Za obnovu Info centra na Iriškom vencu planirano 170 miliona dinara

Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam najavio je raspisivanje javne nabavke za sanaciju, rekonstrukciju i opremanje turističkog Info centra na Iriškom vencu, u okviru Nacionalnog parka Fruška gora.
Za obnovu Info centra na Iriškom vencu planirano 170 miliona dinara
Foto: mediaportal.vojvodina.gov.rs

Za realizaciju projekta obezbeđeno je ukupno 170 miliona dinara, od čega je po 85 miliona izdvojeno iz budžeta Republike Srbije i budžeta AP Vojvodine.

Kako se navodi u dokumentaciji, cilj projekta je unapređenje turističke infrastrukture i kvalitetnije informisanje turista i izletnika, u skladu sa savremenim standardima i zaštitom prirodnog dobra.

Projekat obnove Info centra pokrenut je nakon javnog konkursa Ministarstva turizma i omladine iz 2023. godine, kada je Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam podneo zahtev za finansiranje radova.

U međuvremenu je završena projektno-tehnička dokumentacija, a Pokrajinski sekretarijat za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj izdao je odobrenje za izvođenje radova na rekonstrukciji i sanaciji objekta.

Rok za završetak projekta više puta je produžavan aneksima ugovora, pa je trenutno predviđeno da radovi budu završeni do 30. juna.

Planirano je da se radovi realizuju u dve faze - prva obuhvata sanaciju i rekonstrukciju objekta, dok druga podrazumeva njegovo opremanje.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Nenad

    27.05.2026 11:09
    Očekujte i dve rampe sa naplatnim automatom.
  • Vlada

    27.05.2026 11:03
    Za obnovu jedne baraje 1,5 miliona evra!!!? Pa dal' ste bre vi normalni? Dokle ce ovaj narod da trpi ovo besomucno pljackanje i izivljavanje?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina