Skup podrške redakciji N1 večeras na Novom Beogradu

Skup podrške redakciji N1 televizije održaće se večeras na Novom Beogradu, poručuju novinarska i medijska udruženja.
Skup podrške redakciji N1 večeras na Novom Beogradu
Foto: 021.rs
Skup će se održati ispred zgrade N1, u Tadije Sondermajera 8N, na Novom Beogradu, u 19 časova.
 
"Razrešenje Igora Božića i događaji koji su usledili izazvali su ozbiljnu zabrinutost među zaposlenima, ali i širom javnosti, jer otvaraju pitanje budućnosti uređivačke nezavisnosti jednog od ključnih medija u Srbiji", navodi se u pozivu.
Kako dodaju udruženja, njihova upozorenja, ali i upozorenja međunarodnih novinarskih i medijskih udruženja ukazuju da se ne radi o izolovanom slučaju, već o širem procesu koji može dovesti do potpunog urušavanja nezavisne medijske scene. 
 
"Zato je važno da danas budemo zajedno. Da pokažemo da novinari i novinarke nisu sami. Da odbranimo pravo javnosti da bude informisana. Da sačuvamo jedan od svojih glasova", dodaje se u saopštenju.
Na skup podrške pozvali su Asocijacija medija, Asocijacija nezavisnih elektronskih medija, Asocijacija onlajn medija, Nezavisno društvo novinara Vojvodine, Nezavisno udruženje novinara Srbije, Lokal Pres, Slavko Ćuruvija fondacija i Granski sindikat kulture, umetnosti i medija Nezavisnost.
 
Podsetimo, Igor Božić, direktor Adria News Beograd, produkcijske kuće koja proizvodi program za N1 televiziju, smenjen je sa te funkcije prošle nedelje. 
 
U ponedeljak mu je rečeno da naredne dve nedelje radi od kuće, kako ne bi imao uticaja na uređivačku politiku, te da je neraspoređen.
 
Novi zastupnici N1 televizije su Brent Sadler i Wouter van Houwelingen.
Zaposleni na N1 su više puta dobijali saopštenja u kojima im je poručivano da neće biti promene uređivačke politike, niti otpuštanja zaposlenih. 
 
Međutim, već mesecima unazad dešavaju se promene koje dovode u pitanje nezavisnu uređivačku politiku ovih medjia.
 
Mediji N1, Nova, Danas, Radar i Sportklub nedavno su došli pod "upravljačku kapu" novoosnovanog ANN-a. 
 
Medijima je postao nadređen sedamdesetpetogodišnji Brent Sadler, a određen je i novi bord direktora.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kamioni na Batrovcima čekaju šest sati

Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci sa Hrvatskom čekaju na izlazu iz Srbije oko šest sati, dok se na prelazu Šid zadržavaju oko pet časova, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).