Poljoprivredniku iz Ašanje određen kućni pritvor

Poljoprivredniku iz Ašanje Jovanu Radojčiću određen je kućni pritvor.
Poljoprivredniku iz Ašanje određen kućni pritvor
Foto: 021.rs
Tužilac je predložio pritvor da Radojčić ne bi uticao na svedoke.

Svedoci su oštećeni i jedan muškarac očevidac.

Sud je odbio predlog da mu se odredi pritvor jer smatra da su mera zabrane napuštanja stana i zabrana prilaska dvojici svedoka - dovoljne.

Podsetimo, nepoznati muškarac je danas, tokom skupa podrške poljoprivredniku iz Ašanje Jovanu Radojčiću ispred Osnovnog suda u Rumi, potegao nož na okupljene. Kako je objavila In medija, prisutni su ga savladali do dolaska policije.
 
U Osnovnom sudu u Rumi u toku je saslušanje Jovana Radojčića iz Ašanje, kome se na teret stavlja pokušaj nanošenja teških povreda. Prema rečima njegove advokatice, krivično delo "teška telesna povreda u pokušaju" ne postoji, prenosi N1.
 
Žitelji tog sremskog mesta su se okupili ispred suda kako bi izrazili podršku uhapšenom komšiji. Jovanov otac tvrdi da njegovom sinu "lokalni moćnici žele da napakuju određeno krivično delo".
 
U utorak je u Pećincima, kada je Radojčić došao da da izjavu u policijsku stanicu, takođe organizovan skup podrške.
 
Detaljnije o skupu podrške Radojčiću pročitajte OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Marija

    24.07.2025 10:49
    Kod kuce
    je barem na sigurnom! Gotovi su! Ne zaboravite samo da kad budu izbori se prosetate do birackog mesta i glasate! Neka izlaznost bude 90% jednom i u Srbiji jer nije svejedno vise nikome!
  • NS

    24.07.2025 06:46
    Ako sam dobro razumeo Radojčić je opasan čovek i treba ga ukloniti a Radojičić je njegova sušta suprotnost, bezopasan lik potpuno pa će ga država zaštititi?
  • Pera

    23.07.2025 22:59
    Dobio čovek pritvor za nepostojeću optužbu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina

Bečej: Uhapšen zbog utaje poreza

Kikindska policija uhapsila je muškarca iz Bečeja zbog toga što je poreskom utajom oštetio budžet Srbije za više od 58,4 miliona dinara.