U poslednje vreme učestali su slučajevi vožnje u kontra-smeru, a Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja kaže da razlozi mogu biti različiti - od greške i umora do namernog ponašanja.
Moj kolega je pre 10-ak godina dobio kaznu 100.000 za vožnju zaustavnom trakom autoputa kroz grad, kojom je danas dozvoljeno da se vozi. To je računajući inflaciju današnjih 200.000. Ali očigledno je to mnogo opasnije nego vožnja autoputem u suprotnom smeru, tako da ne treba kazniti kamikazu sa više od 20.000 jer mu onda neće ništa ostati od para za opkladu, pa možda odustane od daljih pokušaja ubistva neke porodice sa decom.
Ponavljanje ovakvih suludih pokušaja ubistva ukazuje na neodgovornost Države u više segmenata. ZAKON ne valja ! Kontrole nikakve. Lekarski po pitanju psihičkog zdravlja kandidata za vozača loši. Za pijane i drogirane trebaju posebne mere. Svi koji su pozitivni na narkotike nebi smeli da poseduju vozačku dozvolu više nikad ! Ovako neznaš gde te čeka smrt !
20.000 rsd , 30 dana zatvora i 9 meseci zabrana...?! Cirkus od kazne ! Automobil je iz do sada viđenog oružje ! Automobil je trebao biti oduzet ! 30 dana zatvora za pokušaj ubistva ???! Šta je ovo popusti zbog hrabrosti ?! Za ovo treba bar 5 godina zatvora ! Vozačka dozvola oduzeta doživotno ! Ovo je jasno da ta osoba nije zdrave pameti i da je opasna za dalje učešće u saobraćaju. Kako je prošao pregled za lekarsko uverenje kod psihijatra za polaganje vozačkog ispita ? A novčana kazna... mačiji kašalj ! Treba li još žrtava i koliko treba da izgine nedužnih na ovaj način da se zakonodavac uzme u pamet ???! I zakonodavci snose deo odgovornosti za ovo ! Bruka i sramota.
Zatim droga i alko test.
Ako to sve prodje kao Negativno, znaci cist je ,trezan i u glavi normalan onda kazna novcana,drakonska!
Ako nije normalan i padne na nekom testu oduzima se vozacka bez kazne.
Kako da kaznis dusevno bolesnog ili retardiranog coveka ali mu oduzmes volan!
Čuj ovoga "Tužilaštvo bi moralo da utvrdi da li je zaista bilo organizovano neko klađenje ili nije", jbg, čovek radi posao kako zna... Tužilaštvo radi po onome koliko policija dostavi dokaza..
Zato i nemamo presuda jer policija ne radi svoj posao, samo prebacuje nadležnosti na druge..
Čuj ovoga "Tužilaštvo bi moralo da utvrdi da li je zaista bilo organizovano neko klađenje ili nije", jbg, čovek radi posao kako zna... Tužilaštvo radi po onome koliko policija dostavi dokaza..
Zato i nemamo presuda jer policija ne radi svoj posao, samo prebacuje nadležnosti na druge..
Не верујем да је изнео овакво нагађање за новине ако нема информацију да се то заиста дешава. Ако то заиста раде, немам речи колико глупи морају бити. До јуче нису била добро обележена поједина укључења. Ја рачунам да су то средили већ после првог промашаја уласка али сам вероватно наивна.
Šteta što više ne postoje ali bilo bi predivno da istraživački novinari evo na primer urade jednu priču sami, bez da im studenti, ljudi sa tvitera, tanjug, zborovi, stranke, KGB, Bog otac sve serviraju i da istraže koja pm se dešava, kakav je ovo izazov ili pogrešno projektovanje saobraćajnica ili droga ili ŠTA je ovo dođavola? Pa da napišu tekst.
20.000 din? Pa kad izadje iz zatvora treba da bude cifra makar 2.000.000 pa neka otplacuje, ako ne i vise uz oduzimanje dozvole i vozila i zabrana kupovine, ovo je cist i bahat pokusaj ubistva, voziti pun gas nakon sto je promasio smer !
Kada iz Kosovske ulice skrećete levo ka Trgu republike i obrnuto, prednost imaju oni kiji se uključuju u saobračaj sa parkinga ili Gimnaziske ulice sa rampom! To su problemi o kojima bi Okanović trebalo da razmišlja a ne da li je neko namerono napravio prekršaj ili nije.
Ljudi su postali bahati i silni jel ih policija ne kažnjava ili se sa vozačima dogovara
Tako postaju svemoćni i mosle ma ko mu je.. mater
Po gradu vidih bahate vozače kako se parkiraju i patrola prodje pored njih i ne reaguju...
Za vožnju beu farova ista novčana kazna. I šest meseci bez dozvole. A u slučaju vožnje u suprotnom smeru, bez obzira da li se radi o opkladi ili ne, radi se o POKUŠAJU UBISTVA. I to treba tretirati na takav način. Mesec dana zatvora od budale će napraviti heroja i kad sledeći put uradi isto, imaće mediji čime da pune stranice. A nečiji život će biti prekinut.
Za ovako nešto treba mnogo oštrija kazna. Svakome se može dogoditi da u trenutku nepažnje skrene u pogrešnom smeru, ali da posle vozi punom brzinom u suprotnoj traci, dok pored njega prolaze vozila u suprotnom smeru na auto putu, to već ukazuje na mentalne probleme. Nije svakome mesto za volanom, ne treba svima davati dozvole! Ova "epidemija" vožnje u suprotnom smeru ukazuje i na propuste auto škola i MUP-a kod polaganja ispita. Za svaki ovakav slučaj treba ispitati ko je i kako izdao dozvolu.
Postoje i prepreke koje upozoravaju vozace da idu pogresnim smerom, a onima koji idu preko odredjene brzine- probuse se i gume. Ali ne, hajde da uradimo ovo sto ovaj iz teksta prica... Strasno...
Mi smo jedina država u Evropi gde je dovoljno da se neko samoproglasi "ekologom" i mase poveruju da slušaju eksperta za sve: šume, vode, vazduh, zemljište, rude, geologiju, medicinu, energetiku, pravo, međunarodne standarde.
Bez ozbiljnog znanja. Bez odgovornosti za izgovoreno.
Pa tako dođemo do apsurda da su za stanje u Boru i Majdanpeku navodno krivi "evropski standardi", a ne: nepoštovanje zakona, korupcija, vlast i kompanije koje godinama posluju bez odgovornosti. Kineski investitori i firme su za Kokanovića EU. Tako isto i Okanović u vezi saobraćaja i bezbednosti na putevima. Ko njega forsira i zašto ostaje misterija.
Vrlo ti je površno razmišljanje, motiv je najbitniji.
Ako je razlog da iz toga stoji klađenje na velike sume onda nikakva propisana kazna neće sprečiti tu budalu da vozi. On svesno ulazi u priču gde je ulog njegov život, tako da kazna kakva god bila ništa ne bi promenila.
Jedini način je da se razbiju te kriminalne organizacije, ali u ovoj državi nema šanse da se to desi jer je i sama država takva organizacija.
Da li je siledzija, narkoman, debil ili idiot, sve jedno. Ne treba nikad vise da sedne za volan jer drustvo mora da se zastiti od njegovog opasno nenormalnog mozga.
Ne pomažu ovde ni zakoni, ni više patrola, ni više znakova, džaba je sve, svest ovog naroda je katasrofa. Kad god se vratim iz inostranstva već na granici počnu dlanovi da mi se znoje, strah me da vozim ovde. Bahatost, ne znanje, netolerantnost, besomučno buljenje u telefone, manjak pažnje svakako, sve u svemu ocena vozača u Srbiji i njihovog znanja od 1-10, 1!!!!
Sa ovim najnovijim događajima na autoputu,čini mi se kao da je okanović a nadam se i ostali "stručnjaci" za saobraćaj napokon shvatili i ukapirali da posledice saobraćajnih nesreća nisu do teh.ispravnosti vozila nego da je u pitanju ljudski faktor.
Hospitalizacija u zatvorenom delu ZU "Laza Lazarević" na bar jedno 10 godina bila bi najadekvatnija.
Kakvih 30 dana zatvora i 20000,00 din? Takvi u principu taj iznos troše za popodne a posle 30 dana zatvora samo će u društvu biti veće face.
Hospitalizacija je za bolesnike.
Sad cete svi da mi grakcete kako to nema veze ali ovakvo bolesno ponasanje moguce je samo u drustvu koje se nije suocilo sa odgovornoscu za ratne zlocine 90-tih. Mirno smo gledali kako se u nase ime ubijaju ljudi samo zato jer su druge vere/nacije. Bolest se uvek vrati odakle je dosla. Dok se dobro ne ocistimo, moze biti samo gore. Gledajte.
Po modelu ZNAŠ LI TI KO SAM JA oni opravdavaju i odobravaju ovo a mozda i među njima ima organa bar ovih završnih pa su na praksi vežbaju za presretača e sad daL je babo uzo kočije ili motore zar je bitno,
Škodice se čvare na žaropečini pa se čvare.
Rešenje je jednostavno. Drakonska kazna. Oduzimanje vozila, bez obzira čije je formalno, trajno oduzimanje vozačke dozvole i sozivotna zabrana polaganja vozačkog ispita, zatvor od 6 meseci i jedno 5.000 € kazna. Ako lice postane povratnik, odnosno vozi bez dozvole, zatvor i novčana kazna dvostruko. Pa neka se onda klade ili šta već... A ako neko uđe u kontra smer na auto putu slučajno, taj ne zaslužuje da ikad više sedne za volan.
Zakoni su blagonakloni prema vozacima siledzijama i ubicama. Sta je 20000? Jedan njegov ceh u kafani. Okanovic nek se ne bavi psihoanalizom nego zakonima koje hitno treba poostriti. Dosta vise.
Doživotno oduzeti vozačku, bez 200k kazna za ovo ne sme biti, i godinu do dve zatvora da malo u ćeliji razmisli o životu.
Ovo je bukvalno pokušaj ubistva.
Oni najverovatnije ne uđu u pogrešan smer već se na samom putu okrenu u pogrešan smer nakon što su prošli određen broj kilometara od uključenja na autoput. I onda voze isto toliko kilometara nazad najverovatnije.
Sve je to lepo na prvi pogled i odlicna reakcija drzave! Ali, ali, uvek to ali. Ako je to tatin sin a verovatno da jeste posto vozi tako mlad auto sa previse ps-a on je napolju cim tata jutros ustane! A to naravno necemo znati nego ce da se hvali sin svih nasih naroda i narodnost po svim televizijama kako je bahati vozac 30 dana u pritvoru i da niko nije jaci od drzave!
30 dana i 20.000 u suprotnom smeru u vozilu jacine iznad dozvoljene za zelenog upaljenog morona koji je prakticno napravio pokusaj ubistva!
Ako nije do njega, nek dokaze a onda nek robija koje napravio put i znakove koji su do toga doveli.
ODGOVORNOST VEC JEDNOM!
Dosta bre vise, nesposbni ste, e zato:
SRBIJA POBEDJUJE SAMO AKO STUDENTI POBEDJUJU!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Okanović o vožnjama u kontra-smeru kod Novog Sada i Šapca: Tužilaštvo da utvrdi da li su u pitanju opklade
Autor: 021.rs
Novi Sad
•10.05.2026.
•09:00 > 09:41
Komentari 36
Perica
Godža
Godža
drazenko
Mikica
Ako to sve prodje kao Negativno, znaci cist je ,trezan i u glavi normalan onda kazna novcana,drakonska!
Ako nije normalan i padne na nekom testu oduzima se vozacka bez kazne.
Kako da kaznis dusevno bolesnog ili retardiranog coveka ali mu oduzmes volan!
Kraljevčanin
Zato i nemamo presuda jer policija ne radi svoj posao, samo prebacuje nadležnosti na druge..
Posmatrač
Zato i nemamo presuda jer policija ne radi svoj posao, samo prebacuje nadležnosti na druge..
gargamel
Janko
Sava
Случај
Particulare matter
Pravnik
74boxx
Zare
Daki
Tako postaju svemoćni i mosle ma ko mu je.. mater
Po gradu vidih bahate vozače kako se parkiraju i patrola prodje pored njih i ne reaguju...
Vozim, voziš
Slobodan
gradjaninX
Dragojlo
Smešno je šta je ovaj zadnji dobio!
To je pokušaj ubistva sa predumišljajem!
Plaćač poreza
Bez ozbiljnog znanja. Bez odgovornosti za izgovoreno.
Pa tako dođemo do apsurda da su za stanje u Boru i Majdanpeku navodno krivi "evropski standardi", a ne: nepoštovanje zakona, korupcija, vlast i kompanije koje godinama posluju bez odgovornosti. Kineski investitori i firme su za Kokanovića EU. Tako isto i Okanović u vezi saobraćaja i bezbednosti na putevima. Ko njega forsira i zašto ostaje misterija.
Sale
Ako je razlog da iz toga stoji klađenje na velike sume onda nikakva propisana kazna neće sprečiti tu budalu da vozi. On svesno ulazi u priču gde je ulog njegov život, tako da kazna kakva god bila ništa ne bi promenila.
Jedini način je da se razbiju te kriminalne organizacije, ali u ovoj državi nema šanse da se to desi jer je i sama država takva organizacija.
Marija
Arch Stanton
Steva
Kazna
Kakvih 30 dana zatvora i 20000,00 din? Takvi u principu taj iznos troše za popodne a posle 30 dana zatvora samo će u društvu biti veće face.
Hospitalizacija je za bolesnike.
Dogodine u Botošu
Liqudator
Škodice se čvare na žaropečini pa se čvare.
zztop
Kimasabi
Majka
Ns
Ovo je bukvalno pokušaj ubistva.
Zoli
Boro iz Pobede
Vrhovni arhitekta
Ako nije do njega, nek dokaze a onda nek robija koje napravio put i znakove koji su do toga doveli.
ODGOVORNOST VEC JEDNOM!
Dosta bre vise, nesposbni ste, e zato:
SRBIJA POBEDJUJE SAMO AKO STUDENTI POBEDJUJU!
Z
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H