Lanac marketa "PerSu" i ove godine će organizovati veliku humanitarnu akciju "Topli dinar", kako bi pomogao da socijalno ugrožene porodice u Vojvodini dobiju ogrev za zimu.
"PerSu", zajedno sa svojim partnerima, akciju organizuje već šest godinu zaredom. Velika akcija trajaće čitav oktobar, a od svakog računa u "PerSu" marketima jedan dinar se odvaja za kupovinu ogreva za najugroženije mnogočlane porodice iz komšiluka u kojima posluje ovaj market.
"Početak jeseni je period kada mnogi razmišljaju o pitanju ogreva, a onim najugroženijima, odgovor na to pitanje nije nimalo lak. Upravo zato, PerSu marketi u ovom periodu tradicionalno od 2015. godine, pokreću inicijativu i motivišu, kako svoje potrošače, tako i dobavljače i prijatelje akcije, kako bi se socijalno ugroženim, mnogočlanim porodicama, pomoglo da ovaj problem prebrode. PerSu marketi su ti koji odvajaju novac i doniraju po 1 dinar od svakog računa, a potrošači isključivo svojim brojem kupovina dodatno pomažu da se sakupi što više novca", poručuju u "PerSu".
Kroz akciju "Topli dinar", svake godine ogrev dobije novih 100 socijalno ugroženih porodica iz gotovo cele Vojvodine.
Celokupnoj organizaciji veliku pomoć pružaju i Centri za socijalni rad iz svih opština, koji koji dostavljaju spiskove najugroženijih mnogočlanih porodica.
"Na taj način, povezali su se trgovci, proizvođači, potrošači i centri za socijalni rad, kako bi zajedničkim snagama doprineli kvalitetu života naših sugrađana", dodaju u "PerSu".
U pešačkoj zoni u centru Inđije pojavile su se nove ulične kante za otpad, ali bez mnogo objašnjenja šta je tačno postavljeno i koliko je njihova nabavka koštala.
Urbanistkinja iz Novog Sada, na studentskoj tribini "Srbija ili mafija" koja je održana u Somboru, iznela je nekoliko zapažanja o urbanizmu i pravnom vakuumu koji je uočljiv u više situacija.
Ruski avion za gašenje požara "iljušin 76" ušao je u Srbiju u sredu, 19. avgusta uveče preko Crnog mora i Bugarske, uprkos sankcijama EU za prelete ruskih letelica.
Pripremne radnje za izradu plana sanacije Deliblatske peščare nakon požara već su započete, ali zvanična izrada plana ne može da počne dok požar ne bude ugašen.
S. M. (60) iz Banatskog Karlovca uhapšena je zbog sumnje da je tokom avgusta ove godine, kao referent na upravnim poslovima u Policijskoj stanici u Alibunaru, iz službene evidencije neovlašćeno pribavljala tajne podatke.
Iako požar u Deliblatskoj peščari i dalje traje, ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov najavila je prvi predlog plana sanacije i obnove Deliblatske peščare za period od 2027. do 2031. godine.
Saobraćaj na državnom putu I B reda broj 15, na deonici između Sivca i Crvenke, biće obustavljen od 22. avgusta u 5 časova do 24. avgusta u 5 časova, saopštili su "Putevi Srbije".
Suša je ove godine ozbiljno pogodila vojvođanske njive, a poljoprivrednici se sada, pored prepolovljenih prinosa, suočavaju i sa niskim otkupnim cenama od svega 40 dinara za suncokret.
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije saopštio je da je na teritoriji 23 lokalne samouprave u Srbiji danas bilo aktivno 45 požara na otvorenom.
U periodu od 14. do 16. avgusta, na području Južnobačkog okruga, dogodile su se 22 saobraćajne nezgode u kojima je pet osoba zadobilo teške, a 19 lake povrede.
Studenti u blokadi večeras u Bačkoj Palanci održavaju protest povodom godišnjice skupova čiji su učesnici, kako navode, tokom 11. i 12. avgusta prošle godine bili napadnuti.
U Deliblatskoj peščari je, usled jakog vetra koji menja pravac i intenzivno širi vatru, došlo do pogoršanja situacije i rasplamsavanja požara, saopštio je MUP.
Poljoprivrednici iz Aradca organizovali su danas protest na putu Zrenjanin - Novi Sad u blizini tog sela zato što nisu zadovoljni otkupnom cenom žitarica i odnosom države prema poljoprivrednim proizvođačima.