Otvoren granični prelaz na tromeđi Srbije, Rumunije i Mađarske

Granični prelazi Rabe, Kiberhaza i Beba Veke, na tromeđi Srbije, Mađarske i Rumunije danas su tradicionalno otvoreni u okviru Regionalne saradnje Dunav–Kriš–Moriš–Tisa (DKMT).
Kako je navedeno u saopštenju Skupštine Vojvodine, reč je o manifestaciji koja se održava svake godine poslednjeg vikenda u maju kod kamena graničnika "Triplex Confinium", koji predstavlja simbol povezivanja, saradnje i istorijskih odnosa tri države.
 
Predsednik Skupštine Vojvodine Balint Juhas ocenio je da otvaranje tromeđe pokazuje da su Srbi, Mađari i Rumuni mnogo bliži jedni drugima nego što deluje na prvi pogled.
"Ovo je mesto susreta. Mesto gde se vidi koliko saradnja može biti uspešna kada postoji međusobno poštovanje i dobra namera. Ovde gde ljudi žele da lakše prelaze granicu, da zajedno razvijaju svoje opštine i gradove, da mladi vide perspektivu u ovom regionu", poručio je Juhas, a preneo njegov kabinet.
Saradnja u okviru DKMT okuplja više od pet miliona ljudi i traje više od trideset godina, a predstavlja samo administrativni okvir koji rezultira konkretnim projektima poput razvoja prekogranične infrastrukture, modernizacije graničnih prelaza, povezivanja Subotice i Segedina, navedeno je u saopštenju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Frank

    02.06.2026 22:09
    Zaostao je EU
    Nismo mi Zaostali u opste, zaostao je EU zbog diskriminacije ,birokratije i nove Diktature
  • Bruxelles

    01.06.2026 14:55
    @Pero,
    naš eventualni ulazak u EU uopšte ne zavisi od "njih" nego zavisi isključivo od NAS. Dobili smo uslove (poglavlja) koje moramo da ispunimo (zatvorimo) i posle toga više ni za nas neće biti granica i biće nam odobreni finansijski pristupni fondovi.
    Vrata su nam otvorena, a to što mi te uslove ne želimo da ispunimo je naša krivica.
  • Pera

    01.06.2026 08:26
    ???
    Čitam komentare u kojima pljujemo sami sebe zato što imamo granice što nismo kao EU, e pa to ne zavisi od nas nego od njih, nismo ništa gori od bugarske, Rumunije i pola država EU

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina