Goci ponudio Vučiću vreme za debatu: Sutra u 12.10 časova

Generalni sekretar Evropske demokratske partije Sandro Goci pozvao je predsednika Srbije Aleksandra Vučića na televizijsku debatu sutra na televiziji N1.
"Sutra u 12.10 biću na N1. Predsedniče, vidim da ste sada spremni za dijalog. To su dobre vesti. U demokratiji niko ne treba da izbegava otvorenu debatu. Hajde da to uradimo kako treba, uz poštovanje, jasna pravila i stvarnu raspravu o evropskoj budućnosti Srbije", napisao je na Iksu.
 
Goci je poziv na debatu Vučiću uputio juče, navodeći da bi razgovor o slobodi, demokratiji i Evropi trebalo da se vodi na "neutralnoj platformi", uz prisustvo nezavisnih novinara.
"Spremni smo za otvorenu diskusiju o slobodi, demokratiji i Evropi, na neutralnoj platformi poput N1, pred nezavisnim novinarima", rekao je Goci.
 
Predsednik je potom rekao da nije "džak za udaranje".
"Želim da naglasim da dijalog podrazumeva uzajamno poštovanje. Nisam i neću biti 'džak za udaranje'. Imam pravo, kao i svaki drugi učesnik u javnom prostoru, da na optužbe i napade odgovorim argumentima", rekao je Vučić.
 
Potom je Vučić danas izjavio da prihvata poziv Gocija na debatu na televiziji N1.
 
"Ja prihvatam sa oduševljenjem baš na televiziji N1. Verujem da će nam uputiti poziv. Ako nam ne upute poziv, pokazaće se da su i gospodin Goci i ljudi iz N1 lažovi, u šta ja ne verujem. Nemoguće je da je Goci lažov. Evo, ja ga pozivam, spreman sam da dođem na N1 televiziju", rekao je Vučić nakon sastanka sa najvišim vojnim rukovodstvom Srbije i rukovodstvom Republike Srpske u kasarni "Banjica 2".
 
On je pozvao Gocija da izađe sa datumom i dodao da će, ukoliko bude potrebno, pomeriti i važne posete u inostranstvu kako bi došao na televizijsku debatu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Ccc

    18.04.2026 09:21
    Jel to na N1, ili platou ispred, samo proveravam, pratiću, ali sumnjam možeš se pojaviš, ispred neke televizije i odmah gostuješ, bilo gde na Zapadu pa i Italiji, uostalom kad toliko uticajan lik što ne organizuje termin na nekoj poznatijoj kući tipa EuroNews ili bar RAI ako ne BBC-ju.
  • Goca

    18.04.2026 09:16
    Najjači političar ikada, debata...može sutra...pa lik ima obaveza, kao ovi naši samo manje, pošto ne glumi da radi nešto.
  • Boro iz Pobede

    17.04.2026 22:31
    Zakasnio si, imao je on debatu na Informeru sa Goci Bend!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Starović: Srbija se zalaže za fazno pristupanje EU

Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je u Nikoziji da se Srbija zalaže za fazno pristupanje EU, uz ocenu da to ne predstavlja zamenu za punopravno članstvo, već je "most koji vodi tom cilju".