Ne možeš se uknjižiti jer te investitor zjb.pokupio pare i otišao u stečaj. I to je u redu, jer je njima dobro
A moraš da plaćaš porez na neuknjiženo.
Porez ne bi trebalo plaćati na nekretninu u kojoj se živi sa porodicom, kao osnovno ljudsko pravo na stanovanje.
Ovde se plaća i dimnačarina (?) i odvod vode(?). I ko zna šta još.
Treba ekspert da protumači račun za struju.
Samo kad znaju da podsete na porez na imovinu a 15 godina gradska uprava nije bila u stanju da završe legalizaciju za koju je sve plaćeno i predato.
Navodno je izdato 100.000 rešenja za Svoj na svome samo se ne zna kome. Podneta prijava prvog dana 8.12.2026. a još predmet stoji, Agencija za prostorno planiranje nije ni dostavila prijavu katastru.
Porez bi da naplate ali ne bi da završe legalizaciju.
Samo kad znaju da podsete na porez na imovinu a 15 godina gradska uprava nije bila u stanju da završe legalizaciju za koju je sve plaćeno i predato.
Navodno je izdato 100.000 rešenja za Svoj na svome samo se ne zna kome. Podneta prijava prvog dana 8.12.2026. a još predmet stoji, Agencija za prostorno planiranje nije ni dostavila prijavu katastru.
Porez bi da naplate ali ne bi da završe legalizaciju.
Треба грађане стимулисати да плате порез у току године !Најбоље у току лета, јер престаје грејна сезона.У граду се целе год .то плаћа.Ко се греје сам ,мора да обезбеди гориво за следећу сезону.Занимљиво је како ће за кашњење да брзо стигну казне а решења не могу.Мора да су лешинари ,ИЗВРШИТЕЉИ ,добили и тај посао.Која странка узме у свој програм да им се сасеку ,крила добиће значајан број гласова.ЕПС не искључује струју за дуг али извршитељи су добили посао да као џелати наплаћују и дуг и свој трошак.Кад искључе струју,можеш да се укључиш кад хоћеш,код ових то не може.Сат откуцава,камате...
Juce bila u Limanskoj posti, jedan salter nema ovlastenje, drugi salter-neee mi nemamo resenja?! Idite u poresku oni ce vam dati! Samo su mi izazvali bes i puno neprimerenih reci dok sam izlazila!
Jedina ispravna stvar bi bila da tokom 2026. treba da platiš ceo iznos poreza za 2026. i ako ti 31. decembra 2026. nije saldo nula - da krene da teče kamata. Pa ti plaćaj tokom godine odjednom ili u delovima.
Ova kamata na kvartalne iznose je svinjarija koju nažalost sprovodi svaka vlast otkad se ovaj porez plaća i posledica je bahatosti Poreske uprave koja je ista pod bilo kojom vlašću.
Niste upućeni, ili ste pogrešno upućeni!
Porez na nekretninu u kojoj je vlasnik prijavio prebivalište, i gde živi, se ne plaća. I prve komšije(susjedi), imaju tu opciju.
Nakaradna zlonamerna rešenja u porezu na imovinu najbolje možete videti u stavu istog iz 2005 godine:"ne plaća se porez, ako je vrednost nepokretnosti do 400.000dinara".
I danas je stav isti. Koja je cena m2 stana danas?
Vecina ljudi zbog ovih drakonskih kazni plati odmah ceo iznos.I to je dobro kao beskamatno kreditiranje rezima.Gde u svetu ima da se neko beskamatno kreditira?Kamata na pozajmljena sredstva tece svaki dan,jer novsc je roba,s u zrzisnoj ekonomiji nema nista dzabe, osim socijalne pomoci, koju je ipak neko platio kroz drzavne namete.
Pravedno bi bilo da na pristojan stan ili kuću u kojoj se živi nebi trebalo plaćati porez,Oni koji imaju mnogo više neka plaćaju,ALI to ovu vlast ne dotiče pa uzimaju tamo gde mogu Glasali ste pa eto sada se mora i platiti,
Dokle više porez ..platim porez na imovinu koja je moja plaćam porez na hranu vazduh gorivo svake godine plaćam registraciju kao da registrujem novi auto pa i tu porez...aman pretite kaznama a niste poslali račun sramota
Ako platim celokupan račun ,a ne na kvartalne rate poreskoj službi u Švajcarskoj, poreska služba mi plaća 5% kamate na uplatu i na taj način CH država stimulise građane da plate račun za porez u celosti.Naravno,u postama i bankama se ne plaća nikakve provizije na plaćanje računa na šalterima.
U Srbiji se stimulišu nepošteni obveznici koji NE PLAĆAJU svoje račune,a ne pošteni, lojalni gradani Srije.
Ako ne platite nalupaćemo vam kamatu i kazniti vas.
Ako platite više dobro!
Ako platite manje opet kamata!
Ne daj bože da pogodite pravi iznos!
Katastrofa od države!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Novosađani, kopiju rešenja za porez na imovinu možete preuzeti u poštama, danas rok za drugu ratu
Autor: 021.rs
Novi Sad
•15.05.2026.
•07:20 > 07:15
Komentari 21
Lola
A moraš da plaćaš porez na neuknjiženo.
Porez ne bi trebalo plaćati na nekretninu u kojoj se živi sa porodicom, kao osnovno ljudsko pravo na stanovanje.
Ovde se plaća i dimnačarina (?) i odvod vode(?). I ko zna šta još.
Treba ekspert da protumači račun za struju.
Legalizacija? Kada?
Navodno je izdato 100.000 rešenja za Svoj na svome samo se ne zna kome. Podneta prijava prvog dana 8.12.2026. a još predmet stoji, Agencija za prostorno planiranje nije ni dostavila prijavu katastru.
Porez bi da naplate ali ne bi da završe legalizaciju.
Legalizacija? Kada?
Navodno je izdato 100.000 rešenja za Svoj na svome samo se ne zna kome. Podneta prijava prvog dana 8.12.2026. a još predmet stoji, Agencija za prostorno planiranje nije ni dostavila prijavu katastru.
Porez bi da naplate ali ne bi da završe legalizaciju.
З.
Daja
Ferengi
Ova kamata na kvartalne iznose je svinjarija koju nažalost sprovodi svaka vlast otkad se ovaj porez plaća i posledica je bahatosti Poreske uprave koja je ista pod bilo kojom vlašću.
Senior80
Stif
Porez na nekretninu u kojoj je vlasnik prijavio prebivalište, i gde živi, se ne plaća. I prve komšije(susjedi), imaju tu opciju.
Nakaradna zlonamerna rešenja u porezu na imovinu najbolje možete videti u stavu istog iz 2005 godine:"ne plaća se porez, ako je vrednost nepokretnosti do 400.000dinara".
I danas je stav isti. Koja je cena m2 stana danas?
Sremac
Коме објашњаваш ?
da
@marija
Ce
Marija
vojvodjan
Sale
MaryPoppins
U Srbiji se stimulišu nepošteni obveznici koji NE PLAĆAJU svoje račune,a ne pošteni, lojalni gradani Srije.
Bla,bla
AlekS
Nama ostalima se obračunava kamata na dug.
Očito je da para nema pa sad idemo i sa ovakvim pretnjama.
Ništa, samo jako!
NN
Ako platite više dobro!
Ako platite manje opet kamata!
Ne daj bože da pogodite pravi iznos!
Katastrofa od države!
dacic
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H