Nastradala ćerka Čonte iz Pekinške patke

Ćerka Nebojše Čonkića Čonte, nekadašnjeg frontmena poznatog novosadskog pank benda "Pekinška patka" Angelina Čonkić (25) stradala je u saobraćajnoj nesreći u Torontu.
Nastradala ćerka Čonte iz Pekinške patke
Foto: Pixabay
Ona će u narednim danima biti sahranjena na Gradskom groblju u Novom Sadu, gde će iz Kanade biti preneseno njeno telo, saopštila je neutešna porodica, a prenosi Blic.
Nebojša Čonkić Čonta rođen je u Novom Sadu 1953. godine i bio je jedan od najvažnijih autora i stvaralaca muzičkog novog talasa u Jugoslaviji početkom 1980-tih godina, kao lider grupe Pekinška patka.
Posle dva objavljena albuma koji su ušli u antologiju srpskog i balkanskog rokenrola grupa je prestala sa radom, a Čonkić je nastavio akademsku karijeru, radeći kao profesor u Elektrotehničkom školskom centru u Novom Sadu.
 
U Toronto se preselio 1994. godine, gde predaje informatiku na kanadskom državnom univerzitetu Seneka.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Инспектор Вишекруна

    10.10.2024 16:24
    Страшно
    Са Чонтом и супругом сам летос разменио пар реченица у градском превозу.
    Дивни и једноставни.
    Најискреније саучешће!
  • radoslav milutinov

    10.10.2024 08:30
    Milutin
    Iskreno saučešće našem profesoru i njegovoj porodici!

  • Jako

    09.10.2024 23:23
    Tužno
    Mnogo mi je žao... Devojke, Čonte i cele porodice... Molitve i ljubav svima i neka Bog da utehu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika