Počelo ponovljeno suđenje za nesreću na Beogradskom keju u kojoj je poginula Novosađanka

U ponovljenom suđenju O. K. (33) za nesreću na Beogradskom keju u kojoj je život izgubila Novosađanka Milica Milićević (28), a teško povređen njen momak Z. J. (26), juče je u novosadskom Višem sudu održan glavni pretres.
Počelo ponovljeno suđenje za nesreću na Beogradskom keju u kojoj je poginula Novosađanka
Foto: 021.rs
Na pretresu je, kako piše Dnevnik izneto uvodno izlaganje, a potom je pred novim predsednikom sudskog veća, sudijom Sinišom Nadrljanskim, saslušan okrivljeni.
 
On je rekao da ostaje pri odbrani iznetoj u prethodnom postupku, kada je izjavio da se ne oseća odgovornim za nesreću. Dodao je i da je spreman da odgovara na pitanja suda, ali ne i na pitanja punomoćnika oštećenih i javnog tužioca.
Naredni glavni pretres zakazan je za 11. septembar, kada bi trebalo da budu saslušani oštećeni Z. J, otac okrivljenog, veštaci: sudske medicine dr Dragan Drašković, psihijatrije dr Milijana Dražnjetin i saobraćajne struke Milan Simeunović.
 
Do ponavljanja postupka došlo je nakon što je Apelacioni sud u Novom Sadu ukinuo prvostepenu presudu zbog bitne povrede odredaba krivičnog postupka i na osnovu nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja i naložio sudu da izvede sve dokaze koje je izveo u ranijem postupku i ponovo ispita veštaka saobraćajne struke, a po potrebi da izvede i druge dokaze.
Podsetimo, 33-godišnjak je osumnjičen da je u noći između 7. i 8. avgusta 2021. godine pod uticajem alkohola vozeći džip "rendž rover" od nazad udario u skuter na kojem su bili Milica Milićević i Novosađanin Z. J.
 
Nakon udara, osumnjičeni je nastavio da vozi, udario je jedno parkirano vozilo i pobegao, a pronađen je nekoliko sati kasnije.
 
Milica Milićević je od zadobijenih povreda preminula u Urgentnom centru Kliničkog centra Vojvodina, a Z.J. je zadobio teške telesne povrede u vidu preloma i drugih povreda i bio je premešten na lečenje na Institut za plućne bolesti u Sremskoj Kamenici. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Nina

    19.05.2026 11:36
    Ubio devojku a dobio 4 godine vozeći pijan .Onaj iz Orašja da ne pričam.Kakva sramota .
    Kakvo bedno pravosudje ima ova nasa Srbija.
    Nema olakšavajućih okolnosti vozio pijan i pobegao sa lica mesta...Najstroža kazna propisana za to delo i dovidjena.
    Kakva procena psihijatra i palamudjenje sudije.
    Bezobrazni,bahati pijani i nadrigirani mogu novcem da podmite sve i svakog (kvarljiva roba ovaj narod ) i da se godinama vuku po sudovima....dok proces ne zastari....
  • Narod

    16.05.2026 09:27
    Stanje u drzavi se ogleda i u nesposobnosti suda, ljudi urazumimo se, mozete da "lupate" minuse, ali je cinjenica da time niste patriote, treba nam drugaciji, bolji, strucan kadar i u sudu i na svim nivoima u svim institucijama, krimosi su na slobodi, nema bezbednosti......... Roditelji ne smeju da puste decu do skole jer se boje da ih ne "pokupi" pijani, drogirani kreten. Pa ljudi obicne razvode cekaju godinama. A ulice, lokali, institucije pune krimose! O "politicarima" da ne pocinjemo! Krimosi, politicari ima nesto sto ih povezuje!
  • dacic

    15.05.2026 03:58
    5 godina nesposobni sud mrcvari ovaj slucaj
    sudije su banda nesposobno nepravedna

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Hronika