
Decu u vrtiću u Pančevu "peckala" struja dok su prali ruke: Deca privremeno u drugim vrtićima
Tokom boravka dece u vrtiću "Kekec" u ponedeljak, 6. oktobra, deca su prijavljivala roditeljima da ih je dok su prali ruke "peckala" struja.

Foto: 021.rs
Roditelji od vaspitačica dobili poruku da zbog vanrednih radova iz Elektrodistribucije decu privremeno izmeštaju u vrtiće "Leptirić" i "Pupoljak".
Prema pisanju pančevačkog portala Panpress, Predškolska ustanova "Dečja radost" nije se oglašavala u vezi sa ovim navodima, a kompletnu informaciju nisu dobili ni roditelji dece koja idu u vrtić "Kekec".
Roditelji koji su se obratili redakciji Panpress-a kažu da im se niko iz Uprave nije obratio, već da su jedino dobili poruku od vaspitačica da zbog vanrednih radova iz Elektrodistribucije decu privremeno izmeštaju u vrtiće "Leptirić" i "Pupoljak".
"Mi smo kao roditelji samo obavešteni da se izvode radovi, kada su deca došla iz vrtića. Nakon što su nam deca ispričala da su u vrtiću koristili vlažne maramice jer ih 'peckala' struja dok su prali ruke, pretpostavio sam da to ima veze sa iznenadnim radovima, što mi je i kasnije potvrđeno. Međutim, tokom dana nas niko nije obavestio da je došlo do ozbiljnog ugrožavanja bezbednosti dece, ni iz Uprave ni iz vrtića. Jer ako decu 'pecka' struja u vrtiću, ko nama garantuje bezbednost dece. Nije mi jasno zašto se takve informacije kriju od roditelja, valjda je normalno da se roditelji obaveste da postoji problem i da se on rešava", kaže za ovaj portal jedan od roditelja deteta koje pohađa vrtić "Kekec".
O ugrožavanju dečje bezbednosti u vrtiću nisu obavešteni ni predstavnici Samostalnog sindikata predškolskog vaspitanja i obrazovanja u PU "Dečja radost".
Predsednica sindikata Sandra Despotović, kaže za Panpress da nema zvanične informacije o konkretnom slučaju, ali da sindikat već godinama nema dobru saradnju sa Upravom, koja njihovo mišljenje i inače ne uvažava.
Portal podseća da se oko zgrade vrtića "Kekec" izvode radovi na uređenju trotoara i izgradnji objekta.
Dodaju da su juče popodne predstavnici Saveta roditelja pojedine roditelje obavestili da je utvrđeno da je tokom radova oštećen kabl iz vrtića, i da je sve sanirano, te da se očekuje da se deca nakon izlaska inspekcije na teren, vrate u zgradu vrtića.
Kontaktirali su i Ilijanu Mišković, direktorku PU "Dečja radost", ali je, kako navode, telefonska linija bila stalno zauzeta, te su joj pitanja uputili mejlom, kako bi dobili odgovore zbog čega Uprava nije obavestila roditelje i javnost o navedenom problemu, šta su preduzeli, da li su imali informacije da nešto nije u redu sa instalacijama, da li će istražiti zbog čega je do toga došlo, i da li će odgovorni biti sankcionisani zbog tog propusta.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina
VIDEO: Udes na auto-putu kod isključenja za Staru Pazovu - automobil prevrnut na krov
08.10.2025.•
3
Saobraćajna nezgoda dogodila se jutros oko 8 časova na auto-putu, kod isključenja za Staru Pazovu u smeru ka Beogradu.
Izmenjen režim saobraćaja na deonici od Inđije do Maradika
08.10.2025.•
1
Režim saobraćaja izmenjen je na deonici od Inđije do Maradika zbog radova.
Južnobački okrug: Iz saobraćaja isključeno 13 vozača
07.10.2025.•
0
U protekla 24 sata, na području Južnobačkog okruga, dogodilo se deset saobraćajnih nezgoda u kojima je pet lica zadobilo lake telesne povrede.
Novosadski studenti se pridružuju protestu poljoprivrednika: "Traktor stiže, huljo moja"
07.10.2025.•
8
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta najavili su da će se pridružiti poljoprivrednicima koji organizuju proteste 13. i 14. oktobra.
Srbija, 21. vek: Sremsko selo bez vode - česma pod ključem, a ključ ima jedan meštanin
07.10.2025.•
5
Meštani Slankamenačkih Vinograda najavili su protest u nedelju, 12. oktobra, jer još uvek nemaju vodovodnu mrežu, a bunari su počeli da presušuju.
Meštani Nove Selenče protestovali zbog cena grejanja
07.10.2025.•
6
Ispred upravne zgrade JKP Energana na Novoj Selenči u ponedeljak je održan protest nezadovoljnih građana zbog sve više cene grejanja i ukupne energetske politike grada.
Danas i sutra radovi na mostu preko Tise kod Zrenjanina
07.10.2025.•
1
Režim saobraćaja biće izmenjen danas, 7. oktobra i sutra, 8. oktobra na mostu na Tisi kod Zrenjanina.
Radovi na mostu preko Tamiša: Režim saobraćaja izmenjen do 1. novembra
07.10.2025.•
0
Režim saobraćaja izmenjen je na mostu preko Tamiša zbog radova.
Zrenjaninski đaci protestovali zbog otpuštanja vaspitačica
06.10.2025.•
1
Đaci koji borave u Domu učenika srednjih škola "Angelina Kojić – Gina" u Zrenjaninu organizovali su u dvorištu ovog srednjoškolskog internata miran protest povodom otpuštanja njihovih vaspitačica.
Sombor prednjači po hektarima zemlje vraćene restitucijom
06.10.2025.•
1
Stari vlasnici u Somboru dobili su nazad 74 objekta i 9.350 hektara obradive zemlje.
Kineski državljanin poginuo u prevrtanju čamca na Dunavu, još devetoro spaseno iz reke
06.10.2025.•
6
Jedna osoba, kineski državljanin, poginuo je nakon što se prevrnuo čamac na Dunavu kod mesta Plavna. Kako navodi MUP, on je pronađen u akciji spasavanja u Bačkom Novom Selu.
Pančevačka Gimnazija "Uroš Predić" u blokadi
06.10.2025.•
2
Pančevačka Gimnazija "Uroš Predić" od danas je u blokadi.
Počela grejna sezona u Zrenjaninu
06.10.2025.•
0
Gradska toplana Zrenjanin saopštila je da je počela grejna sezona.
FOTO Meštani Tavankuta upozoravaju da se opasan otpad odlaže u njihovom selu: Apel nadležnima da reaguju
06.10.2025.•
2
Meštani Tavankuta sumnjaju da se u njihovom selu odlaže opasni građevinski otpad.
Čamac sa više stranih državljana se prevrnuo na Dunavu kod Bačke Palanke
06.10.2025.•
4
Čamac u kom su se nalazili strani državljani prevrnuo se kasno sinoć na Dunavu kod Bačke Palanke, tačnije između Bačkog Novog Sela i Plavne.
VIDEO: Grupa Subotičana "dezinfikovala" Železničku stanicu u znak protesta zbog Vučićevih izjava
06.10.2025.•
12
Grupa građana Subotice sinoć je simbolično "dezinfikovala" prostor Železničke stanice, kako bi izrazila nezadovoljstvo zbog, kako navode, "neprimerenih izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića".
Poljoprivrednici najavili dvodnevni protest
05.10.2025.•
8
Poljoprivrednici su najavili proteste 13. i 14. oktobra, jer im, kako saopštavaju, zahtevi nisu ispunjeni.
Vozio bez dozvole i pod dejstvom marihuane, oduzet mu automobil
05.10.2025.•
0
Subotička policija isključila je iz saobraćaja B.R. (22) zbog učinjenih težih saobraćajnih prekršaja i oduzet mu je automobil.
I sledeće nedelje akcije prikupljanja krvi u Novom Sadu i drugim delovima Vojvodine
05.10.2025.•
0
Ekipe Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i sledeće nedelje će prikupljati krv na više lokacija širom Vojvodine.
Profesor Jovanović: Nismo se dobro pripremili za brzu prugu, pet godina nećemo moći da je adekvatno održavamo
04.10.2025.•
52
"Mi se nismo adekvatno pripremili za dolazak brzih pruga", ocenio je profesor Fakulteta tehničkih nauka Stanislav Jovanović, povodom otvaranja pruge Beograd-Subotica.
Komentari 1
Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar