U Srbiji uhapšena četvorica državljana Albanije zbog snimka na Fejsbuku i izazivanja mržnje

Četvoro državljana Albanije uhapšeno je u Srbiji zbog sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
U Srbiji uhapšena četvorica državljana Albanije zbog snimka na Fejsbuku i izazivanja mržnje
Foto: Ministarstvo unutrašnjih poslova

Sumnja se da je jedan od uhapšenih danas, na dan obeležavanja početka NATO agresije, na svom Fejsbuk nalogu objavio video u kojem se nalazi u automobilu "audi" sa ostalim osumnjičenima, tokom vožnje autoputem kroz Srbiju.

U snimku pokazuju simbole "Velike Albanije", te u negativnom kontekstu pominju Republiku Srbiju, uz neprimerene reči.

Uhapšeni A. S. (37), E. V. (42), E. G. (48) i A. C. (21).
 
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni u Posebno odeljenje Višeg javnog tužilaštva u Beogradu za borbu protiv visokotehnološkog kriminala.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Li

    24.03.2026 22:06
    Šta je sa vama...
    Jel moguće da i na ovako nešto imate negativan komentar? Jel moguće da vam ovo ne smeta..? Ajd' probajte vi što branite ovu gamad da odete u Albaniju i da uradite ovako nešto!! Ajd' molim vas probajte.
  • Ognjen

    24.03.2026 21:56
    Stvarno
    Ne razumem što pojedinci brane 4 teletabisa koji ovoj državi i narodu žele zlo i to ne mogu artikulisati ,nego su došli ovde da pokažu koliko su zatrovani i nemoralni. Ko to može pravdati i razumeti?
  • Ime

    24.03.2026 21:54
    Naslov
    Hoće li sada "Srpski ljista" da prekine saradnju sa bratom i poslovnim partnerom Aljbinom Kurtijem.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija