PIO fond apeluje da se ne naseda i da se ovakvi slučajevi odmah prijave policiji, prenosi
IN Medija.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO fond) obaveštava korisnike penzija da su zabeleženi novi pokušaji prevare penzionera.
"Korisnici penzija sa područja opštine Inđija prijavili su Fondu da dobijaju telefonske pozive u kojima se od njih traži da kupe određene proizvode – poput prekrivača ili dušeka, kao uslov da bi im bila isplaćena povisica penzije", navode iz Fonda.
PIO fond naglašava da će uvećanu penziju primati svi korisnici penzija i ostalih prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja bez bilo kakvih uslova i bez podnošenja zahteva.
"Fond će, kao i do sada, obračunati i isplatiti uvećanje u redovnom postupku", stoji u saopštenju.
Fond još jednom apeluje na građane, posebno na penzionere: "Budite obazrivi i sve eventualne ucene ili pretnje odmah prijavite nadležnima u MUP-u Srbije."
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar