Viši sud presudio protiv Informera zbog objavljivanja pasoša dvojice studenata

Viši sud u Beogradu utvrdio je da su Lazar i Luka Stojaković pretrpeli povredu časti, ugleda i prava na privatnost zbog neistinitog izveštavanja i objavljivanja njihovih pasoša na portalu Informer.
To je potvrdio njihov advokat Isa Spahović.
 
Sud je obavezao tužene da im isplate naknadu štete, objave uvod i izreku presude.
Ovo je tek prva presuda doneta u vezi sa objavljivanjem pasoša, dok su postupci protiv drugih medija i dalje u toku, prenosi Nova.rs.
"Od trenutka kada su njihovi pasoši javno objavljeni, životi Lazara i Luke nepovratno su promenjeni nagore. Ne postoji sudska odluka koja u današnjoj društvenoj i političkoj klimi može u potpunosti da izbriše posledice takvog targetiranja", dodao je advokat Isa Spahović.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Dragan

    02.07.2026 21:24
    Bravo
    Podrska za informer....bravo samo razvaljujte blokadere..
  • Ivica

    01.07.2026 18:59
    Najjaca televizija, samo napred! Razotkrivajte sve!!!
  • Prle

    01.07.2026 11:38
    Treba
    Ovaj kanalizacijski list treba tužiti svaki dan da budu zatrpani tužbama. Izgleda da drugo ne pomaže. Imaju naǰaću podršku.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Najduže čekanje na Batrovcima, tri sata

Automobili na graničnom prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije ka Hrvatskoj čekaju tri sata, a na graničnom prelazu Kelebija sa Mađarskom dva sata, saopšteno je iz Auto-moto saveza Srbije (AMSS).