Prva deonica autoputa Beograd-Sarajevo, od Sremske Rače do Kuzmina, trebalo bi da bude završena do kraja sledeće goodine, a u okviru izgradnje tog autoputa gradi se i novi most na Savi u Sremskoj Rači, ukupne dužine 1.310 metara.
Foto: Youtube screenshot (Izgradnja Srbije)
Autoput Beograd-Sarajevo prvi je autoput koji će direktno povezati Srbiju i Bosnu i Hercegovinu, odnosno Republiku Srpsku, i spada u jedan od najvećih infrastrukturnih projekata u okviru programa "Srbija 2025", navodi se u saopštenju Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
Podseća se da je Srbija prošle godine krenula u izgradnju prve deonice, od Sremske Rače do Kuzmina, u dužini od 18 kilometara i dodaje da je vrednost investicije 220 miliona evra.
U okviru izgradnje ovog autoputa u toku je i izgradnja novog mosta na Savi u Sremskoj Rači, ukupne dužine 1.310 metara.
"Most se sastoji od prilaznih betonskih konstrukcija na levoj i desnoj obali Save, dužine 530 metara i 450 metara i čelične konstrukcije nad rekom dužine 330 metara", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da radove na deonici Kuzmin - Sremska Rača, u okviru izgradnje autoputa Beograd - Sarajevo, izvodi turska firma Tašijapi koja je nedavno dala obećanje da će radove završiti do kraja 2022. godine.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Gradski odbor Nove Demokratske stranke Srbije u Zrenjaninu najavio je da će pokrenuti peticiju protiv, kako je ocenio, skandaloznog poskupljenja vode za piće.
Opštinsko veće Inđije usvojilo je predlog za zaključenje vansudskog poravnanja sa kompanijom "Embassy Techzones" iz Beograda, investitorom projekta IT parka, čija realizacija godinama nije pomerena sa mrtve tačke.
Protiv svih učesnika koji su 1. februara učestvovali u incidentu u Kuli biće podnete prekršajne prijave, odlučio je dežurni sudija Prekršajnog suda u Somboru.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su jednu osobu iz okoline Pančeva i zaplenili oko 25 kilograma materije za koju se sumnja da je amfetamin.
Policija u Pančevu uhapsila je J. M. (52) zbog skidanja službenog pečata i unošenja opasnih materija u Srbiju i nedozvoljenog skladištenja opasnih materija.
Carinski službenici su 31. januara na graničnom prelazu Šid, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja 250 pakovanja čaja za mršavljenje.
Policija će podneti prekršajnu prijavu protiv 36-godišnjaka, koji je na području Novog Bečeja vozio bicikl sa tri promila alkohola u krvi, odnosno u stanju potpune alkoholisanosti, saopšteno je danas.
Sremskomitrovačka policija uhapsila je dve osobe u čijoj je kući, na teritoriji Rume, pronašla i zaplenila 1,7 kilogram amfetamina, saopšteno je danas.
U Turiji je puštena u rad nova fabrika vode koja će obrađivati i distribuirati do potrošača 24 metra kubnih vode za sat vremena, sa mogućnošću da taj kapacitet raste do čak 72 kubna metra.
Komentari 2
Milan NS
tsep
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar