Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu objavili su na društvenim mrežama da će novi veliki protest biti održan 20. juna u Novom Sadu.
Treba uvek poci prvo od sebe, kad bi svaki Srbin rekao ja sam kriv Srbija bi se preporodila za 3 dana.
Nije nama kriv ni Vucic, ni strane sile, zar stvarno mislite da ce se nesto promeniti ako ode. Ja mislim da ce nam biti dosta gore. Ne valja ni jedna nagla promena, treba gledati svaki dan malo poboljsanje i onda ce doci sve na svoje.
Slazem se delimicno sa vasim komentarom. Svaki ozbiljan kontra obavestajac vrlo brzo uzima pod kontrolom situaciju koja se bila otrgla sa studentima. Spomenuste 2000 te e pa da nije bilo sporazuma i abolicije sa kriminalcima 5 oktobar nikada nebi uspeo i Milosevic bi ostao na vlasti jer zapad je sve pomogao ali samu zavrsnicu narod je morao sam odraditi jer samo sa studentima i mirnim gradjanima to nije bilo moguce kao i sada. Sve mi govori da izbora nece ni biti ili ce ih razvuci dok narod neudje ponovo u neku apatiju i dobar deo mladih pobegne do 2028/29
И ја сам истог мишљења. У сваком случају подржавам студенте и никога више али све има своје границе и стрпљење те се прибојавам да избора неће ни бити ако се овако настави
Mogu biti konstantno najmasivniji ali su neupotrebljivi. To je razlika izmedju 2000 i danas jer tada je ppstojala odlucnost i hrabrost sa daleko manjem brojem gradjana. Ova generacija je imala jedinstvenu priliku 15 marta ali ju je prokockala zbog straha i zato Vucic i rezim mogu sta hoce i koliko hoce sa ovim gradjanima dok je sluzba uzelo pod kontrolom sve proteste i blokade.
Mogu biti konstantno najmasivniji ali su neupotrebljivi. To je razlika izmedju 2000 i danas jer tada je ppstojala odlucnost i hrabrost sa daleko manjem brojem gradjana. Ova generacija je imala jedinstvenu priliku 15 marta ali ju je prokockala zbog straha i zato Vucic i rezim mogu sta hoce i koliko hoce sa ovim gradjanima dok je sluzba uzelo pod kontrolom sve proteste i blokade.
Kakav sad protest? Najavljeni su izbori, i umesto kampanje vi pravite protest. Dosta više budalasanja. Ako nemate politički plan šta ćete raditi ako osvojite vlast onda se manite daljeg srozavanja.
Stvarno je već previše izlazaka na mitinge bez ikakvog smisla jer se ništa ne postiže, samo razdor i mržnja između srpskog naroda. Učite deco a vi matori radite nešto a ne sputavajte nas koji gledamo svoja posla da živimo, a ne da se bavimo "kurvom politikom". Preživeo sam 5. Oktobar i šestog i na dalje je bilo sve isto i gore.
Uključite mozak i svu snagu bacite na učenje napredovanje a ne beskorisno zezanje po skupovima i posle skupljanje Lajkova.
Dobro razmislite šra rafite.Trebali bi da svako ode u Ameriku ili taoadnu temlju bar 6 m dk godinu dana pa da vifi šta je život i demokratija.Ljubiće prag svoj i zemlju po kojoj hoda u Srbiji jad se vrati.Lično iskustvo 100%
Bože... Protest me videti neće. Ne podržavam ovu i ovakvu vlast, ali ni ovo mi nije u redu. Zar ne shvataju kolege da je ispitni rok? Iz Novog Sada sam i studiram u drugom gradu na master studijama... Ustajem svake subote u 03,00 ujutru, menjam dva autobusa do Petrovaradina, čekam voz za BG, od BG drugi voz do grada gde studiram, pa taksijem do fakulteta da bih stigao do 09,00 ujutru kada počinju obaveze na fakultetu, koje traju do 15 časova...i posle nazad...A to košta.
20. juna imam 2 ispita, 27. juna kada stranka na vlasti planira skup u BG još dva ispita...Ako ovi otkažu opet sve polaske vozova i autobusa...molio bih kolege ili nekog da mi kažu kako da stignem do fakulteta da polažem ispite, i odakle mi posle jako puno novaca za upis godine ili prenos ispita, bodova ili obnovu godine? Prošli put kada je bio studentski protest u BG, ista situacija je bila, profesor je upao u gužvu i nije mogao da dođe da nam održi ispit, pa je odložio za 20. jun...Zar sad opet isto?
Živi i zdravi bili, samo pumpajte u drugim gradovima. Nemamo ništa protiv. Ne možemo da dišemo više normalno u svom gradu. I ta fraza ,,ćaci,, za sve nas koji želimo samo mir, nije više zanimljiva..čak štaviše postala je tako otrcana.. menjajte je.. postajete dosaadniiii.. Osvežite stranicu.
Bas mi je drago da botineee komentarisu ali kad procitam komentare ni za CACIJE nisu.Zato ispumpajmo trulez 20.06.2026.STUDENTI VOLIMO VAS.VAS VETERNIK.
Zar stvarno mislite da će studenti voditi državu jbt koliko ste vi skrenuli ljudi . Sta vam je ? Nemojte nas više smarati života vam . Dosadili ste i Bogu i narodu.
Vidim na ovom sajtu sve vise i vise botovskih komentara. Mogu da zamislim kakav je za njih to umni napor kada moraju da napisu recenicu ili dve, pa muka ziva, treba smisliti nesto duhovito, vrcavo, tipa "dok je naseg predsednika studenti nece doci na vlast", tako nesto duboko, filozofsko, ipak su to jaki mozgovi nahranjeni sendvicima i parizerom.
Hajde za promenu pozovite na proteste sa EU zastavama, hajde pozovite gradjansku Srbiju, hajde da pokazemo da nas ima vise nego sto uporno zele da slazu.
Dajte deco da stanemo na put dogodinasenju, litijasenju, kosovarenju, korupciji i pljacki.
Potez očajnika.
Džaba, ispumpali ste, gume vam bušne, nemate više snage za kenguranje, biciklanje, vuvuzelanje...
Kada ćete shvatiti da vas vodaju kao mečke po vašarima.
Jesi isao nekad u skolu? Znas da je raspust, djaci nece biti u klupama na dan protesta. A ti slobodno dovodi radnike iz Nepala, nasa deca ne pohadjaju fakultete da bi bili pomocni radnici na bausteli. Bas ista ta deca se bore da danas, sutra bude vise posla za nase ljude a ne za strance. Jel sad kapiras?
Izgleda da im je hrana u studenjaku loša, kreveti tvrdi, nema dovoljno ispitnih rokova, školarina visoka za samofinansirajuće, a stipendije male za one na budžetu...
Moj grad ste dosli da rusite valjdace policia da radi svoj posao precednik ce jos jednom pokazati da nista srbiju nemoze da razori i sacuvace mir i stabilnost a oni samo nekase skupljaju i blokiraju
Uz dužno poštovanje prema potrebi da se neminovno zameni ova užasna vlast,a ko realno stoji iza ove nezrele, idealističke grupe mladih ljudi ??
Ko će,ako bi njihova opcija pobedila,doći na vlast ??
Pa verovatno isti ovakvi,presvučeni,i vrlo verovatno obučeni od strane zapadnih sila ....ne maštajte o poštenim i čestitim Srbima na vlasti....nema takvih !!
I ja se isto pitam svaki put u prethodnih x godina kad naletim na Vučićeve ugrađivačke blokade: prekopavanje, divlju gradnju i ine "popravke" (pokvarke) koje su saobraćaj učinile nemogućim.
O-oooo zaustavljanje vozova u najavi. Zna li neko možda, da li kladionice primaju uplate za Srbija voz - dojava bombi? Ja mislim da bi kvota bila 1.01, ali bih se ipak kladio. I dobio bih sigurno.
A ko ne stigne na protest, možemo se družiti i ispred Radio-televizije Vojvodine na pikniku 23. i 24. juna.
Poziv važi za sve naše mlade i lepe studente, ali i za sve starije sugrađane.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Studenti najavili veliki protest u Novom Sadu, objavljen datum
Autor: 021.rs
Novi Sad
•02.06.2026.
•19:34 > 19:38
Komentari 104
Милан
Branka Vučković
Djordje
Nije nama kriv ni Vucic, ni strane sile, zar stvarno mislite da ce se nesto promeniti ako ode. Ja mislim da ce nam biti dosta gore. Ne valja ni jedna nagla promena, treba gledati svaki dan malo poboljsanje i onda ce doci sve na svoje.
Neko iz 90-ih
Кале
Neko
Neko
Robot
Po iskustvu
MILETA VOJINOVIC
Neko Tamo
Titikaka
Sremac
Duka neutral
Uključite mozak i svu snagu bacite na učenje napredovanje a ne beskorisno zezanje po skupovima i posle skupljanje Lajkova.
Penzionerka
Malina
" Brte, šae ovo ? Da stisnem zeleno ili crveno ?
Raša
Buba
Student
20. juna imam 2 ispita, 27. juna kada stranka na vlasti planira skup u BG još dva ispita...Ako ovi otkažu opet sve polaske vozova i autobusa...molio bih kolege ili nekog da mi kažu kako da stignem do fakulteta da polažem ispite, i odakle mi posle jako puno novaca za upis godine ili prenos ispita, bodova ili obnovu godine? Prošli put kada je bio studentski protest u BG, ista situacija je bila, profesor je upao u gužvu i nije mogao da dođe da nam održi ispit, pa je odložio za 20. jun...Zar sad opet isto?
GrbavicaNS
pobogu
Promenilo se toliko toga, promenilo se ma bas sve. Svako vidi onoliko koliko moze da vidi...
Studenti pobedjuju!
Aleksej
Milli
Tamo neko
Ns
razocaran
London
Detelinara
Liman
/
tek ce sada da nema kada vam se ukinu subvencije
Gari NS
Bosanac
Zebra
pepa
Prostak iz Cipuljica
BoesserWolf
Nije nego
Dajte deco da stanemo na put dogodinasenju, litijasenju, kosovarenju, korupciji i pljacki.
Grbavica
Srki
Posmatram
Džaba, ispumpali ste, gume vam bušne, nemate više snage za kenguranje, biciklanje, vuvuzelanje...
Kada ćete shvatiti da vas vodaju kao mečke po vašarima.
NS
Нада
Недошколовани део друштва.
Dosta bre
@@Novosadjanka
Ajme Nama
Bez mene
Xxxxxx
Lenka
Miloš
Bilo je 200000 gradjana i gradjanki.
Vojka
Too
Boro iz Pobede
Horrible
Aлександар
Живела Србија!!!
Vele
XzX
Patriota
Đaci u klupe!
Učite da možete da mi zaradite budzetsku platu, pa necu valjda čekati radnike iz Indije da BiH imao platu
Proleter
Dosta bre
AntiZaNe
Milosav
Nimbus
Dobro dosli, dragi gosti! Vidimo se! Izadji i bori se!
Car je go!
cc
Лиманчанин
Goran
/
da znam da ne dolazim uludo
jovke
Novosađanin
pazi sad
Bole
Vlada
Ko će,ako bi njihova opcija pobedila,doći na vlast ??
Pa verovatno isti ovakvi,presvučeni,i vrlo verovatno obučeni od strane zapadnih sila ....ne maštajte o poštenim i čestitim Srbima na vlasti....nema takvih !!
Ako ćemo pošteno
02.06.2026 • 19:56
Baš 20-og smo na Maldivima.
Pa kad ste sirotiLJa. Idete na Maldive u sezoni monsuna zbog popusta, samo da se slikate.
Milan
@Novosadjanka
IspirsovanLGBTvegan
Nenad
Tarzan
Steva
Deran
Lea
Helen
Profa
Диоген
Да видимо леђа режиму и контролисаној опозицији.
Breza
Gale
Поп
Limanac
Саша
Željko
Djoka
Nenad
Poziv važi za sve naše mlade i lepe studente, ali i za sve starije sugrađane.
sdragan
Петровград
Kiza Klisa
mrva
Novosadista
Hublo
Прекодрински ћаци
Novosadjanka
Lala
Nikola
Bačka
Ivato
Celicna konjica
Pitam iz Kule
:-))))
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H