Agencija za sprečavanje korupcije pokrenula postupak protiv Olivere Zekić

Biro za društvena istraživanja saopštio je da je Agencija za sprečavanje korupcije pokrenula postupak radi utvrđivanja da li je bivša predsednica Saveta REM-a Olivera Zekić povredila Zakon o sprečavanju korupcije.
Agencija za sprečavanje korupcije pokrenula postupak protiv Olivere Zekić
Foto: Screenshot (YouTube/Euronews Srbija)
BIRODI je naveo da je u prijavi ukazao na sumnju da je Zekić, nakon prestanka funkcije predsednice Saveta REM-a, zasnovala radni odnos u REM-u bez prethodne saglasnosti Agencije za sprečavanje korupcije, kao i da postoje elementi mogućeg sukoba interesa jer je, kao članica i predsednica Saveta REM-a, učestvovala u izboru sadašnje direktorke REM-a Rajke Galin Ćertić, koja je potom donela odluku o njenom angažovanju kao službenice za odnose sa javnošću REM-a.
 
Dodali su da je Agencija ranije utvrdila da je Zekić bila u sukobu interesa jer nije prijavila postojanje privatnog interesa i učestvovala u odlučivanju Saveta REM-a u predmetu koji se odnosio na nju, zbog čega joj je izrečena mera opomene.
BIRODI je pozvao novi Savet REM-a da utvrdi u kom postupku je Olivera Zekić angažovana kao službenica za odnose s javnošću, na osnovu kojih kriterijuma je direktorka REM-a Rajka Galin Ćertić donela odluku o njenom angažovanju i da li je tom prilikom poštovan Zakon o sprečavanju korupcije.
 
Pozvali su novi Savet REM-a i da, u skladu sa Zakonom o elektronskim medijima, utvrdi odgovornost direktorke REM-a za donošenje odluke o angažovanju Zekić.
BIRODI je ocenio da dalje angažovanje Olivere Zekić u REM-u predstavlja najmanje ozbiljno etičko pitanje i stvara percepciju sukoba interesa, navodeći da njeni javni nastupi u svojstvu službenice za odnose s javnošću otvaraju pitanje da li postupa u skladu sa svojom funkcijom.
 
"Bez sankcionisanja nasleđa koje je dovelo do skraćenja mandata prethodnog Saveta REM-a, novi Savet REM-a neće biti u prilici da ostvari velika očekivanja javnosti u oblasti regulacije medija", naveo je BIRODI.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Sara

    20.07.2026 17:29
    //
    Šta? Postoji ta Agencija?
  • Cile

    20.07.2026 12:24
    Srpski
    državni cirkus.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Višesatna čekanja na granicama

Putnički automobili čekaju četiri sata za izlaz iz Srbije na graničnom prelazu Gradina, dok su zadržavanja na Preševu i Strezimirovcima po dva i po, odnosno dva sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).