Studenti pitaju Vučića: Ko si bre ti da se, uprkos Ustavom ograničenim ovlašćenijima, pitaš o svemu?

Studenti u blokadi upitali su predsednika Srbije Aleksandra Vučića, čiji je kabinet pokrenuo sajt "Ko si bre ti?" za prijavu korupcije, "ko je bre on" da se, uprkos Ustavom jasno ograničenim ovlašćenjima, pita o svemu.
Studenti pitaju Vučića: Ko si bre ti da se, uprkos Ustavom ograničenim ovlašćenijima, pitaš o svemu?
Foto: 021.rs (ilustracija)
"Ko si bre ti? Da se za svaki problem u Srbiji čeka tvoja dozvola, a institucije ćute. Ko si bre ti? Da ne smeš da raspišeš izbore, a istovremeno se predstavljaš kao najnadležniji za sve", pitaju studenti.
 
Naveli su da kada se otvori fabrika, kada se gradi put, kada se deli pomoć - on je zaslužan, a kada postoji problem, svi čekaju njegovu dozvolu, zbog čega su ocenili da bez njegove saglasnosti - "niko ništa ne sme, ne može ili neće da uradi".
"I ako si već, po sopstvenim postupcima, nadležan za sve, hoćeš li jednog dana biti i odgovoran za sve? Jer država nije jedan čovek. Država su institucije. A kada sve zavisi od jednog čoveka, država više ne postoji", istakli su studenti.
Prema njihovim rečima, u državi u kojoj institucije funkcionišu, korupcija se prijavljuje tužilaštvu, policiji i drugim nadležnim organima, a sajtom poput "Ko si bre ti?" i pozivanja građana da korupciju prijave predsedniku, šalje se poruka da u Srbiji institucije nisu dovoljne, da nisu sposobne ili da nisu bitne.
"Kao da postoji samo jedna adresa za sve probleme, samo jedan čovek. Godinama slušamo kako predsednik saopštava koje će zakone usvojiti Skupština Srbije, najavljuje mere pre nego što ih usvoji Vlada, određuje prioritete budžeta, najavljuje investicije, povećanje plata i penzija i državnu pomoć predstavlja kao ličnu velikodušnost, a ne kao novac svih građana Srbije", navode oni.
 
Dok se građani pozivaju da prijavljuju bahate funkcionere, dodaju studenti, javnost i dalje čeka odgovore na brojne afere koje prate vrh vlasti.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • K2

    13.07.2026 22:38
    Pitam se pitam
    Ako su studenti da se pitaju o bilo čemu ?
  • @Situacija

    13.07.2026 22:06
    Пре коментарисања информишите се о теми коју коментаришете или бар прочитајте чланак с разумевањем. Ако вам није тешко.
  • Fred

    13.07.2026 21:29
    "Studenti" samo hoce da opet privuku paznju na sebe. Ko su, bre, oni?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija