Maturanti gimnazije u Somboru započeli blokadu škole
Maturanti Gimnazije "Veljko Petrović" u Somboru odlučili su se na petodnevnu blokadu škole.
Kako piše soinfo.org, maturanti gimnazije saopštili su da će u ponedeljak ujutru ući u prostorije i "preuzeti ključeve" obrazovne ustanove u kojoj će, kako je planirano, boraviti narednih pet dana.
Pojedinosti o načinu i mogućnostima ulaska u školu, učenika i zaposlenih, biće definisane na predstojećim sastancima i plenumima učenika.
Povodom najavljene blokade saopštenjem na sajtu škole oglasio se i gimnazijski direktor Dušan Mišković.
Kako navodi, nakon nekoliko meseci otežanog rada, 31. januara je, bez ikakve najave, obavešten da deo maturanata namerava da blokira rad Gimnazije, pri čemu imaju podršku i jednog dela nastavnika.
"Mada imam negativan odnos prema takvom načinu nametanja svojih stavova i postupaka drugima, što predstavlja i jednu vrstu ometanja drugih da realizuju svoja osnovna ljudska prava na rad i na obrazovanje, da bi se izbegli incidenti i druge neprijatnosti, pozivam vas da učenike ne šaljete na nastavu u ponedeljak, 3. februara i da redovno pratite obaveštenja na sajtu u vezi sa radom tokom narednog perioda", piše na sajtu Gimnazije "Veljko Petrović".
Direktor Mišković je u dopisu zaposlenima predočio da će od danas, 3. februara, koristiti ostatak godišnjeg odmora, kao i da će dužnost direktora sa svim pravima, obavezama i odgovornošću obavljati Slobodanka Vagić Dragičević.
Nastavnike koji ne žele da obustave nastavu je pozvao da države časove i sa minimalnim brojem učenika, odnosno da, ukoliko im ne bude dozvoljen ulazak u školu, to prijave kroz eDnevnik.
Dušan Mišković se opširnim pismom obratio i učenicima. Naglasio je da nije korektno što se nije razgovoralo o blokadi i što se radi bez nagoveštaja. On smatra da je dosadašnje učešće učenika i zaposlenih u bojkotu i obustavi rada bilo primereno situaciji, te da je ovaj, poslednji potez, preti da uruši nastavu i principe na kojima gimnazija u Somboru opstaje.
Direktor je učenicima između ostalog napisao da sa svojim iskustvom zna u kakvoj su euforiji, ali i da zna kakvo razočarenje sledi.
Poručio je i da se protest nalazi u završnoj fazi, da njihovo uključivanje ne može ništa da promeni i da sada ulaziti u blokadu predstavlja "ulazak pojedinaca u partizanski odred 1944. godine".
Direktor je maturante obavestio i da umesto vlasti "saterane u ćošak" nema ko da "uskoči", da vodi državu i rešava nagomilane probleme.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Iz saobraćaja isključen 31 vozač u Južnobačkom okrugu
21.11.2025.•
0
U četvrtak, 20. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se osam saobraćajnih nezgoda u kojima su četiri osobe zadobile lake povrede.
Planovi na papiru, haos u praksi: Kakva je primarna zdravstvena zaštita u Zrenjaninu
21.11.2025.•
2
Više od sto hiljada stanovnika, koliko ih živi na teritoriji grada Zrenjanina, primorano je da usluge laboratorije koristi samo na jednom mestu - u Staroj specijalističkoj poliklinici.
Smanjena vidljivost u Sremu zbog magle
21.11.2025.•
0
Na pojedinim saobraćajnicama u Srbiji smanjena je vidljivost zbog magle, upozorilo je JP "Putevi Srbije".
Iz saobraćaja isključeno 16 vozača u Južnobačkom okrugu
20.11.2025.•
0
U sredu, 19. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se devet saobraćajnih nezgoda u kojima je šest osoba zadobilo lake povrede.
Sombor: Sala mesne zajednice samo za podobne
20.11.2025.•
1
Tokom protestne šetnje u Somboru ukazano je na to da zgrade mesne zajednice Mlake nije otvorena za sve, već samo za podobne.
FOTO: Na prelazu Šid sprečen pokušaj šverca 200.000 psihoaktivnih tableta - tovar bio sakriven iza sedišta
20.11.2025.•
1
Na graničnom prelazu Šid u sredu, 19. novembra sprečen je pokušaj krijumčarenja preko 200.000 tableta psihoaktivnog leka "pregabalin".
NIS dobio zelenu dozvolu da istraži mogućnost veće eksploatacije nafte kod Kanjiže
20.11.2025.•
6
Naftna industrija Srbije dobila je zelenu dozvolu od Pokrajine za ispitivanje mogućnosti primene dopunske metode eksploatacije nafte na eksploatacionom polju Velebit.
Inđija usvojila koncesioni akt za javni prevoz - na elektronskoj sednici, bez javnosti
20.11.2025.•
0
Opština Inđija posle četiri godine tišine i bez ijednog objavljenog detalja ponovo gura koncesiju za javni prevoz.
Završena rekonstrukcija puta Sombor - Kljajićevo, deonica otvorena za saobraćaj
20.11.2025.•
0
Saobraćaj na putnom pravcu Sombor - Kljajićevo zvanično je uspostavljen, nakon što je završena rekonstrukcija jedne od najopterećenijih deonica u okolini.
Mesec dana pritvora vozaču koji je drogiran na pešakom prelazu u Pančevu usmrtio starijeg muškarca
20.11.2025.•
0
M. R. (45) iz Beograda određeno je mesec dana pritvora.
Ubio vlasnika salaša u Bašaidu
19.11.2025.•
0
P.J. (64) uhapšen je zbog sumnje da je na salašu u Bašaidu ubio 84-godišnjaka u čijoj je kući boravio.
U Novom Sadu vozili sa više od dva promila alkohola u organizmu: Terete se za nasilničku vožnju
18.11.2025.•
0
U ponedeljak, 17. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 11 saobraćajnih nezgoda u kojima su dve osobe zadobile lake telesne povrede.
Kineska kompanija planira u Inđiji fabriku plastičnih delova za automobile, sada traži zelenu dozvolu
18.11.2025.•
12
Kompanija Techron Automotive doo Beograd podnela je zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu projekta za izgradnju kompleksa za proizvodnju plastičnih delova za automobile u Inđiji.
Drogiran na pešačkom prelazu u Pančevu vozilom usmrtio starijeg muškarca
18.11.2025.•
13
M.R. (45) iz Beograda određeno je policijsko zadržavanje od 48 sati zbog sumnje da je juče oko 13 časova automobilom na pešačkom prelazu ispred suda u Pančevu udario S.J. (70), koji je od povreda preminuo.
U Kovilju vozio sa više od dva promila alkohola
17.11.2025.•
3
U periodu od 14. do 16. novembra, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 30 saobraćajnih nezgoda u kojima je jedna osoba poginula, tri su zadobile teške povrede, a 11 osoba je lakše povređeno.
Maji Gojković nagrada Grada Zrenjanina za rešavanje pitanja vodosnabdevanja
17.11.2025.•
35
Predsednici Pokrajinske vlade Maji Gojković uručena je "Nagrada Grada Zrenjanina" na svečanoj akademiji povodom obeležavanja Dana grada.
Napad na Fejsbuk stranicu novobečejskog portala nakon što je objavio tekst o naknadama komisija
17.11.2025.•
2
Fejsbuk stranica novobečejskog portala Webinfo našla se na udaru nakon što je taj portal objavio tekst sa podacima o isplatama naknada komisija u opštini Novi Bečej.
I sledeće nedelje prikupljanje krvi u Novom Sadu i drugim mestima u Vojvodini
16.11.2025.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Meštanin Srbobrana osuđen na doživotnu robiju za ubistvo majke
16.11.2025.•
0
Viši sud u Somboru osudio je tridesetsedmogodišnjeg M. R. iz Srbobrana na doživotnu robiju zbog ubistva svoje majke u noći između 7. i 8. januara ove godine u Srbobranu.
Nova izmena saobraćaja kod petlje Sremska Mitrovica od ponedeljka
15.11.2025.•
5
Režim saobraćaja na delu auto-puta, kod petlje Sremska Mitrovica, biće izmenjen od ponedeljka, 17. novembra, zbog nastavka radova.
Pilot povređen u padu sportskog aviona kod Subotice stabilno
15.11.2025.•
0
Pilot koji je 14. novembra popodne teško povređen prilikom pada sportskog aviona u reonu između Subotice i Bikova danas je u stabilnom stanju.
Komentari 5
NSrdjan
varljivo leto
Aleksa
Potpuna PODRŠKA I IZDRŽITE DO KRAJA!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar