Vlast u Somboru najavljuje deficit od pet miliona evra
Odeljenje za finansije Gradske uprave otvorilo je javnu raspravu o nacrtu Odluke o prvom rebalansu budžeta grada Sombora za 2025. godinu.
Foto: 021.rs
Tekući prihodi i primanja od prodaje nefinansijske imovine nacrtom rebalansa se uvećavaju sa 4,9 na 5,2 milijarde dinara, dok se rashodi i izdaci uvećavaju sa 4,9 na 5,8 milijardi dinara, piše soinfo.org.
Na ovaj način nastaće veliki budžetski deficit u iznosu od 575.920.000 dinara, što je pet puta više u odnosu na prethodni rebalans.
U ekonomskoj teoriji planiranje budžetskog deficita znači da vlast nije u mogućnosti da obezbedi dovoljno novca za finansiranje planiranih rashoda i izdataka. U praksi su kreatori rebalansa budžeta obezbedili pokriće za ovaj minus tako što će ga, kako piše u nacrtu odluke, finansirati iz prenetih sredstava i primanja od prodaje domaće finansijske imovine.
Na rashodnoj strani većina oblasti dobiće više novca nego što je planirano osnovnom odlukom u budžetu. Izuzetak su politički sistem lokalne samouprave, koji dobija oko četiri miliona dinara manje i zdravstvena zaštita kojoj se oduzima tri miliona dinara.
Reč je o specijalizovanim uslugama za programe brige o javnom zdravlju, u okviru kojih su i sredstva za uklanjanje ambrozije u gradu i selima. Te usluge umanjuju se sa 39,7 na 36,7 miliona dinara.
Za organizaciju saobraćaja i saobraćajnu infrastrukturu rebalansom će biti preusmereno najviše sredstava i to zahvaljujući prošlogodišnjem javnom pozivu Agencije za bezbednost saobraćaja na kom je grad Sombor dobio pola milijarde dinara.
Javni poziv odnosio se na nabavku vozila presretača, radare i drugu opremu za policiju. Značajno se uvećavaju i sredstva za stanovanje, urbanizam i prostorno planiranje, gde je obezbeđeno dodatnih 115 miliona dinara.
Predloge, sugestije i komentare u pisanom obliku građani mogu da šalju Odeljenju za finansije do 3. oktobra, kada se završava javna rasprava. Tog dana u Velikoj sali zgrade Županije sa početkom u 10 časova biće održana prezentacija nacrta rebalansa budžeta.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
Obustavlja se saobraćaj između Sivca i Crvenke od 22. do 24. avgusta
19.08.2026.•
0
Saobraćaj na državnom putu I B reda broj 15, na deonici između Sivca i Crvenke, biće obustavljen od 22. avgusta u 5 časova do 24. avgusta u 5 časova, saopštili su "Putevi Srbije".
Veći deo Zrenjanina bez vode zbog havarije
19.08.2026.•
2
Centar i veći deo Zrenjanina danas nema vode zbog kvara jednog od glavnih cevovoda.
U Vojvodini četvoro obolelih od virusa Zapadnog Nila
19.08.2026.•
2
U Vojvodini su do 16. avgusta registrovana četiri slučaja groznice Zapadnog Nila.
Prinos kukuruza u Vojvodini zbog suše manji i do 60 odsto: Da li je ratarstvo u Srbiji uopšte isplativo?
18.08.2026.•
13
Suša je ove godine ozbiljno pogodila vojvođanske njive, a poljoprivrednici se sada, pored prepolovljenih prinosa, suočavaju i sa niskim otkupnim cenama od svega 40 dinara za suncokret.
Dačić: Požar zahvatio trećinu Deliblatske peščare
17.08.2026.•
20
Operativni tim Republičkog štaba za vanredne situacije saopštio je da je na teritoriji 23 lokalne samouprave u Srbiji danas bilo aktivno 45 požara na otvorenom.
Za vikend u Južnobačkom okrugu 22 saobraćajne nezgode
17.08.2026.•
0
U periodu od 14. do 16. avgusta, na području Južnobačkog okruga, dogodile su se 22 saobraćajne nezgode u kojima je pet osoba zadobilo teške, a 19 lake povrede.
Danas i sutra radovi na deonici od Ečke do Čente: Menja se režim saobraćaja
17.08.2026.•
0
Režim saobraćaja biće izmenjen danas, 17. avgusta i sutra, 18. avgusta na deonici od Ečke do Čente zbog radova.
Studenti u Bačkoj Palanci protestom obeležavaju godišnjicu incidenata
16.08.2026.•
5
Studenti u blokadi večeras u Bačkoj Palanci održavaju protest povodom godišnjice skupova čiji su učesnici, kako navode, tokom 11. i 12. avgusta prošle godine bili napadnuti.
MUP: U Deliblatskoj peščari došlo do pogoršanja situacije i rasplamsavanja požara
16.08.2026.•
7
U Deliblatskoj peščari je, usled jakog vetra koji menja pravac i intenzivno širi vatru, došlo do pogoršanja situacije i rasplamsavanja požara, saopštio je MUP.
Ipak bez blokade: Poljoprivrednici protestovali na putu Novi Sad - Zrenjanin, najavili moguću radikalizaciju
16.08.2026.•
4
Poljoprivrednici iz Aradca organizovali su danas protest na putu Zrenjanin - Novi Sad u blizini tog sela zato što nisu zadovoljni otkupnom cenom žitarica i odnosom države prema poljoprivrednim proizvođačima.
Poljoprivrednici za danas najavili petočasovnu blokadu dela puta između Novog Sada i Zrenjanina
16.08.2026.•
5
Vojvođanski poljoprivrednici najavili su za danas, 16. avgust blokadu puta između Zrenjanina i Novog Sada, kod Aradca.
Student na kojeg se zaleteo kamion "Srbija pobeđuje" u Kupinovu: Niko me nije kontaktirao iz policije
15.08.2026.•
21
Student Jovan Milovac, koji je 12. avgusta stao pred kamion koji se tada zaleteo prema štandu studentskog pokreta u Kupinovu, izjavio je FoNetu da do sada nije bilo reakcije nadležnih institucija.
Nova nedelja, nova prilika da nekome pomognete: Prikupljanje krvi u Novom Sadu i širom Vojvodine
15.08.2026.•
2
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Uhapšen muškarac osumnjičen da je pretukao taksistu u Subotici
15.08.2026.•
1
Policija u Subotici je intenzivnim radom identifikovala i uhapsila N. K. (32), osumnjičenog da je neposredno nakon završene vožnje nasrnuo na taksistu i zadao mu više udaraca po glavi.
Zaplenjeno pola kilograma droge u Zrenjaninu
14.08.2026.•
4
Policija je u Zrenjaninu zaplenila oko pola kilograma narkotika i uhapsila muškarca iz tog grada zbog sumnje da je trgovao drogom.
Zbog izgradnje Fruškogorskog koridora: Od petka izmenjen režim saobraćaja između Iriga i Rume
14.08.2026.•
3
Režim saobraćaja na deonici državnog puta Irig–Ruma biće izmenjen od 14. avgusta zbog radova na izgradnji brze saobraćajnice Novi Sad - Ruma, odnosno Fruškogorskog koridora.
Preminula Marija Dakić iz Novog optimizma
13.08.2026.•
2
Pokret Novi optimizam saopštio je da je u 38. godini preminula Marija Dakić, jedna od najvažnijih ličnosti te organizacije tokom protekle decenije.
Druga obustava saobraćaja na putu Sombor-Kula
13.08.2026.•
5
Drugi vikend uzastopno zatvara se deonica na državnom putu I B reda broj 15 koji povezuje Sombor i Kulu.
Auto-put do Zrenjanina poskupeo sa 600 miliona na skoro 1,6 milijardi evra
13.08.2026.•
26
Projekat izgradnje auto-puta Beograd-Novi Sad-Zrenjanin poskupeo je na 1,6 milijardi evra. Prvobitno, on je koštao 600 miliona evra.
VIDEO: "Srbija pobeđuje" kamion krenuo prema studentskom štandu u Kupinovu
13.08.2026.•
34
Vozač kamiona na kom je istaknuto "Srbija pobeđuje" krenuo je ka studentskom štandu u Kupinovu.
RHMZ: Ekstremna suša i toplotni talas ugrožavaju useve u Vojvodini
12.08.2026.•
1
Republički hidrometerološki zavod (RHMZ) upozorio je da će ekstremna suša, praćena dugotrajnim toplotnim talasom, najteže pogoditi Vojvodinu.
Komentari 7
dacic
sl godine da pojacaju ishranu i svi iz vlasti na maldive, 10 milki da bude
jednom se vlada zato trosi bagro trosi
Bistrooka
Nikolaj
Jedino zbog svog položaja je dobro mesto za "robnu razmenu" zbog tromeđe, a profit se ugrađuje u stanove !
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar