Za tuču u Laze Telečkog najpre osuđeni na ukupno 46 godina zatvora, kazna sada smanjena
Apelacioni sud u Novom Sadu je delimično preinačio presudu Višeg suda za tuču koja se dogodila 20. februara 2021. godine ispred ugostiteljskog objekta u Ulici Laze Telečkog.
Foto: 021.rs
Tada su dve osobe zadobile teške telesne povrede, a dve su lakše povređene.
Kako piše Dnevnik, preinačenom presudom je okrivljeni B. D. oglašen krivim za pokušaj teškog ubistva i osuđen na 10 godina zatvora. Prvobitno je bio osuđen na 12 godina zatvora.
L. M. je za pokušaj ubistva novom presudom osuđen na četiri i po godine zatvora, dok je prvobitna kazna bila 10 godina.
N. B. je za pokušaj ubistva novom presudom osuđen na četiri godine i osam meseci, a prvobitno je bio na 11 godina, potvrđeno je za Dnevnik u novosadskom Višem sudu.
M. M. V.S. su prvobitno bili osuđeni na po dve godine i osam meseci zatvora, M.M. i D.N. na po dve i po godine, dok je B.M. osuđen na dve godine i četiri meseca.
Sada su M. M., M. M, V. S, D. N. i B. M. oglašeni krivim za nasilničko ponašanje i teške telesne povrede u saizvršilaštvu, te su M. M, D. N. i V. S. osuđeni na po godinu dana i šest meseci zatvora, a okrivljeni M. M. i B.M. na godinu dana kućnog zatvora.
"U izrečene kazne zatvora okrivljenima je uračunato vreme koje su proveli u pritvoru", pojašnjavaju u Višem sudu i dodaju da je u nepreinačenom delu prvostepena presuda potvrđena.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika
Policija zadržala četiri vozača: Skoro svi su bili pijani
21.08.2026.•
0
Policijska uprava u Novom Sadu je 20. avgusta, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 360 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
VIDEO: Gori divlja deponija i rastinje kod Toplane
21.08.2026.•
3
Divlja deponija i nisko rastinje, u blizini Toplane u Šangaju, gore već drugi dan.
Osumnjičenima za otmicu u Novom Sadu pritvor do 30 dana
19.08.2026.•
4
Sudija Višeg suda u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana D. E. i J. V., osumnjičenima za otmicu.
Više od 400 prekršaja u jednom danu: Isključena 24 vozača, jedan je bio pijan
19.08.2026.•
2
Policijska uprava u Novom Sadu je 18. avgusta, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 406 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Stanje muškarca otetog u Novom Sadu: Višestruke teške povrede, operisan je
19.08.2026.•
3
Tridesetdevetogodišnji muškarac, koji je bio otet u ponedeljak uveče u Novom Sadu, zadobio je višestruke teške povrede.
Iz saobraćaja isključena 24 vozača, jedan zadržan jer je bio pijan
18.08.2026.•
0
Policijska uprava u Novom Sadu je 17. avgusta na području Južnobačkog okruga otkrila i sankcionisala ukupno 421 prekršaj iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
MUP o otmici u Novom Sadu: Tražili od muškarca da isplati dugovanja
18.08.2026.•
18
Muškarac i žena uhapšeni su zbog sumnje da su oteli tridesetdevetogodišnjaka u Novom Sadu.
Otmica u Novom Sadu: Muškarac ubačen u "G klasu", uhapšene dve osobe
18.08.2026.•
18
Dve osobe su uhapšene zbog sumnje da su u Petrovaradinu otele muškarca, nakon čega su brzo uhapšene.
Kolima naleteo na tri vozila i sleteo u parkić u Kisačkoj: Povređeni muškarac i žena iz drugog automobila
17.08.2026.•
7
Dve osobe povređene su u nezgodi koja se sinoć oko 22 časa dogodila u Kisačkoj ulici.
Državljanin BiH krao po Novom Sadu i pretio radnicama lažnim pištoljem
13.08.2026.•
6
Novosadska policija uhapsila je državljanina Bosne i Hercegovine N. D. (45), osumnjičenog za devet krivičnih dela - četiri razbojništva, tri pokušaja razbojništva, krađu i ugrožavanje sigurnosti.
VIDEO: Izgoreo kamion kod Žablja
11.08.2026.•
0
Kamion je izgoreo na putu Novi Sad - Zrenjanin, posle Žablja, a tom prilikom nije bilo povređenih.
Novosađanin uhapšen u Crnoj Gori: Na šetalištu u Igalu nasrnuo na maloletnika i udario ga pesnicom
11.08.2026.•
6
Dvadesetogodišnji državljanin Srbije A.V. iz Novog Sada uhapšen je zbog sumnje da je na šetalištu Pet Danica u Igalu nasrnuo na maloletnika i udario ga pesnicom u glavu.
Vozio motocikl suprotnom trakom na auto-putu, nema ni vozačku dozvolu
11.08.2026.•
2
Novosadska policija podnela je zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv četrdesetdevetogodišnjeg muškarca iz Vrnjačke Banje, zbog sumnje da je učinio prekršaje iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Tri vozača zadržana u policiji zbog ponavljanja prekršaja
11.08.2026.•
1
Policijska uprava u Novom Sadu je, 10. avgusta, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 271 prekršaj iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Novosađanin krao novac posetilaca bazena u Sijarinskoj Banji
11.08.2026.•
1
Leskovačka policija uhapsila je V. V. (55) iz Novog Sada zbog krivičnog delo krađa u produženom trajanju.
Studentkinja napadnuta u zgradi u Novom Sadu, četiri dana kasnije napadač i dalje nije pronađen
10.08.2026.•
26
Studentkinja Medicinskog fakulteta u Novom Sadu napadnuta je u liftu svoje zgrade, a četiri dana kasnije napadač i dalje nije pronađen.
Uhapšeni nakon obijanja restorana brze hrane u Novom Sadu
10.08.2026.•
1
Tri Novosađanina su uhapšena zbog sumnje da su u subotu ujutru obili restoran brze hrane.
Osumnjičeni za pucnjavu na policiju i krađu vozila na auto-putu Beograd-Novi Sad ostaje u pritvoru
09.08.2026.•
3
Četrdesetsedmogodišnji M. B. iz okoline Novog Sada, kog je novosadska policija uhapsila 6. aprila nakon potere, ostaje iza rešetaka jer mu je produžen pritvor do 3. septembra.
FOTO: Izgoreo deo stana u Kraljevića Marka, nema povređenih
09.08.2026.•
2
Deo stana u Ulici Kraljevića Marka 17 izgoreo je juče oko 18 časova.
Novosadska policija zaplenila 85 kilograma droge: Uhapšene tri osobe, kod njih nađeni kokain i marihuana
06.08.2026.•
4
Novosadska policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu zaplenila su oko 85 kilograma narkotika i uhapsila M. Z. (38) iz Kragujevca, I. G. (43) iz Čačka i Đ. M. (26) iz Beograda.
Vozili pijani po Novom Sadu: Policija zadržala dvojicu vozača
06.08.2026.•
0
Policijska uprava u Novom Sadu je 5. avgusta, na području Južnobačkog okruga, otkrila i sankcionisala ukupno 317 prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.
Komentari 9
Kakvi komentari?
Momci se nalaze se u zatvoru od kad se dogadjaj desio, što je više od četiri godine, setite se gde ste vi bili pre četiri godine pa se zapitajte koliki je to period i da li je kazna mala, sa obzirom na to da im je ostalo još do isteka kaze i da je jedan od njih dobio 10 godina!
Šta biste vi, da se vrate javna vešala, da se dosudjuju smrtne i doživotne kazne? 15,20 godina koliko je po vama dovoljno za tuču?
A puna su vam usta EU i ,,uređenih, pravnih država” gde je pravosudje minimum duplo tolerantnije po prestupnike od našeg.
Gale
Samo pitam
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar