Pretučen advokat Danko Cvejić pred maloletnom decom: Dva preloma lobanje i nosne kosti
Advokat Nenad Janković izjavio je danas da su advokata Danka Cvejića batinaši izudarali bejzbol palicama i da su mu na dva mesta polomili lobanju.
Foto: 021.rs
Janković je kazao da je Cvejić od zadobijenih povreda bio životno ugrožen, i da je stanje sada stabilno.
"Batinaši, njih osmorica su u subotu predveče na Bulevaru Arsenija Čarnojevića, u blizini Osnovne škole 'Laza Kostić', izudarali bejzbol palicama kolegu Danka Cvejića, na dva mesta su mu polomili lobanju, i zadobio je prelom nosne kosti. On je od zadobijenih udaraca pao u nesvest, a napadači su misleći da su ga ubili, pobegli s lica mesta. Da su znali da je živ, verovatno bi se sve završilo tragično. Kada je doveden u Urgentni centar izgubio je mnogo krvi i bio je životno ugrožen", rekao je Janković.
Na pitanje šta je mogao biti povod za brutalno prebijanje advokata, Janković je kazao da je Cvejić pre nekoliko dana prekrečio grafite koje su iscrtavale pristalice Srpske napredne stranke, i da je u parku ispred zgrade gde živi postavio stubiće kako bi sprečio bahate vozače da ugrožavaju decu i ostale stanare.
"Imam informaciju da policija vodi istragu i da imaju sve činjenice s obzirom da je park u kome se dogodio napad pokriven s više kamera. Napadači su došli s dva vozila i bilo ih je osmorica, i kamere su sigurno sve to zabeležile. Verujem da će policija pronaći počinioce", rekao je advokat Janković.
Pretučeni Danko Cveji izjavio je danas za Insajder da ne može ni da nasluti koji bi mogao da bude motiv napada, tvrdeći da ni sa kim nije u sukobu.
"Ja sam advokat i sve u životu rešavam rečima, da mi je neko rekao da postoji problem ja bih pitao kako da ga rešim, ali ja ni sa kim nisam bio u sukobu. Znaju me u bloku kao dobrog komšiju koji pokušava da uredi blok u interesu svih stanara. I taj park i okolne zgrade smo sređivali i uređivali, sadili drveće", rekao je Cvejić.
On navodi da je kao advokat imao veliki broj klijenata, ali da ni sa kim nije u sukobu.
"Ne znam te ljude koji su me tukli, nisam sa njima imao nikakav kontakt ni neposredno pre napada. Mojoj deci se nisu obratili. Dakle, to nije bilo u afektu, nego su došli samo sa namerom da biju, bez obzira na posledice, a ja ne znam zbog čega", rekao je Cvejić.
Cvejić je pretučen u subotu uveče u blizini zgrade u kojoj živi na Novom Beogradu.
On je s teškim povredama zbrinut u Urgentnom centru.
U trenutku napada Cvejić je bio sa svojom maloletnom decom i zalivao je boriće u parku ispred zgrade u kojoj živi.
Nepoznata lica, njih osmorica starosti između 25 i 30 godina, naoružana bejzbol palicama i noževima, došli su s dva automobila, zatrčali se direktno na advokata i počeli da ga tuku ispred maloletne dece.
Policija i tužilaštvo nisu se oglašavali povodom brutalnog premlaćivanja advokata Cvejića.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Udruženje: Požar na oko kilometar od srednjovekovne tvrđave Maglič
21.08.2026.•
0
Udruženje "Magličgrad" saopštilo je danas da se požar na planini Stolovi kod Kraljeva pogoršava i da se približava tvrđavi Maglič.
Srbija prihvatila pomoć EU za gašenje požara: Stižu četiri helikoptera, vozila i vatrogasci
21.08.2026.•
2
Srbija je prihvatila četiri helikoptera Evropske unije koji će prvenstveno biti angažovani u borbi protiv požara u Deliblatskoj peščari, kazao je načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
Crna Gora ponudila Srbiji pomoć: Na raspolaganju avion za gašenje požara iz vazduha
21.08.2026.•
4
Crna Gora ponudila je Srbiji pomoć u gašenju požara koji su zahvatili više područja te zemlje, saopšteno je iz Vlade, prenosi danas Radio-televizija Crne Gore.
Sve manje vremena za NIS: Zatražena nova licenca, postojeća ističe 28. avgusta
21.08.2026.•
1
Kompanija NIS podnela je Ministarstvu finansija SAD novi zahtev za izdavanje posebne licence kojom se omogućava nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti kompanije i posle 28. avgusta, navodi se u saopštenju.
Ukinuta vanredna situacija na području tri naselja u Kladovu: Opasnost od požara i dalje postoji
21.08.2026.•
0
U opštini Kladovo, danas je ukinuta, pre dva dana proglašena vanredna situacija zbog požara, na području naselja Velesnica, Velika Kamenica i Podvrška.
Putevi Srbije upozorili vozače: Očekuje se pojačan saobraćaj zbog povratka turista
21.08.2026.•
0
Putevi Srbije su večeras upozorili učesnike u saobraćaju da budu posebno oprezni u vožnji, jer se zbog povratka turista sa godišnjih odmora očekuje pojačan intenzitet saobraćaja na svim putnim pravcima.
Vučić: Minimalac za narednu godinu predstavlja ogromno povećanje
21.08.2026.•
9
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je nova minimalna cena zarade ogromno povećanje.
Kokanović: Apelaciono tužilaštvo da utvrdi nepravilnosti u istrazi smrti Vladimira Cvijana
21.08.2026.•
1
Advokat Čedomir Kokanović izjavio je da bi Apelaciono javno tužilaštvo trebalo da izvrši vanrednu kontrolu Višeg javnog tužilaštv i utvrdi očigledne nepravilnosti u istrazi smrti advokata Vladimira Cvijana.
Vučić o 64 TV uključenja za 18 dana: "Nastaviću da obaram sopstvene rekorde, to je posao predsednika"
21.08.2026.•
36
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da će nastaviti da obara sopstvene rekorde u broju pojavljivanja ne televizijama jer tvrdi da je njegov posao da to radi zato što je - predsednik Republike.
Kovačević: Zelenski izgubio podršku dela Zapada, poseta Vučiću mogla bi da bude jedan od razloga
21.08.2026.•
5
Izjava smenjenog ministra odbrane Mihaila Fedorova da bi Ukrajina trebalo da raspiše vanredne izbore izazvala je veliku političku buru u zemlji.
Dačić kritike opozicije o gašenju požara ocenio kao teorije zavere: "Vatrogasci su heroji, sram vas bilo"
21.08.2026.•
22
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić osudio je danas kritike opozicije i pojedinaca o gašenju požara u Srbiji, nazivajući ih sramotnim, licemernim i krajnje nemoralnim.
Bioeko: Vazduh u Beogradu danas "veoma zagađen"
21.08.2026.•
0
Vazduh na području Beograda je po podacima sajta Beoeko danas popodne "veoma zagađen".
Kreni-Promeni: Srbija zakasnila sa traženjem međunarodne pomoći, tražićemo odgovornost za nečinjenje
21.08.2026.•
4
Pokret Kreni-Promeni ocenio je danas da je Srbija zakasnila sa aktiviranjem Mehanizam civilne zaštite Evropske unije (EU) radi dobijanja međunarodne pomoći u gašenju požara.
FOTO: Dečija kaciga za bicikl povlači se iz prodaje zbog rizika od povreda
21.08.2026.•
0
Dečija kaciga za bicikl robne marke MoMi, model "MIMI grey mat", povlači se sa tržišta Srbije zbog rizika od povreda, objavljeno je na sajtu sistema za uzbunjivanje o nebezbednim proizvodima NEPRO.
Srbija tražila pomoć od EU zbog požara: Aktiviran mehanizam civilne zaštite
21.08.2026.•
45
Srbija je aktivirala Mehanizam civilne zaštite Evropske unije radi dobijanja međunarodne pomoći u gašenju požara, rekao je načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić na konferenciji u Deliblatskoj peščari.
CEPRIS se povukao iz javnih slušanja o Pravosudnoj akademiji
21.08.2026.•
1
Organizacija Centar za pravosudna istraživanja (CEPRIS) saopštila je da se povlači iz javnih slušanja o predlogu Zakona o Pravosudnoj akademiji.
Funkcioneri SNS u 160 poseta širom Srbije za četiri i po meseca, dok se datum izbora još ne zna
21.08.2026.•
23
Ministri, poslanici i drugi funkcioneri Srpske napredne stranke (SNS) obavili su 160 poseta širom Srbije u protekla četiri i po meseca, iako zvanična kampanja za vanredne izbore još nije proglašena.
Komentari 18
R49
Boro iz Pobede
Dusan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar