Zaposleni na Filozofskom: UKP pravila snimke koje su objavljivali tabloidi, nema pirotehničkih sredstava

Zaposleni na Filozofskom fakultetu u Beogradu saopštili su da je Uprava kriminalističke policije (UKP) iz zgrade fakulteta iznela deo studentske dokumentacije koja, kako navode, nema veze sa smrću studentkinje.
Zaposleni na Filozofskom: UKP pravila snimke koje su objavljivali tabloidi, nema pirotehničkih sredstava
Foto: Screenshot (Nova S)
"Sarađivali smo sa jedinicama Uprave kriminalističke policije koja je pregledala sve fakultetske prostorije i traženu dokumentaciju, a iznela iz zgrade, po zahtevu Tužilaštva, pored opštih akata Fakulteta, i deo studentske dokumentacije koja nema nikakve veze sa tragičnim događajem. Pripadnici Uprave kriminalističke policije tokom dana su na Fakultetu pravili snimke prostorija koje su pregledali, a koje su neposredno nakon snimanja objavljivali tabloidi", navodi se u saopštenju zaposlenih.
 
Dodaju i da tokom pregleda prostorija nisu pronađena pirotehnička sredstva.
Zaposleni ističu da Fakultet takva sredstva ne skladišti.
 
"Ovakvo proizvoljno i neodgovorno izveštavanje tabloida i neprofesionalno deljenje snimaka dodatno povređuje članove porodice nastradale devojke i uznemiruje studente, zaposlene i širu javnost. Apelujemo na istražne organe da predistražne radnje obavljaju profesionalno i odgovorno i da što pre izađu sa rezultatima istrage", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da bi to pomoglo da se zaustave spekulacije koje, kako navode, skreću pažnju sa tragičnog događaja.
 
Zaposleni su izrazili saučešće porodici nastradale studentkinje.
Podsećamo, studentkinja Filozofskog fakulteta nastradala je u četvrtak uveče, nakon pada sa petog sprata zgrade fakulteta.
 
Na lice mesta najpre su izašli policijski službenici Policijske stanice Stari grad, koji su obavili uviđaj.
 
U jutarnjim časovima na fakultet je došlo više pripadnika Uprave kriminalističke policije po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije, kako bi nastavili istragu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Deda divnih unuka

    28.03.2026 10:50
    Velika tragedija
    Prvo i pre svega iskreno saučešće porodici nesrećno stradale devojke.
    Na žalost, nema nikakve razlike u radu policije i tabloida.
  • Grande

    28.03.2026 10:49
    Apsurdno je optuživati nekog bez dokaza,velika sramota je pljuvati po
  • Gloria

    28.03.2026 10:43
    Tragedijs
    Iskreno saučešće porodici i prijateljima.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Nastavak represije nad novopazarskim studentima

Na treći dan Ramazanskog bajrama, najvećeg muslimanskog praznika, u Novom Pazaru uhapšena su dvojica studenata DUNP-a, Hamza Ziljkić i Nikola Marjanović, prvoborci u odbrani dostojanstva ovog državnog fakulteta.