Stara zgrada je bila skrpljena iz delova, no ova samo lepo izgleda iz daleka, a kako je biti u njoj i raditi kad upre sunce, i onda ne vidis sta se prikazuje na monitoru, a kamo li na projektoru. To su uglavnom sklapane nekvalitetne varijante gde se neko fino ugradio. Stare gradjevine i dalje stoje cvrsto, a nove cesto prokisnjavaju dok jos nisu ni otvorene.
Umesto da napravite nove laboratorije pravite zgradu za administratore. Gotovo je sa naukom i industrijom koja nije u službi krupnog kapitala. A za one na periferiji biće dovoljno samo da umeju da čitaju uputstva. Razmislite još jednom dok možete i uradite nešto bolje.
"Investitor je u obavezi da izradi hidrološko-hidrauličnu studiju kako bi dokazao da gradnja neće loše uticati na kvalitet vode", dakle, nije isto kada gradiš podzemnu tehnološku garažu blizu izvorišta vode i mosta iznad izvorišta, za most ti to treba.
Pročitaš Naučno-tehnološki park i pomisliš to je to, a onda vidiš da se najviše pažnje posvećuje parking mestima, garažama, zelenim krovovima, krovnim vrtovima, "brizi" o kvalitetu vode i premeštanju biste. A šta je sa naukom, tehnologijom? To postoji samo u nazivu, po svoj prilici nekog novog naselja sa ko zna koliko stanova.
Važan je naziv, za sve drugo je lako.
Та зграда ако буде изграђена ће дефинитивно уништити пре свега ФТН а са њим и УНС. Штета која ће настати на околним зградама биће непоправљива.
Саобраћај на УНСу је ионако хорор, радови на толикој згради ће трајати минимум 2 године, врло вероватно 3.
Какви зелени кровови, па све ће паре одлазити на поправку штете због прокишњавања крова. Па ова багра на власти не зна да направи обичан кров а да не прокишњава после пар година, они хоће сад да додатно заливају на врху зграде.
Ovo je podzemni parking a ne tehnološki park. Za tehnologije su potrebne hale, laboratoriju. Švo imate njima da pokažete. Od 8 tehnološki parkova i Srbiji mi jedan ne radi a da ne kažemo ko u njih ulazi.
Kakvi komentari... Pa da, daleko bolje bi bilo da se ne ulaže i ne unapređuje, slažem se... o Bože. Ja sam svojevremeno na laboratorijske vežbe građevinskog fakulteta išao na TMD na mestu kog je današnji NTP kod kružnog toka. Vi što se bunite za ovakve stvari ne znate koji je to horor bio (horor - biram pravu reč) i ništa vam ne valja... Kad se buniš protiv baš svega tvoj bunt kada su prave stvari u pitanju postaje nebitan i nema nikakvu snagu... Razmislite malo o tome. Pročitajte Ezopovu priču "pastir i vuk"...
Treba ceo jedan sprat da bude posvećen otkrivanju načina da šaht i asfalt budu u istom nivou, jer to je tajna koja naše stručnjake muči decenijama. Drugi sprat - kako napraviti zgradu a da joj zidovi ne napuknu pre useljenja stanara. Treći sprat - kako renovirati nešto što je bezbedno, a da posle renoviranja ne postane nebezbedno.
NS je inace bas poznat po zelenilu na krovovima, pa ce se to primeniti i ovde.
Poznat je primer Promenade, gde krovovi vrve od zelenila.
Takodje su trebale biti i spratne garaze na Limanima, sve "okupane" zelenilom sa krovova.
Bagra jedna, bozije drvo nisu posadili za 14 godina, bre!
Da ne bude zabune, drago mi je da se ulaze u fakultet i znanje, ali im nista ne verujem.
To trebaju da grade novi, nova vlast, a ne ovi osvedoceni prevaranti i unistitelji NSa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Novi Naučno-tehnološki park u Novom Sadu na mestu Mašinskog instituta
Autor: 021.rs
Novi Sad
•11.05.2026.
•12:40 > 12:50
Komentari 23
Nataša
@Liman 3
Ok
čitalac
Паја
Realista
Mazut
Zamajavanje
Važno je samo da se zove Naučno-tehnološki park, a šta će na kraju biti, videće se. Najmanje šanse su da stvarno bude Naučno-tehnološki park.
Važan je naziv
Važan je naziv, za sve drugo je lako.
Јовица
Саобраћај на УНСу је ионако хорор, радови на толикој згради ће трајати минимум 2 године, врло вероватно 3.
Какви зелени кровови, па све ће паре одлазити на поправку штете због прокишњавања крова. Па ова багра на власти не зна да направи обичан кров а да не прокишњава после пар година, они хоће сад да додатно заливају на врху зграде.
Neko iz mase
VJ
Naravno da treba da se gradi.
Ali ekipa kojoj je pala nadstrešnica nesme više ništa da gradi.
Jer rizikujemo da se opet nešto uruši i da neko pogine.
Dtagan
Liman 3
da da
Лиманац
Још би најбоље било да се на фасадама зграда ослика трава па би се уштедело на грађевинским површинама.
Garaza
Комшија
@Prof. dr
bitno
Ћаци
Koferce
Poznat je primer Promenade, gde krovovi vrve od zelenila.
Takodje su trebale biti i spratne garaze na Limanima, sve "okupane" zelenilom sa krovova.
Bagra jedna, bozije drvo nisu posadili za 14 godina, bre!
Da ne bude zabune, drago mi je da se ulaze u fakultet i znanje, ali im nista ne verujem.
To trebaju da grade novi, nova vlast, a ne ovi osvedoceni prevaranti i unistitelji NSa
Prof. dr
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H