VIDEO Protest ispred Rektorata u Beogradu: Sukobi i incidenti između policije i građana, obratio se i rektor

Na Studentskm trgu i na Trgu Republike večeras je došlo do incidenata i sukoba policije i demonstranata.
VIDEO Protest ispred Rektorata u Beogradu: Sukobi i incidenti između policije i građana, obratio se i rektor
Foto: Beta (Miloš Miškov)
Pripadnici policije i Žandarmerije potisnuli su uz primenu sile građane sa kolovoza ispred zgrade Rektorata. Potom su se sukobi premestili duž ulice Vase Čarapića i na Trg Republike. U jednom trenutku se policija povukla Francuskom ulicom, a građani su se vratili ispred Rektorata, javlja Insajder.
Međutim, kako javlja Beta zbog sukoba je privedena najmanje jedna osoba, a pojedini građani tvrde da su povređeni.
Incidenti su počeli kada je kordon policije danas oko 18.45 potisnuo okupljene građane da bi iz Rektorata mogli da odu pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) koji su od jutros bili u akciji tokom istrage u toj zgradi.
 
Dodajmo i to da su građani tokom čitavog dana bili okupljeni ispred Rektorata baš zbog ulaska Uprave kriminalističke policije u zgradu Rektorata.
 
Šta kaže direktor policije?
 
Direktor policije Dragan Vasiljević rekao je da su pripadnici policije danas ušli u Rektorat po nalogu Višeg sud i Višeg javnog tužilaštva kako bi pribavili dokaze u vezi sa tragičnim događajem na Filozofskom fakultetu kada je stradala studentkinja. Pretres, kako navodi, još uvek traje, a Vasiljević je i izneo šta je sve do sada zaplenjeno, piše N1.
Naveo je i da su tokom ovog zadataka, prema pripadnicima policije "ispoljen neverovatan, neprimeren gest napada".
 
"Policija je napadnuta zato što radi svoj posao, to je zaista neprimereno i nerazumljivo za mene. Policija je uz minimalu upotrebu sile uspostavila red i mir", istakao je.
 
Pitao je i "da li neko hoće da se ne vidi ovo", pokazujući na fotografije oduzetih predmeta, ili "hoće da policija bude kriva što se ovo nalazi u Rektoratu".
 
"Uveravam vas da će policija raditi svoj posao", rekao je.

Šta je još direktor policije rekao pročitajte OVDE.

Okupljenima se obratio i rektor Đokić

Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić obratio se okupljenima sa balkona Rektorata, rekavši da su pripadnici UKP-a ušli u ovu zgradu bez prethodnog objašnjenja.
 
Poručio je i da vlast želi Univerzitet na kolenima, ali da slika ovog dana nije policija u Rektoratu, nego studenti ispred njega.
 
Đokić je naveo da su pripadnici UKP-a uzeli resivere, pretresali prostorije i tražili dokumenta i da su došli da ponize i da svakom profesoru, studentu i građaninu da kažu "vidite šta se desi onima koji ne ćute".
 
Više o tome šta je rektor rekao čitajte OVDE.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Jogi Letač

    31.03.2026 23:00
    @Podbara, nešto se ne sećam da je policija tako upala u Vesićevo ministarstvo tražeći dokaze za smrt tada 13 osoba ispod nadstrešnice. Dakle bote, sikter!
  • BoeserWolf

    31.03.2026 22:54
    Može policija da ima nalog suda koliko hoće, niti policija niti sud imaju legitimitet.
    Sad je kasno čak i da odu do Andrićevog venca i uhapse šefa podzemlja
  • @Pera

    31.03.2026 22:22
    Ali sta ce topovski udari u prostorijama fakulteta?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija