
Zvezda je dotakla dno
Vest da je Evropska fudbalska unija (UEFA) suspendovala Crvenu zvezdu iz evropskih takmičenja izazvala je veliki odjek medija u regionu, ali i širom Evrope.
Engleski BBC i CNN navode da Crvena zvezda pati što neće igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, kao i da gradski rival Partizan čeka dozvolu da zauzme to mesto. Uz to, pišu da će i Fudbalski savez Srbije ispaštati zbog davanja garancija crveno-belima.Španska Marka prenosi da je Zvezdi uskraćen pokušaj da se plasira u LŠ, iako je osvojila prvu titulu posle 2007. godine.
- Nekadašnji šampion Evrope dotakao je dno zbog neplaćenih računa. Fudbaleri Nejc Pečnik i Nikola Mijailović izdvajali su sopstveni novac za klupsku hranu, a crveno-beli duguju oko 50 miliona evra, što je velika cifra za ovdašnje uslove - navodi se između ostalog u tekstu Eurosporta. Isti sajt prenosi izjavu potpredsednika Ivice Tončeva da UEFA nije imala razumevanje za aktuelno rukovodstvo.
Vest da je Zvezda ostala bez licence za učešće u evropskim takmičenjima ostavila je trag i u regionu. Hrvatski portal Indeks piše da je UEFA zabranila Crvenoj zvezdi izlazak u Evropu, iako je "skinula" Partizan sa vrha srpskog fudbala, dok Večernji list navodi da je Zvezda rigorozno sankcionisana i da se takve kazne dodeljuju samo manjim klubovima.
-UEFA je bila nemilosrdna - prenosi bosanski sajt Sport, dok podgoričke Vijesti ističu da su crveno-beli kažnjeni posle dugotrajne procedure, iako su im rokovi puno puta pomerani.
UEFA je juče diskvalifikovala Crvenu zvezdu iz takmičenja u Ligi šampiona u sezoni 2014/2015 zbog kršenja pravilnika o finansijskom fer pleju. Prvak Srbije ima rok od 10 dana da se žali Međunarodnom sudu za arbitražu u sportu (CAS).
Komentari 2
paolo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar