Meštani Neština i Vizića postigli dogovor o tranzitu kroz Hrvatsku, u ponedeljak zvanična potvrda

Meštani Vizića i Neština, koji šest dana blokiraju put ka graničnom prelazu sa Hrvatskom zbog problema sa novim EES sistemom Evropske unije, postigli su dogovor o izuzeću i u ponedeljak će okončati blokadu puta.
Meštani Neština i Vizića postigli dogovor o tranzitu kroz Hrvatsku, u ponedeljak zvanična potvrda
Foto: 021.rs (ilustracija)
Prethodno je jedan od meštana za N1 rekao da je blokada prekinuta, ali je ipak odlučeno da ona potraje do zvaničnog saopštenja o odobravanju tranzita. 
 
Postignut je, kako su rekli meštani, privremeni dogovor o izuzeću koji počinje da se primenjuje u ponedeljak, 20. jula.
Navode da se na meštane ovih pograničnih sela u Srbiji, koji svakodnevno prolaze kroz Hrvatsku zbog posla, škole ili odlaska do lekara, neće primenjivati temeljne provere pri ulasku u ovu zemlju EU.
 
Pravo na tranzit i to isključivo preko graničnih prelaza Ilok (Bačka Palanka), Ilok II (Neštin), Principovac (Sot) i Principovac II (Ljuba) imaće oni koji ispunjavaju uslove za prolazak i koji dokažu potrebu za čestim prolaskom kroz ovo područje (dokument od poslodavca, potvrda iz škole, izveštaj lekara...).
Zahtevi za izuzeće, odnosno za Nacionalni program olakšica, podnosiće se od ponedeljka, 20. jula, u 19.30 časova.
 
Kako su ranije objasnili meštani, oni zbog ograničenja vremena boravka u Evropskoj uniji nisu mogli najkraćim putem da idu u Bačku Palanku, gde se školuju, rade i leče.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • w/e

    21.07.2026 15:11
    @Gradjanin
    Da zaista igde putujes, prvo sto bi znao je da je EES sistem nastao tek nakon sto su sve clanice EU postale clanovi Schengen zone. Takodje, mozda bi slucajno nekada zalutao u clanice Schengen-a koje nisu u EU, da vidis da je tamo daleko bolje i da se itekako moze biti u Evropi bez EU. Sa druge strane, EU nije garant skoka kvaliteta zivota, kao sto svedoce Rumunija, Bugarska, Grcka i Portugal, koji su podjednako siromasni ako ne i gori od Srbije.
  • Aleksinac

    20.07.2026 12:14
    Most
    Kupiti most i put do njega od Hrvatske ,ili menjati za neku teritoriju ne bacati pare za novi most
  • Jakobsfield

    20.07.2026 09:43
    Prokleta EU
    Znači, ta mogućnost je postojala i od početka uvođenja novih pravila. E, sad, to što je ekipica iz Bgd gadljiva na svaki pomen Hrvatske pa se sadistički naslađuju mukama sopstvenih građana (eto vidite šta nam rade zlikovci), pa ih ti isti građani (njih oko manje od 700) zdušno podržavaju na svim izborima, i onda ćemo im (svi mi) dati pare i most da se napravi kao nagrada za vernost, to je stvar naše pameti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Vojvodina