Voša dočekuje Radnički u polufinalu plej-ofa šampionata

Odbojkaši Vojvodine nastavljaju borbu za odbranu titule, a sledeća etapa im polufinale plej-ofa, u kom će dočekati Radnički iz Kragujevca, u petak, 26. marta.
Voša dočekuje Radnički u polufinalu plej-ofa šampionata
Foto: 021.rs
Ako se uzme u obzir međusobni skor ove sezone, Vojvodinu bi mogao da čeka zaista težak zadatak u duelu protiv Radničkog, ali u taboru Novosađana veruju da najviše ipak zavisi od njih.
 
Kao prvoplasirana na tabeli novosadska ekipa ima i prednost domaćeg terena, stoga seriju i otvara u Novom Sadu, a u maloj sali Spensa odigraće se, ako do toga dođe, i majstorica. Revanš meč igra se u nedelju, 28. marta u Kragujevcu, u 16 časova.
 
Podsetimo, Vojvodina je eliminisana u polufinalu kupa Srbije upravo od Radničkog pre nešto više od mesec dana, a posle toga, na debitantskoj utakmici Slobodana Boškana kao trenera, Vojvodina je u ligi savladala Radnički.
 
Šef stručnog štaba OK Vojvodina Slobodan Boškan kaže da će predstojeći dueli biti upravo dueli po njegovom mišljenju najkvalitetnijih ekipa u ligi. 
 
"Predstoje nam zanimljivi mečevi protiv Radničkog. Mnogo nam znači to što će RTS prenositi utakmicu u petak, to je jako važno u situaciji kada publika ne može da bude na tribinama. Kragujevčani i mi smo ove sezone igrali četiri puta, dobro se poznajemo i verujem da će to biti pravi dueli. Očekujem da će Radnički igrati dobro, ali isto tako sam siguran da smo mi spremni da uradimo sve najbolje što možemo i povedemo 1:0. Glavni igrači rivala su primači Ristić i Kone, oni uglavnom preuzimaju odgovornost, ali tu su i srednjaci Radević i Gojić", kaže Boškan.
 
Boškan mnogo energije polaže i insistira na tome da svako kao pojedinac da maksimum u odbrani, stavlja akcenat na blok i igru u polju, kako bi kao ekipa bili bolji i čvršći.
 
Korektor Aleksandar Blagojević veruje da će njegova ekipa igrati bolje i pre svega biti mnogo motivisana.
 
"Čini mi se da nam Kragujevčani najmanje leže, igraju zaista dobro protiv nas. Međutim, to što smo neslavno prošli u Kupu, protiv njih, dodatno će nas motivisati. Sigurno ćemo pružiti bolje partije. Oni su uspevali da nas napadnu servisom, a naše je da primirimo igru, da strpljenjem prelomimo meč i to je jedini pravi put", zaključuje Blagojević.
 
Osim TV prenosa, svi ljubitelji odbojke, posebno oni koji eventualno u inostranstvu nemaju mogućnost praćenja na programu RTS-a, meč između Vojvodine i Radničkog moći će da gledaju i na zvaničnom Jutjub kanalu OK Vojvodina.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport

Neočekivan poraz Vojvodine

Taman se novosadska publika počela navikavati na uspehe svojih ljubimaca, kada su je košarkaši Vojvodine ponovo razočarali.

Košarkaši Vojvodine domaćini Metalcu

U 19. kolu KLS, Vojvodina će ugostiti Metalac, tim koji je loše startovao, ali je promenom trenera i dovođenjem dva atraktivna tamnoputa igrača toliko poboljšao igru da je sa pretposlednje dospeo čak na šestu poziciju.

Pobeda Vojvodine u Somboru

Košarkaši Vojvodine su u 18. kolu Košarkaške lige Srbije kao gosti savladali Sombor BC sa 85:77 (40:34) i zabeležili dvanaestu pobedu.

Pobeda Vojvodine posle mnogo napora

U sedamnaestom kolu KLS košarkaši Vojvodine pobedili su Dinamik sa 99:92 (46:52), ali su morali da ulože mnogo napora kako bi nadmašili tim sa Dorćola.

Pobeda Vojvodine u Beogradu

Košarkaši Vojvodine su u 15. kolu KLS kao gosti savladali OKK Beograd sa 107:94 (61:48) posle 40 minuta brze ali i igre u kojoj su obe ekipe znatno više pažnje posvetile napadu, a nedovoljno odbrani.