
Preminuo Damir Dokić, otac nekadašnje teniserke Jelene Dokić
Damir Dokić, otac nekadašnje teniserke Jelene Dokić, preminuo je u 66. godini.
Vest o smrti potvrdili su ćerka Jelena i sin Savo.
Dokić je rođen 1958. godine u Osijeku.
Bio je poznat kao trener ćerke Jelene, koja je nekada bila četvrta teniserka sveta.
Jelena Dokić je posle igračke karijere pričala o tome kako ju je otac zlostavljao.
"Otac mi je često govorio 'nemoj ništa da pričaš, ćuti ili ću te ubiti'. Ja do svoje 33 godine nisam znala da se nasmejem. Ljudi često žele da budete savršeni, posebno u sportu, a to je nemoguće. Život nije savršen. Bila sam ranjiva i mislila sam da je to moja slabost. Sada sam svesna da je to moja snaga", istakla je Jelena u dokumentarnom filmu "Nesalomiva".
Hapšen je nekoliko puta.
Prvi put je uhapšen 2009. godine zbog pretnji tadašnjoj ambasadorki Australije u Beogradu i njenom mužu. Zahtevao je da mediji u toj zemlji prestanu da pišu da je maltretirao ćerku.
Naredne godine uhapšen je na njegovom imanju u Vrdniku zbog posedovanja oružja - sedam pušaka, pištolja i dve kašikare. Tada je osuđen na 15 meseci zatvora.
Zbog napada na službeno lice uhapšen je 2021. Mediji su tada pisali da je priznao krivicu i nagodio se sa tužilaštvom.
Sahrana Damira Dokića će biti na Novom groblju u Vrdniku 22. maja u 14 časova.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Besplatno odnošenje kabastog otpada 4. oktobra u Vrbasu
25.09.2025.•
0
Besplatno odnošenje kabastog otpada iz domaćinstava u Vrbasu biće organizovano u subotu, 4. oktobra.
Nekadašnji jugoslovenski gigant iz Sombora započinje probnu proizvodnju
25.09.2025.•
0
Somborski "Black Horse" najavio je da će do kraja godine zaposliti još 60 radnika i polovinom januara započeti probnu proizvodnju akumulatora.
Izvučeno telo muškarca koji je kolima sleteo u Tisu
25.09.2025.•
0
Beživotno telo muške osobe srednjih godina izvučeno je juče, u poslepodnevnim satima, iz reke Tise kod Aradca.
Radovi na auto-putu kod Subotice u četvrtak
24.09.2025.•
0
U četvrtak, 25. septembra, izvodiće se radovi na delu auto-puta kod Subotice.
Iz saobraćaja isključen 21 vozač u Južnobačkom okrugu
24.09.2025.•
0
U protekla 24 sata, u Južnobačkom okrugu, dogodilo se 11 saobraćajnih nezgoda u kojima je šest osoba zadobilo lake povrede.
Automobil sleteo u Tisu: Na terenu ronioci, vatrogasci i druge službe
24.09.2025.•
0
Policijskoj upravi u Zrenjaninu je oko 12 sati prijavljeno da je na izletištu Tisa u reku sleteo automobil.
Somborci protestovali zbog smene načelnice u bolnici i političkih zatvorenika
24.09.2025.•
0
Nekoliko stotina građana okupilo se u utorak na protestu podrške političkim zatvorenicima, ali i bivšoj načelnici odeljenja somborske bolnice Snežani Holcer Vukelić, koja je smenjena bez obrazloženja.
Uhapšena majka bebe koja je preminula nakon pada niz stepenice u Laćarku
23.09.2025.•
2
Policija u Sremskoj Mitrovici uhapsila je M.S. (20), majku jednogodišnje bebe koja je preminula u bolnici.
Održana humanitarna akcija "Čuti i razumeti" u Subotici
23.09.2025.•
0
U Dečjem pozorištu u Subotici održana je 14. humanitarna akcija "Čuti i razumeti", posvećena osobama sa oštećenim sluhom.
VIDEO: U Sremskoj Mitrovici tajno glasanje ispod kamere
23.09.2025.•
2
Glasanje za članove Gradskog veća Sremske Mitrovice moralo je da bude ponovljeno zbog neregularnost.
Pokretni mamografi trenutno su u Bačkoj Palanci i Pećincima
23.09.2025.•
1
Pokretni mamografi Pokrajinske vlade trenutno se nalaze u opštinama Pećinci i Bačka Palanka.
Menja se režim saobraćaja od Horgoša od petlje Subotica jug: Radovi danas od 8 do 16h
23.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen danas, 23. septembra na deonici od Horgoša do petlje Subotica jug zbog radova.
Subotičanin uhapšen zbog pokušaja ubistva: Drvenim predmetom teško povredio muškarca
23.09.2025.•
0
Subotička policija uhapsila je D. T. (32) iz ovog grada zbog pokušaja ubistva.
VIDEO: Sudar traktora i automobila kod Melenaca, dve osobe povređene
23.09.2025.•
2
Dve osobe povređene su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć na ulazu u zrenjanisko naselje Melenci.
Izmena režima saobraćaja od utorka od Stare do Nove Pazove
22.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen od utorka, 23. septembra do petka, 26. septembra od Stare do Nove Pazove, zbog radova.
Oštećen propust star sto godina na pruzi Novi Sad - Orlovat: Ponovo raspisan tender
22.09.2025.•
3
Građevinski objekat propust, koji je u lošem stanju nalazi se na regionalnoj pruzi 208 koja spaja rasputnicu Sajlovo, Rimske Šančeve i Orlovat, a između Titela i Perleza.
Uređuje se kanal kod Sombora
22.09.2025.•
5
Vode Vojvodine nastavljaju sa radovima na izmuljavanju i uređenju kanala u okolini Sombora.
"Osmeh Vojvodine" ni blizu osmeha: Zapelo na prvim kilometrima u ravnici
22.09.2025.•
36
Za tri meseca navršiće se pune dve godine otkako su, u jeku predizborne kampanje u decembru 2023. godine, počeli radovi na izgradnji brze saobraćajnice Sombor - Kikinda.
FOTO: Studenti u blokadi i građani održali protestnu vožnju u Subotici
21.09.2025.•
2
Subotički studenti u blokadi i grupa građana održali su protestnu vožnju na dva točka, od centra grada do naselja Prozivka.
Pančevo film festival od 24. do 28. septembra: Biće prikazano oko 40 ostvarenja
21.09.2025.•
0
Pančevo film festival (PAFF) biće održan od 24. do 28. septembra na više lokacija u Pančevu, sa oko 40 ostvarenja u četiri programske selekcije.
Od sutra izmena saobraćaja od Beške do Inđije: Radovi do petka
21.09.2025.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen od ponedeljka, 22. septembra na deonici auto-puta od Beške do Inđije zbog radova.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar