Kineska kompanija "Techron" otvara fabriku u Inđiji

Kineska kompanija "Techron" otvoriće fabriku u Inđiji.
Kineska kompanija "Techron" otvara fabriku u Inđiji
Foto: IN Medija
Ova kompanija proizvodi delove za automobile "Volkswagen", "Porsche", "Audi", "Chery" i "Geely", a pogon u Inđiji bi bio prvi van Kine, prenosi IN Medija.
 
Kako je objavio predsednik opštine Marko Gašić, na sastanku sa predstavnicima kompanije potvrđeno je da radovi na izgradnji kapaciteta počinju do kraja 2025. godine.
"U prvoj fazi pogon će zauzimati 4.500 kvadratnih metara, a u konačnoj fazi predviđeno je zapošljavanje 200 radnika. Otvaranje fabrike planirano je za sredinu 2026. godine", naveo je Gašić.
 
Iz Opštine Inđija dodaju da se investicija očekuje sa velikim interesovanjem lokalne zajednice, jer osim što donosi nova radna mesta, predstavlja i priliku za jačanje industrijske proizvodnje u regionu.

"Ovo je još jedan dokaz da Inđija postaje pouzdana destinacija za strane investiture", istaknuto je u zvaničnom saopštenju.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • /

    26.09.2025 09:46
    /
    zasto kineska.
    za onog iervolina kojem se dragojevic zalio na preko 20.000.000e subvencija kuloarsko opravdanje je bilo da niko drugi ne bi ni dosao u srbiju.
    ali neka, direktoru bez portfelja te firme ste pre neki dan napravili centar
  • Vazduh

    26.09.2025 09:23
    A da Opština recimo na tih 4.500 kvm napravi fabriku za preradu voća da proizvodi džem,sokove i vrši otkup voća od naših poljoprivrednika.Zaposliće isto toliko radnika.Neće biti zagađenja kao od strani kompanija.Stranci dobiju svu infra strukturu na dlanu poklon dobiju Novac od države a mi pripadamo.To je Državno,Opštinsko zemljište,Narodno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina