Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković obratio se javnosti iz studije prorežimske Novosadske televizije, a svoj nastup je iskoristio da osudi izjavu Marije Vasić u "Utisku nedelje".
RPS može da govori samo u svoje ime a ne u ime profesora, đaka i roditelja. Ver odavno iza njega ne stoji većina đaka, profesora i roditelja a on odavno ne obavlja poao direktora veç ostaje kao instrument onih koji hoće da pokaźu da je obrazovanje nebitno.
"... oduzimati deci pravo na sopstveno mišljenje i javno kidnapovati njihov glas bez znanja i saglasnosti roditelja, to je nezamisliv skandal." Direktor je ponovo, nakon što se prvi put u ime drugih izvinio Vučeviću, kidnapovao glas đaka. Kako može on u ime svih đaka i nastavnika da se za nešto izvinjava? Da li on shvata da Jovina nije njegovo privatno vlasništvo, niti su deca njegovo vlasništvo niti on raspolaže njihovim glasom!
"nametali sopstveni radikalni stavovi, hvaliti se time u javnosti, oduzimati deci pravo na sopstveno mišljenje i javno kidnapovati njihov glas bez znanja i saglasnosti roditelja, to je nezamisliv skandal" Ja bih rekao da direktor misli ovde na svoje postupke, npr. branjenje deci da odaju počast stradalima, da iskazuju svoje mišljenje, prozivanje dece i roditelja na verskoj-nacionalnoj osnovi, zaključavanje u zgradu...
Gde je poreklo imovine za pojedinih sveštenih lica iz vrha crkve koja imaju milionsku vrednost u nekretninama. To je pravo pitanje. Gde su milioni eura iz našeg budžeta koji su otišli crkvi... to je drugo pitanje. Gde se nalazi, u kakvom luksuzu živi i zašto je odlikovan i pod zaštitom crkve optužen za pedofiliju to je treće pitanje. Posle ćemo o fetišizmu i Mariji, koja ima pravo da bude ateista ali i pravo da se bavi svojom strukom i naukom, pa i temama koja su u školskim programima.
Što se direktora tiče neka živi sa time da je najmračnija tačka 300 godina istorije Jovine gimnazije. Nije to mali teret na savesti, malo je odklečao.
Марија, као човек друге екипе система дуализма (републиканци-демократе) којим газдују исти људи, сада одиграва пас на игру "противника".
Да, игру... јер оваква светиња у баш овом моменту за њих је само борба за још који дан или годину на власти...тј. у опозицији где сви имају своје разрађене шеме у оквиру оваквог система.
Радивој је колетерална штета. Реално, ови га сада раубују до краја, а био је легенда до Милошевог позива и изношења неистине у пропагандни медијски простор.
Vreme prolazi, ljudi i običaji (verski i sekularni) se menjaju. Za 50-100 godina možda će ljudi i dalje poštovati magijske, paganske rituale. Umesto ovih današnjih predmeta kojima se pridaju magijska svojstva može se dogoditi da će se ljudi klanjati rajfešlusu sa pantalona direktora gimnazije u kojima je klečao pred vratima gimnazije. U nadi da se više nikada ne dogodi direktor koji kleči na stepeništu gimnazije. U pantalonama sa rajfešlusom.
Meni je od svega ovoga najfascinantnije to što je napisao da on "oseća", a gotovo podjednako je začuđujuće da on koristi i termine "duboko ljudsko, moralno, profesionalno"! Hiljade ljudi - đaci, nastavnici, roditelji već godinu dana nemaju normalan život. Ja ne znam kakva kazna bi bila adekvatna za to, za izgubljenih godinu i po dana normalnog života. Šta on kaže o moralnim gromadama iz Ćacilenda? Nije pogođen njihovim delovanjem - dilovanjem droge srpskoj deci, ubicama, lopovima, kriminalcima, plagijatorima, lažovima? Smeta mu "najgrublje vređanje verskih osećanja naroda" a šta je sa OSEĆANJIMA 1000 DECE, NAJBOLJIH ĐAKA SRBIJE? Da li je, Radivoje Stojkoviću,"neoprostivo za svakog pojedinca" govoriti svojim đacima, deci da su pagani, pitati ih da li imaju dušu, govoriti im da ih treba dresirati, vređati njihove roditelje i nastavnike? Ima li JEDNOG VAŠEG ČINA LJUBAVI, POŠTOVANJA PREMA ĐACIMA i KOLEGAMA? Ko Vama takvom daje za pravo da drugome sudite?
Šta briga direktora ako ona nešto privatno izjavi. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Bolje da radi nešto konkretno umesto što se moli u dvorištu i zaključava vrata od škole da učenici na mogu da izađu.
Zašto se stalno raznim pričama udaljavate od onog trenutka kad su učenici odavali poštu (svojom voljom) stradalima ispod nadstrešnice koju jedino nisu radili, pa se direktor i tada u ime drugih i trećih lica izvinjavao ssmo jednom roditelju, znamo kom.
Direktor u tom slučaju nije rekao da nije u redu "oduzimati deci pravo na sopstveno mišljenje" kao što sada navodi.
Da, učenicima niko ne treba da oduzima pravo na sopstveno mišljenje a naročito ne treba niko umesto njih, roditelja i profesora bilo da se izvinjava. Nije Jovina gimnazija privatna škola u vlasništvu R. S. koliko god on imao nerealan osećaj da je to tako.
Samo ti nemoj ništa u moje ime da radiš! Sram te bre bilo! Kakvu veru ti i tradiciju spominješ! Pa ti si se udružio sa ovom bagrom što bi i samog Boga izvarali, pokrali...Ti još imaš pravo nešto o nekome da govoriš...Ti si sam izaslanik đavola bre!!! Kako se pogledaš uopšte u ogledalo?!
Znaci najbitnija je zgrada skole. Mozes imati i najpametnije i najvrednije djake, najbolje profesore ali ako je sve to u pogresnoj zgradi... Dzabe... I dan danas ne znam kako priznaju diplome onih par generacija Isidorine koje su isle u masinsku dok se njihova zgrada renovirala.
Ne znam zašto me podilazi jeza od ovog tipa! Deluje mi da ispod te kose gaji male rogove! Mene ova žena ničim nije uvredila! Sociologija je nauka koja proučava društvo,i jedna od grana koju proučava kao takva je i religija! Dala je definiciju sociološku o dešavanju ne vređajući nikoga, pošto je žena po struci sociolog! Ne znam u čemu je problem!Jedini ko me ovde vređa, odnosno vređa moju inteligenciju je ova jareća bradica jel misli da niko ne zna kako je za sitan ćar postao deo sekte i kako za krupnu apanažu izvršava sektina naređenja!
A ko gleda Novosmradsku tv?
Ćaci televizija koja često reemituje Dezinformer tv.
Red bi bio da sada uzmu izjavu od Marije Vasić, ali ne znaju šta je novimarstvo.
Doticni slugalj kriminalnog kartela koji je okupirao drzavu ne shvata da nismo svi MI, a da su ONI sa druge strane tarabe.
Niti je Bulovic i vlastohlepne vladike SPC, niti je Vucic i mafija oko njega Srbija.
Srbija je mnogo veca od svih njih zajedno, kao sto je i SPC veca od svih njih.
Prema tome, nema nista zabranjeno u tome kritikovati ih, sto vise i do sudnjeg dana ako treba.
Stavio se na stranu ZLA, represije, prisile i terora i ne postoje reci kojima bi opravdao svoje sramno, stetocinsko i partokratsko zlocinjenje.
Не можеш ти да говориш ништа у име целе гимназије. Ти ниси гимназија, као што предесник републике није држава. Утувите то у главу. И престаните да се позивате на традицију, религију и патриотизам јер код вас нема ничега од тога, нити ће то прикрити вашу бит. Ви само примењујете фашистичке методе, а ти директоре си за неко озбиљно посматрање. Успео си да уништиш једну од најстаријих гимназија у року од годину дана. Ни настава се не одржава у њој, раселио си ђаке и наставнике. Треба да те је срамота. И било би да имаш образа.
Radivoje je lepo opisao ono šti sam radi. U ime učenika ne može da priča pogotovo ne u ime moje ćerke. To radim ja i kažem da je gore pomenuti jedan običan verski radikalni fundmentalista i treba da dobije zabrnu rada u školstvu.
Sa drugw strane gispođa Vasić, ex Čanak se iz želje za slavom, razmeće u etru bez ikakve potrebe i treba da smanji doživljaj.
Suma summarum naša lepa Jovina je istorija, nema je više :(
Godinu dana se trazi smena direktora od strane djaka,roditelja i negovih kolega i za svo to vreme ne secam se ni jednog javnog skupa podrske direktoru osim onog u ćacilendu!!! Toliko o tome...
Meni je predavala 2003/2004 kao mlad profesor. To su jedini časovi sa kojih sam bežao, žena je nesnosna puna sebe i dosadna! Inače sam ateista tako da me ova izjava uopšte ne pogadja ali ilustruje njen ex katedra stil obraćanja sa visine. Zbog nje sam zamrzeo sociologiju.
Takvu školu i kadar sazida i ponudi predavače iz svog buđelara i svojih redova neka se oglase popovi i poklone je državi pa neka je upisuje ko želi . Svojatati tuđe je jedan od Božijih grehova u koje se ovaj ološ zaklinje .
Izjava Marije Vasic je neprimerena. Katastrofa je sa kim sve moramo da se borimo i sta da trpimo u borbi protiv SNS sekte. Licno sa osobama poput ove profesorice ne bi stajao ni na autobuskoj stanici ali necu sad o tome. Dole SNS sekta to je prvo. Vidimo se na protestu
Alo, bre, bedo ljudska, kakva crna Marija Vasić, kakav Bogorodičin pojas, o čemu ti pričaš?! Jesi li ti direktor elitne novosadske Gimnazije ili neke ofucane monaške kelije?! Uništio si jedan od kulturno-istorijskih simbola Novog Sada i ko zna koliko generacija "Zmajčića" koji su bili ponos i dika ovog grada i čitave zemlje! Daj ostavku i vuci se u neku rupu, jer te ni ostatak života na hlebu, vodi i molitvi neće oprati za ono što si uradio.
A nije mu smetalo kada je on sam (Radivoje) nazivao učenike paganima? Oni su onda a i do sada smo tražili izvinjenje od njega, ali ga ni do sada nisu dobili.
U slobino vreme su se nosale i kosti cara lazara a da ni jedan antropolog nije potvrdio autentičnost istih , mariju napadaju kao da im je dirnula u dogmu o bezgrešnom začeću , šta će nam svemogući vladari svetovni i crkveni sledeće doneti - neko zlatno tele ili ...
Колико ја пратим, директор одавно не говори у име свих својих ђака ни професора, па тако ни овог пута не може да се извињава нити да осуђује у било чије име, осим у своје лично. Друго, ова земља, као и јавно образовање у њој, су по Уставу секуларни, па тако и наставни план и програм из социологије не почива на сакралним принципима. Мислим да би директор требало да поднесе оставку и од следеће школске године конкурише за место директора карловачке Богословије.
Jos uvek zivi u osamnaestom veku i nije mu jasno da su se u medjuvremenu desile neke, prilicno znacajne, promene.
Mozda bi mu sveti oci Kacavenda i Pahomije mogli to objasniti?
Jos strasnije je sto on zamislja da su svi "njegovi djaci" pravoslavci.
Mitropolit Atanas Limasolski:
“I da znate, ti religiozni koje najčešće nazivamo ‘pobožni ljudi’, najopasniji su. Ti pobožni ljudi su vrlo opasni. Bog neka nas sačuva od njih. Neka nas Bog sačuva od tih religioznih ili pobožnih ljudi; jer pobožan tj. religiozan čovjek predstavlja svoju prirodnu osobnost, koja nikada nije imala osobni odnos sa Bogom. Pobožna osoba posti, sprovodi molitvena i razna druga ‘pravila’, ispunjava dužnosti pred Bogom, ali nema nikakav ozbiljan odnos s Njim i zato Bog, ovakvoj osobi, nikada ne otkriva baš ništa. I, evo, svjedočim vam i priznajem iz vlastitog iskustva, da se u životu nisam susreo sa većim vragovima i opasnošću za Crkvu od pobožnih ljudi”.
Samo se zapitajte kome bi pre dali svoju decu na cuvanje, Mariji Vasic ili ovom direktoru, i znacete odma ko je tu ispravan.
Sto se mene tice ja bi ove verske fanatike izbegavao u sirokom luku. Inace da ne bude zabune, vernik sam, i to jos od pre nego je to postala opsta moda i drzavna strategija za sludjivanje naroda.
Bivši sam đak Jovine i direktor meni i još nekolicini učenika iz razreda svojevremeno nije dozvolio da se prebacimo sa veronauke na građansko kada smo na listiću koji se popunjava svake godine zaokružili da želimo građansko.
Toliko o verskoj toleranciji pravoslavnih talibana. Lažu i samo lažu, besomučno, bez prestanka i bez trunke stida i srama. Otpadnici od istine i morala.
Može d aide na režimske medije a ne može da dođe na pismeni predmeta koji predaje. Nego je poslao potrčka koji ne zna matematiku.
Kada treba na saslušanje onda mu pozli a akad treba na informer onda ide trčeći.
Sve vidi onaj gore, kako se toga ne plaši
Direktor ne govori u ime mog sina. Neka se "povredjuje" u svoje sopstveno ime. Nas vajni cuvar tradicije je uspeo da sacuva skolu od njenih djaka, profesora, roditelja, samo od sebe nije uspeo da je sacuva, a najvise joj je stete naneo. I dalje mi je neshvatljivo kako jedan covek maltretira hiljade ljudi vec godinu i po dana i niko mu nista ne moze. Orden reda cacilenda...
A ko je osnovao gimnaziju koju ste pohadjali? Tito? Gradjani Novog Sada početkom 19. veka? Možda je ipak osnivač bio jedan od najobrazovanijih i najdalekovidijih Srba tog doba, "ča Steva" kako su ga zvali savremenici ili Karlovački mitropolit Stratimirović? Možda držite da su otpušteni profesori sledili njegova načela?
Ne izvinjavaj se, grozni čoveče, u moje ime i u ime mog deteta koje, nažalost, ide u ovu školu koju si ti, zajedno sa tvojim pajtosima kriminalcima i crkvenjacima, doveo do ivice propasti. Ti nisi Gimnazija, ne predstavljaš sve profesore, roditelje i učenike, niko te više ne poštuje. Možeš da se izvinjavaš samo u lično ime, kao što je trebalo da učiniš krajem novembra 2024. godine, a ne da uvučeš školu u politički mulj.
Daleko od toga da branim ovog lika koji očigledno već dugo nije dobar u glavi ali ova izjava dotične je čist govor mržnje. Da je tako nešto izjavila protiv muslimana ili jevreja levičari bi je razapeli. Osnovano sumnjam da je gospođa poturena da daje takve izjave kako bi se deo naroda okrenuo protiv studenata ali Žvaki, neće da može.
Sramim se da sam pre 55 godina zavrsio tu gimnaziju. Bila je tada ponos cele Jugoslavije. Ovo je sada opsta sramota. Mozda bi direktor trebalo da kleci celu nedelju
Njena izjava gruba i neprimerena. Mogla je reci na nekoliko nacina sta misli a da ne dozvoli da se od te izjave napravi sto je napravljeno. Verujem da je i sama bila svesna toga izgovarajuci reci koje je izgovorila. A zaista nepotrebno skretanje paznje sa osnovne teme-Gimnazija JJ Zmaj.
E sad i njemu dato materijala koliko hoce da"razvlaci", u ovom trenutku nebitnu temu, a da se ne resava osnovni problem-nastava u i zgrada Gimanzije JJ Zmaj. Sta ce biti preduzeto da se rese problemi Gimnazije?
Da li je direktor bio u hramu Sv.Save?
Za izjavu Marije Vasić nadležan je sam Bog. Ko je direktor da je osuđuje i tumači volju Boga?
Što si veći grešnik to se praviš da si veći vernik.
Mene je sramota direktora koji kleči i moli se. A Srbija je zvanično sekularna republika. Vrhunac paradoksa je što je trenutni patrijarh bivši đak Jovine.
Bravo direktore ali pusti sada tu osobu. Ona je totalno nebitna, njeno ponašanje je samo gluma i prikrivanje nesigurnosti. Potrudi se ti da deca idu u svoju gimnaziju. Ako to nisi u stanju neka preuzme neko ko može.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Direktor Jovine iz studija režimske televizije u ime cele škole osudio izjavu Marije Vasić
Autor: 021.rs
Novi Sad
•03.06.2026.
•15:12 > 15:12
Komentari 71
Mama zmajica
Sanja ns
Hahahaha
Revizor
Revizor
Istraga
Što se direktora tiče neka živi sa time da je najmračnija tačka 300 godina istorije Jovine gimnazije. Nije to mali teret na savesti, malo je odklečao.
Добро памтим све...
Да, игру... јер оваква светиња у баш овом моменту за њих је само борба за још који дан или годину на власти...тј. у опозицији где сви имају своје разрађене шеме у оквиру оваквог система.
Радивој је колетерална штета. Реално, ови га сада раубују до краја, а био је легенда до Милошевог позива и изношења неистине у пропагандни медијски простор.
Sremac
Sokrat
Nenad
novosadjanin
@нстулип
@Gv
Dvostruki aršini
Direktor u tom slučaju nije rekao da nije u redu "oduzimati deci pravo na sopstveno mišljenje" kao što sada navodi.
Da, učenicima niko ne treba da oduzima pravo na sopstveno mišljenje a naročito ne treba niko umesto njih, roditelja i profesora bilo da se izvinjava. Nije Jovina gimnazija privatna škola u vlasništvu R. S. koliko god on imao nerealan osećaj da je to tako.
Grut
sram
Dragan
Gv
AntiZaNe
Manjane
Joj
Pitanje
TsiBB
Ćaci televizija koja često reemituje Dezinformer tv.
Red bi bio da sada uzmu izjavu od Marije Vasić, ali ne znaju šta je novimarstvo.
Ahab
Niti je Bulovic i vlastohlepne vladike SPC, niti je Vucic i mafija oko njega Srbija.
Srbija je mnogo veca od svih njih zajedno, kao sto je i SPC veca od svih njih.
Prema tome, nema nista zabranjeno u tome kritikovati ih, sto vise i do sudnjeg dana ako treba.
Stavio se na stranu ZLA, represije, prisile i terora i ne postoje reci kojima bi opravdao svoje sramno, stetocinsko i partokratsko zlocinjenje.
Zebra
Слободан
Zorana
goxy
Nikola NS
Sa drugw strane gispođa Vasić, ex Čanak se iz želje za slavom, razmeće u etru bez ikakve potrebe i treba da smanji doživljaj.
Suma summarum naša lepa Jovina je istorija, nema je više :(
Maki
Milan
Slušao i šerovao
otac Makarije
Terazijski Crnogorac
Лиманац
Idilic
Aleksandar
Struki
Aga
zztop
Саша
Deda
zoro
Mozda bi mu sveti oci Kacavenda i Pahomije mogli to objasniti?
Jos strasnije je sto on zamislja da su svi "njegovi djaci" pravoslavci.
Pićuka
“I da znate, ti religiozni koje najčešće nazivamo ‘pobožni ljudi’, najopasniji su. Ti pobožni ljudi su vrlo opasni. Bog neka nas sačuva od njih. Neka nas Bog sačuva od tih religioznih ili pobožnih ljudi; jer pobožan tj. religiozan čovjek predstavlja svoju prirodnu osobnost, koja nikada nije imala osobni odnos sa Bogom. Pobožna osoba posti, sprovodi molitvena i razna druga ‘pravila’, ispunjava dužnosti pred Bogom, ali nema nikakav ozbiljan odnos s Njim i zato Bog, ovakvoj osobi, nikada ne otkriva baš ništa. I, evo, svjedočim vam i priznajem iz vlastitog iskustva, da se u životu nisam susreo sa većim vragovima i opasnošću za Crkvu od pobožnih ljudi”.
3Maj
Milan
@Trubaduri, truveri
kule
Sto se mene tice ja bi ove verske fanatike izbegavao u sirokom luku. Inace da ne bude zabune, vernik sam, i to jos od pre nego je to postala opsta moda i drzavna strategija za sludjivanje naroda.
laže
Toliko o verskoj toleranciji pravoslavnih talibana. Lažu i samo lažu, besomučno, bez prestanka i bez trunke stida i srama. Otpadnici od istine i morala.
Zmajica
Kada treba na saslušanje onda mu pozli a akad treba na informer onda ide trčeći.
Sve vidi onaj gore, kako se toga ne plaši
Mosa
Liman
Kakav talog neljudski.
Dule
Gospodo bivši učenici, aktivirajte se malo, ljudi vam se smeju direktoru.
NStulip
Danilo
@Joja
Božidar
Гојко
Nsn
Zabrinuta
Joja
nikad kraja
E sad i njemu dato materijala koliko hoce da"razvlaci", u ovom trenutku nebitnu temu, a da se ne resava osnovni problem-nastava u i zgrada Gimanzije JJ Zmaj. Sta ce biti preduzeto da se rese problemi Gimnazije?
Trubaduri, truveri
To je glavna tema, tama u 21. veku.
Pitam se
Za izjavu Marije Vasić nadležan je sam Bog. Ko je direktor da je osuđuje i tumači volju Boga?
Što si veći grešnik to se praviš da si veći vernik.
Sremac
Nikola
Ko nas pita
"Bog postoji i on je i u drvetu,reci,planini..svuda i u svemu oko nas."...Ljubav!
B
Boki
Ok
pajo patak
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H