Portal Savremena politika poredi rezultate za Srbiju i ostale ispitanike - za Crnu Goru, BiH, Severnu Makedoniju, Albaniju, Kosovo, Ukrajinu, Moldaviju i Gruziju, navodeći da u tim zemljama oko četiri petine i muškaraca i žena podržava članstvo u EU - 80 odsto žena i 79,5 odsto muškaraca.
Srbija se u odnosu na ostale razlikuje i kada je reč o NATO - dok u ostalim zemljama članstvo u toj vojnoj alijansi podržava 69,4 odsto žena i 70,3 odsto muškaraca, u Srbiji je taj procenat 6,5 među ženama i 11,3 odsto među muškarcima.
Kada je reč o saradnji sa Zapadom, 65,2 odsto žena i 64,1 odsto ostalih ispitanika podržava saradnju, dok u Srbiji takvu saradnju podržava 25,6 odsto žena i 30,4 odsto muškaraca.
U Srbiji, međutim, žene nešto češće od muškaraca biraju Rusiju kao poželjnog partnera za saradnju: 32,3 odsto žena naspram 25,2 odsto muškaraca.
Muškarci u Srbiji nešto češće podržavaju saradnju sa EU i Zapadom: saradnju sa EU bira 25,4 odsto muškaraca i 20,2 odsto žena, dok saradnju sa Zapadom bira 30,4 odsto muškaraca i 25,6 odsto žena.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar