horgošu
05.08.2026.•
1
Putničkim automobilima potrebno je sat vremena za izlazak iz Srbije na graničnom prelazu Horgoš, dok je za ulaz u Srbiju na prelazu Gradina potrebno oko 40 minuta, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Istraživanje IRI: Srbi podeljeni oko protesta i pravca zemlje, podržavaju saradnju sa Zapadom
05.08.2026.•
6
Nacionalno istraživanje, koje je sproveo Centar za uvid u istraživanje anketa Međunarodnog republikanskog instituta IRI pokazalo je da su Srbi oštro podeljeni oko domaćih pitanja i opšteg pravca kretanja zemlje.
Šta znači Vučićev podatak o 80 odsto opredeljenih: "Jedno su ankete, drugo izlaznost"
05.08.2026.•
15
Govoreći o 80 odsto opredeljenih građana Srbije, Vučić šalje poruku da su karte već podeljene i da nema razloga i prostora da se nešto promeni, čime hrabri svoje i demotiviše kolebljive i neopredeljene birače.
FOTO: Više od 30 vatrogasaca i nekoliko helikoptera gase požar u Deliblatskoj peščari
05.08.2026.•
4
Više od 30 vatrogasaca-spasilaca i nekoliko helikoptera Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) angažovano je na gašenju požara u Deliblatskoj peščari, saopštio je danas resorni ministar Ivica Dačić.
SRCE: Direktor EPS-a obmanjuje javnost, proizvodni kapaciteti nisu dovoljni za potrošnju
05.08.2026.•
9
Resorni odbor opozicione stranke Srbija centar (SRCE) za energetiku i rudarstvo smtra da je generalni direktor EPS Dušan Živković izrekao neistinu da su svi termokapaciteti u pogonu, sem dva, koja su u remontu.
Tužilaštvo traži pritvor za troje osumnjičenih za ubistvo 73-godišnjeg muškarca na Paliluli
05.08.2026.•
0
Beogradsko Više javno tužilaštvo (VJT) je predložilo sudu da odredi pritvor za troje saslušanih osumnjičenih da su 2. avgusta u Beogradu u saizvršilaštvu iz koristoljublja ubili jednog 73-godišnjaka, vlasnika piljarnice.
Pismo mladih iz Srbije i Hrvatske povodom godišnjice od "Oluje": I dalje smo susedi
05.08.2026.•
46
Ovo pismo nastalo je kao rezultat zajedničke razmene mladih iz Srbije i Hrvatske.
Ministar: Izmenama zakona o sistemu obrazovanja reafirmišemo vaspitnu ulogu škole
05.08.2026.•
24
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković rekao je danas da je cilj Nacrta izmena i dopuna Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja (ZOSOV) unapređivanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja.
Komentari 22
kukAVica
Djeno
Tata
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar