Tužilaštvo podnelo žalbu na odluku suda da se Zlatko Kokanović brani sa slobode

Tužilaštvo je podnelo žalbu na odluku suda da se aktivista i poljoprivrednik Zlatko Kokanović brani sa slobode, izjavio je danas njegov advokat Dušan Filipović, dodajući da se odluka po žalbi očekuje u najkraćem roku.
Tužilaštvo podnelo žalbu na odluku suda da se Zlatko Kokanović brani sa slobode
Foto: 021.rs

Prema njegovim rečima, tužilaštvo je žalbu podnelo juče, a sud bi odluku mogao da donese već danas ili sutra.

Kokanović je u petak, 13. marta, pušten da se brani sa slobode, a prema navodima njegove odbrane, postupak protiv njega se nastavlja, pa su za sutra i u petak zakazana svedočenja policajaca koji tvrde da ih je Kokanović napao.

"Zakazano je ispitivanje oštećenih. To su oni koji su navodno zadobili povrede. Te povrede su besmislene, sa lekarskim nalazom na kojem piše da je reč o otoku sa bolom u kolenu. Mora da postoje prateći dokazi, ne može to na 'majke mi' i na nečiju reč. Moraju da postoje vidljive povrede u vidu modrica, preloma ili iščašenja", naveo je advokat Vladimir Tertić, deo Kokanovićeve odbrane.
 
Kokanović je uhapšen 1. marta, kada je sa grupom poljoprivrednika pokušao da blokira granični prelaz ka Bosni i Hercegovini.
On je osumnjičen za napad na policajce, jer se, prema navodima u krivičnoj prijavi, zaleteo i udario traktorom nekoliko policajaca.
 
Njemu je tada određeno zadržavanje, ali je potom pušten da se brani sa slobode. Zatim je 2. marta ponovo priveden i tada mu je određen pritvor do 30 dana. Sudija za prethodni postupak je tada odbacio kao razlog za produžetak pritvora mogućnost ponavljanja krivičnog dela ali je pritvor određen zbog uznemirenja javnosti. Ipak, naknadno je uvažena inicijativa Kokanovićeve odbrane pa je pušten da se u nastavku procesa brani sa slobode.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Gašić: Ne naoružava se Srbija da bilo kome preti

Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je da se Srbija ne naoružava da bilo kome preti, Srbija se naoružava da bi mogla da odbrani građane i zemlju, bez, kako je naveo, bilo kakve opasnosti po komšije.