Tužilaštvo: U Zrenjaninu, Kikindi i Bečeju dan pre i posle izbora bez krivičnih prijava

Izborni procesi u Zrenjaninu, Kikindi i Bečeju, neposredno pred izbore i nakon izbora, prošli su bez događaja koji bi zahtevali neposredno angažovanje nadležnih javnih tužilaštava.
Tužilaštvo: U Zrenjaninu, Kikindi i Bečeju dan pre i posle izbora bez krivičnih prijava
Foto: Pixabay
To je saopštilo Više javno tužilaštvo u Zrenjaninu i dodalo da u tom periodu nije primljena niti jedna krivična prijava.
Više i Osnovno javno tužilaštvo u Zrenjaninu, Osnovno javno tužilaštvo u Kikindi i Osnovno javno tužilaštvo u Bečeju su 17. decembra, na dan izbora, bili "u režimu pojačanog dežurstva" - rekao je vršilac funkcije glavnog javnog tužioca Borislav Miglinski.
U saopštenju se navodi da na dan pred izbore i nakon izbora nije primljena ni jedna krivična prijava, zbog krivičnih dela u vezi sa nepravilnostima i ekscesima za vreme održavanja izbora, odnosno iz grupe krivičnih dela protiv izbornih prava, kako u danima pre, tako i u danima posle 17. decembra.
 
Jedini izuzetak, saopšteno je, bilo je Osnovno javno tužilaštvo u Bečeju koje je 15. decembra - dva dana pre dana izbora, primilo jednu krivičnu prijavu zbog krivičnog dela povrede prava kandidovanja u vezi sa kojom tužilaštvo vrši provere i prikuplja potrebna obaveštenja, a potom će biti doneta odgovarajuća javnotužilačka odluka.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Pobesneli Laloš

    23.12.2023 19:31
    Jedino tužilaštvo nema pojma o Irižanima i Karlovčanima koji su dobijali isprave i pozive u napuštenoj kući u ul. Laze Kostića. Takođe nemaju ni pojma da je na Bagljašu izbrojano više listića nego što ima birača (valjda gradonačelnik i njegovi vrede dvostruko).

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina