Autor: 021.rs

Novi Sad
02.06.2026.
19:34 > 19:38
Studenti u blokadi Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu objavili su na društvenim mrežama da će novi veliki protest biti održan 20. juna u Novom Sadu.

Komentari 104

  • Милан

    05.06.2026 20:33
    Само напред ПУМПАЈ ДО СЛОБОДЕ
  • Branka Vučković

    05.06.2026 19:18
    Studenti i protesti
    Učite li vi nešto deco ili samo glumatate
  • Djordje

    05.06.2026 18:47
    Ko o cemu
    Treba uvek poci prvo od sebe, kad bi svaki Srbin rekao ja sam kriv Srbija bi se preporodila za 3 dana.
    Nije nama kriv ni Vucic, ni strane sile, zar stvarno mislite da ce se nesto promeniti ako ode. Ja mislim da ce nam biti dosta gore. Ne valja ni jedna nagla promena, treba gledati svaki dan malo poboljsanje i onda ce doci sve na svoje.
  • Neko iz 90-ih

    05.06.2026 18:14
    @Neko
    Slazem se delimicno sa vasim komentarom. Svaki ozbiljan kontra obavestajac vrlo brzo uzima pod kontrolom situaciju koja se bila otrgla sa studentima. Spomenuste 2000 te e pa da nije bilo sporazuma i abolicije sa kriminalcima 5 oktobar nikada nebi uspeo i Milosevic bi ostao na vlasti jer zapad je sve pomogao ali samu zavrsnicu narod je morao sam odraditi jer samo sa studentima i mirnim gradjanima to nije bilo moguce kao i sada. Sve mi govori da izbora nece ni biti ili ce ih razvuci dok narod neudje ponovo u neku apatiju i dobar deo mladih pobegne do 2028/29
  • Кале

    05.06.2026 17:16
    @Neko
    И ја сам истог мишљења. У сваком случају подржавам студенте и никога више али све има своје границе и стрпљење те се прибојавам да избора неће ни бити ако се овако настави
  • Neko

    05.06.2026 15:43
    Neko
    Mogu biti konstantno najmasivniji ali su neupotrebljivi. To je razlika izmedju 2000 i danas jer tada je ppstojala odlucnost i hrabrost sa daleko manjem brojem gradjana. Ova generacija je imala jedinstvenu priliku 15 marta ali ju je prokockala zbog straha i zato Vucic i rezim mogu sta hoce i koliko hoce sa ovim gradjanima dok je sluzba uzelo pod kontrolom sve proteste i blokade.
  • Neko

    05.06.2026 15:42
    Neko
    Mogu biti konstantno najmasivniji ali su neupotrebljivi. To je razlika izmedju 2000 i danas jer tada je ppstojala odlucnost i hrabrost sa daleko manjem brojem gradjana. Ova generacija je imala jedinstvenu priliku 15 marta ali ju je prokockala zbog straha i zato Vucic i rezim mogu sta hoce i koliko hoce sa ovim gradjanima dok je sluzba uzelo pod kontrolom sve proteste i blokade.
  • Robot

    05.06.2026 11:01
    Probirljiv
    Ako studenti ne počnu uskoro da hodaju po vodi, da pretvaraju vodu u vino i da vaskrsavaju mrtve, ništa od mog glasa.
  • Po iskustvu

    05.06.2026 09:50
    Nije nego, je objasnio. Jer po svoj prilici ce ovo biti kao oni cuveni izbori sa kuglicom.
  • MILETA VOJINOVIC

    04.06.2026 22:18
    koga pobedjuju
    cime cete vi nekoga pobediti bez plana i organizacije,a tek motivacije masa
  • Neko Tamo

    04.06.2026 21:26
    ....
    Studenti tj nosioci njihove liste ako bude neko ma njoj ko je bio na vlasti 1991-2026...nemaju moj glas....ENDE
  • Titikaka

    04.06.2026 21:01
    Knjiga,što to beše knjiga?
    Učite deco dan i noć,znanje je sila,znanje je moć.A ne budalasanje po ulicama.
  • Sremac

    04.06.2026 20:04
    Protest?
    Kakav sad protest? Najavljeni su izbori, i umesto kampanje vi pravite protest. Dosta više budalasanja. Ako nemate politički plan šta ćete raditi ako osvojite vlast onda se manite daljeg srozavanja.
  • Duka neutral

    04.06.2026 19:13
    Dokle zemljaci
    Stvarno je već previše izlazaka na mitinge bez ikakvog smisla jer se ništa ne postiže, samo razdor i mržnja između srpskog naroda. Učite deco a vi matori radite nešto a ne sputavajte nas koji gledamo svoja posla da živimo, a ne da se bavimo "kurvom politikom". Preživeo sam 5. Oktobar i šestog i na dalje je bilo sve isto i gore.
    Uključite mozak i svu snagu bacite na učenje napredovanje a ne beskorisno zezanje po skupovima i posle skupljanje Lajkova.
  • Penzionerka

    04.06.2026 19:09
    Studenti pobeđuju
    VIDIMO SE 20etog
  • Malina

    04.06.2026 17:20
    Botovski pilećarnik
    Zamislite bota kad čita dvosmisleni, sarkastični komentar...
    " Brte, šae ovo ? Da stisnem zeleno ili crveno ?
  • Raša

    04.06.2026 16:24
    Smor
    Smarate više. Studenti neka studiraju a vi koji manupilišete sa njima izađite na videlo.
  • Buba

    04.06.2026 14:55
    Dobro razmislite
    Dobro razmislite šra rafite.Trebali bi da svako ode u Ameriku ili taoadnu temlju bar 6 m dk godinu dana pa da vifi šta je život i demokratija.Ljubiće prag svoj i zemlju po kojoj hoda u Srbiji jad se vrati.Lično iskustvo 100%
  • Student

    04.06.2026 13:37
    Bože... Protest me videti neće. Ne podržavam ovu i ovakvu vlast, ali ni ovo mi nije u redu. Zar ne shvataju kolege da je ispitni rok? Iz Novog Sada sam i studiram u drugom gradu na master studijama... Ustajem svake subote u 03,00 ujutru, menjam dva autobusa do Petrovaradina, čekam voz za BG, od BG drugi voz do grada gde studiram, pa taksijem do fakulteta da bih stigao do 09,00 ujutru kada počinju obaveze na fakultetu, koje traju do 15 časova...i posle nazad...A to košta.
    20. juna imam 2 ispita, 27. juna kada stranka na vlasti planira skup u BG još dva ispita...Ako ovi otkažu opet sve polaske vozova i autobusa...molio bih kolege ili nekog da mi kažu kako da stignem do fakulteta da polažem ispite, i odakle mi posle jako puno novaca za upis godine ili prenos ispita, bodova ili obnovu godine? Prošli put kada je bio studentski protest u BG, ista situacija je bila, profesor je upao u gužvu i nije mogao da dođe da nam održi ispit, pa je odložio za 20. jun...Zar sad opet isto?
  • GrbavicaNS

    04.06.2026 13:15
    Do pobede
    Napred studenti, srušite mafijašku organizaciju do temelja, uz vas smo do kraja.
  • pobogu

    04.06.2026 11:37
    "razocaran: "dve godine protesta i opet nista, samo ratovanje po drustvenim mrezama, a sistemski se tacno nista promenilo nije""





    Promenilo se toliko toga, promenilo se ma bas sve. Svako vidi onoliko koliko moze da vidi...

    Studenti pobedjuju!
  • Aleksej

    04.06.2026 08:53
    Xexe
    Kuckaju botovi sve u 16 ;)
  • Milli

    04.06.2026 07:38
    Protest
    Protiv cega?Izbora,crkve,Vucica,cene tresanja.Ebas smo se prepali.
  • Tamo neko

    04.06.2026 05:33
    Ako
    Živi i zdravi bili, samo pumpajte u drugim gradovima. Nemamo ništa protiv. Ne možemo da dišemo više normalno u svom gradu. I ta fraza ,,ćaci,, za sve nas koji želimo samo mir, nije više zanimljiva..čak štaviše postala je tako otrcana.. menjajte je.. postajete dosaadniiii.. Osvežite stranicu.
  • Ns

    03.06.2026 21:01
    Ns
    Bas mi je drago da botineee komentarisu ali kad procitam komentare ni za CACIJE nisu.Zato ispumpajmo trulez 20.06.2026.STUDENTI VOLIMO VAS.VAS VETERNIK.
  • razocaran

    03.06.2026 20:07
    dve godine protesta i opet nista, samo ratovanje po drustvenim mrezama, a sistemski se tacno nista promenilo nije
  • London

    03.06.2026 19:59
    Xxx
    Zar stvarno mislite da će studenti voditi državu jbt koliko ste vi skrenuli ljudi . Sta vam je ? Nemojte nas više smarati života vam . Dosadili ste i Bogu i narodu.
  • Detelinara

    03.06.2026 19:02
    Studenti pobeđuju
    Dolazimo. Neka dođu i ovi radikali da vide šta je skup l
  • Liman

    03.06.2026 16:40
    Vidimo se! Studenti pobeđuju Vučićevu mafiju!!!
  • /

    03.06.2026 12:26
    /
    @@@Novosadjanka
    tek ce sada da nema kada vam se ukinu subvencije
  • Gari NS

    03.06.2026 11:39
    vikend
    .ovi prazni samo radnim danima od 8 do 16h aktivno komentarisu...
  • Bosanac

    03.06.2026 11:33
    Jos jedno bezvezno okupljanje bez smisla i sadrzaja
  • Zebra

    03.06.2026 11:30
    Znači ništa od vozova 20. juna…?
  • pepa

    03.06.2026 11:23
    @Srki
    Srki, duni mi u tuki.
  • Prostak iz Cipuljica

    03.06.2026 11:14
    Raspisali se botovi
    Vidim na ovom sajtu sve vise i vise botovskih komentara. Mogu da zamislim kakav je za njih to umni napor kada moraju da napisu recenicu ili dve, pa muka ziva, treba smisliti nesto duhovito, vrcavo, tipa "dok je naseg predsednika studenti nece doci na vlast", tako nesto duboko, filozofsko, ipak su to jaki mozgovi nahranjeni sendvicima i parizerom.
  • BoesserWolf

    03.06.2026 11:02
    Šta ćemo ako ne bude dovoljno maloletnika? Hoće li se snositi odgovornost kao u Kuli?
  • Nije nego

    03.06.2026 10:39
    Eu i zapad
    Hajde za promenu pozovite na proteste sa EU zastavama, hajde pozovite gradjansku Srbiju, hajde da pokazemo da nas ima vise nego sto uporno zele da slazu.
    Dajte deco da stanemo na put dogodinasenju, litijasenju, kosovarenju, korupciji i pljacki.
  • Grbavica

    03.06.2026 09:40
    Grbavica
    Vidimo se
  • Srki

    03.06.2026 09:38
    Samo "pumpaj"
    Kakav je ovo luzeraj, zanemoćalo krdo neostvarenih opozicionara.
  • Posmatram

    03.06.2026 09:31
    Već viđeno
    Potez očajnika.
    Džaba, ispumpali ste, gume vam bušne, nemate više snage za kenguranje, biciklanje, vuvuzelanje...
    Kada ćete shvatiti da vas vodaju kao mečke po vašarima.
  • NS

    03.06.2026 09:17
    @patriota
    Jesi isao nekad u skolu? Znas da je raspust, djaci nece biti u klupama na dan protesta. A ti slobodno dovodi radnike iz Nepala, nasa deca ne pohadjaju fakultete da bi bili pomocni radnici na bausteli. Bas ista ta deca se bore da danas, sutra bude vise posla za nase ljude a ne za strance. Jel sad kapiras?
  • Нада

    03.06.2026 09:15
    Ма дај
    Губитници, сами себе бодре да "побеђују"!

    Недошколовани део друштва.
  • Dosta bre

    03.06.2026 09:10
    Sns je odpevao svoje.
  • @@Novosadjanka

    03.06.2026 09:02
    Kod vase logistike kad je bola na vlasti posle petog oktobra nicega nije bilo, samo potonuce.
  • Ajme Nama

    03.06.2026 08:53
    @Jovke
    Jovke, bolno je čitati tvoj komentar, poradi malo na pismenosti.
  • Bez mene

    03.06.2026 08:47
    Nikom vise nije zanimljivo
  • Xxxxxx

    03.06.2026 08:46
    SNS botovi se raskokodakali.
  • Lenka

    03.06.2026 08:39
    Zaludne aktivnosti
    Samo neka ovako "studenti pobeđju', pa ima da nam AV vlada do odlaska u penziju, a verovatno i posle odlaska u istu.
  • Miloš

    03.06.2026 08:37
    Procena
    Jel arhiv javnih skupova napravio procenu???
    Bilo je 200000 gradjana i gradjanki.
  • Vojka

    03.06.2026 08:37
    Srbija ili sns mafija?
  • Too

    03.06.2026 08:26
    Bravo sudenti
  • Boro iz Pobede

    03.06.2026 08:15
    Kada dolazi Aca Srbin na Indeks 19.6.?
  • Horrible

    03.06.2026 08:09
    ikone i kosovo
    Jel to oni isti što posle mesec dana prodaju glas?
  • Aлександар

    03.06.2026 08:00
    ПУМПАЈ
    Браво омладино, банда је у расулу, не попуштајте… крај је ту на дохват руке!!!Смрт мафији,
    Живела Србија!!!
  • Vele

    03.06.2026 07:45
    Tooo
    Bravo studenti !
  • XzX

    03.06.2026 07:34
    Treba i dodatak.
    Protesti su potrebni, ali nisu dovoljni.
  • Patriota

    03.06.2026 06:17
    Dosta vise blokadisanja ,
    Đaci u klupe!
    Učite da možete da mi zaradite budzetsku platu, pa necu valjda čekati radnike iz Indije da BiH imao platu
  • Proleter

    03.06.2026 06:03
    Srbija ili mafija
  • Dosta bre

    03.06.2026 05:48
    Vi ste svoje odpevali !
  • AntiZaNe

    03.06.2026 02:11
    Na ovim izborima ne odlučuje se kakva će Srbija biti, već da li će je biti. Pobeđujemo sa studentima ili svi gube.
  • Milosav

    03.06.2026 00:41
    Izgleda da im je hrana u studenjaku loša, kreveti tvrdi, nema dovoljno ispitnih rokova, školarina visoka za samofinansirajuće, a stipendije male za one na budžetu...
  • Nimbus

    03.06.2026 00:27
    Jos jedan slobodan dan za zeleznicare.
    Dobro dosli, dragi gosti! Vidimo se! Izadji i bori se!
    Car je go!
  • cc

    02.06.2026 23:40
    treba,treba samo budite uporni i istrajni uz vas smo.
  • Лиманчанин

    02.06.2026 23:31
    4хС
    Само Студенти Србију Спашавају
  • Goran

    02.06.2026 23:30
    Mozete protestovati 100 godina, dzaba
  • /

    02.06.2026 22:32
    /
    hocemo li ih vijati vec jednom ili ne?
    da znam da ne dolazim uludo
  • jovke

    02.06.2026 22:32
    Moj grad ste dosli da rusite valjdace policia da radi svoj posao precednik ce jos jednom pokazati da nista srbiju nemoze da razori i sacuvace mir i stabilnost a oni samo nekase skupljaju i blokiraju
  • Novosađanin

    02.06.2026 22:30
    Ne želimo vas u mojem Novom Sadu, stop protestima
  • pazi sad

    02.06.2026 22:20
    Ali bez cetnickih i ruskih obelezja jer se onda ne razlikujete od sns-a.
  • Bole

    02.06.2026 22:20
    Pitam za garija
    Oćel neko preleteti. ?
  • Vlada

    02.06.2026 22:19
    Legatu
    Uz dužno poštovanje prema potrebi da se neminovno zameni ova užasna vlast,a ko realno stoji iza ove nezrele, idealističke grupe mladih ljudi ??
    Ko će,ako bi njihova opcija pobedila,doći na vlast ??
    Pa verovatno isti ovakvi,presvučeni,i vrlo verovatno obučeni od strane zapadnih sila ....ne maštajte o poštenim i čestitim Srbima na vlasti....nema takvih !!
  • Ako ćemo pošteno

    02.06.2026 22:18
    Nikola
    02.06.2026 • 19:56
    Baš 20-og smo na Maldivima.

    Pa kad ste sirotiLJa. Idete na Maldive u sezoni monsuna zbog popusta, samo da se slikate.
  • Milan

    02.06.2026 22:17
    Vidimo se
    Istina pobeđuje!
  • @Novosadjanka

    02.06.2026 22:15
    I ja se isto pitam svaki put u prethodnih x godina kad naletim na Vučićeve ugrađivačke blokade: prekopavanje, divlju gradnju i ine "popravke" (pokvarke) koje su saobraćaj učinile nemogućim.
  • IspirsovanLGBTvegan

    02.06.2026 22:09
    Kolika je dnevnica?
  • Nenad

    02.06.2026 21:56
    Hoće li zvati Informer
    Sad kad im je Vučićević najbolji i kad im je Kosovo najvažnije, pa oni su SNS i ništa drugo.
  • Tarzan

    02.06.2026 21:54
    To vam je sve što znate
    To možete da radite svaki dan, samo ne znam šta vam to znači. Umesto da učite i polažete ispite, vi zevzečite po ulicama. Blago onom ko vas nema.
  • Steva

    02.06.2026 21:52
    Selma putuje na fakultet
    Dosadili ste više bogu i narodu...
  • Deran

    02.06.2026 21:50
    Budi Bog S’nama
    Samo napred…PUMPAJ.Jedva čekam…
  • Lea

    02.06.2026 21:47
    Ispiti
    Bas njih briga za ispitne rokove i ucenje.Samo na ulicu.
  • Helen

    02.06.2026 21:39
    Kakav glup potez.
  • Profa

    02.06.2026 21:24
    Dobro je da znam da idem u svoju vilu još u petak popodne.
  • Диоген

    02.06.2026 21:15
    Студенти побеђују!
    Да видимо леђа режиму и контролисаној опозицији.
  • Breza

    02.06.2026 21:05
    Smarate i jedni i drugi.
  • Gale

    02.06.2026 21:05
    Kako su samo napoeni, glup potez.
  • Поп

    02.06.2026 21:04
    Дангубе
    Шта то они рекоше, шта хоће?
  • Limanac

    02.06.2026 21:01
    Pumpaj samo.
  • Саша

    02.06.2026 21:01
    Пумпај!!!
    Студенти и Србија побеђују!!!
  • Željko

    02.06.2026 21:00
    Pobjeda
    Studenti pobjeđuju ! Da uvedu red u sve strukture polutrule države. Posebno u zdravstvo. Da ne umiru djeca zbog nesposobnih doktora.
  • Djoka

    02.06.2026 20:56
    O-oooo zaustavljanje vozova u najavi. Zna li neko možda, da li kladionice primaju uplate za Srbija voz - dojava bombi? Ja mislim da bi kvota bila 1.01, ali bih se ipak kladio. I dobio bih sigurno.
  • Nenad

    02.06.2026 20:55
    A ko ne stigne na protest, možemo se družiti i ispred Radio-televizije Vojvodine na pikniku 23. i 24. juna.
    Poziv važi za sve naše mlade i lepe studente, ali i za sve starije sugrađane.
  • sdragan

    02.06.2026 20:53
    idi begaj...
    Ta manite nas više prazne priče...Dosadili ste!
  • Петровград

    02.06.2026 20:48
    Студенти побеђују обојене радикале. Видимо се 20.6.
  • Kiza Klisa

    02.06.2026 20:40
    Opet će da nam tuku decu i ništa se promeniti neće. Potrebna je druga taktika.
  • mrva

    02.06.2026 20:35
    PUMPAJ!!!!!!!
  • Novosadista

    02.06.2026 20:34
    Lokacija je ceo grad, a satnica ceo dan! Do pobede....
  • Hublo

    02.06.2026 20:32
    VOUCHERčić na aparatima
  • Прекодрински ћаци

    02.06.2026 20:31
    Студент
    У сред испитног рока?!
  • Novosadjanka

    02.06.2026 20:03
    Dokle
    Sramota više od tih skupova i blokada gradova
  • Lala

    02.06.2026 19:59
    Stizemo!
  • Nikola

    02.06.2026 19:56
    Baš 20-og smo na Maldivima.
  • Bačka

    02.06.2026 19:53
    Znači tog dana vozovi neće saobraćati...
  • Ivato

    02.06.2026 19:44
    Tu smo
    Radujemo se tome i svi su dobrodošli u naš grad.
  • Celicna konjica

    02.06.2026 19:41
    Oce prebeci jos neko?
    Pitam iz Kule
    :-))))

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna