Košarkaši Voše savladali beogradski Radnički

Košarkaši Vojvodine savladali su beogradski Radnički sa 87:74 u 24. kolu Košarkaške lige Srbije.
Košarkaši Voše savladali beogradski Radnički
Foto: 021.rs
U ovoj utakmici su obe ekipe prikazale brzu i košarku sa dosta atraktivnih poteza. Pobeda je pripala iskusnijim igračima čiji su šuteri ovoga puta bili veoma sa uspešni sa procentom od 44 odsto za tri, odnosno čak 70 odsto za dva poena.
 
Ovoga puta odlučila je odista visoka preciznost domaćeg tima, ali do pobede su došli posle dosta napora, a sve do pet minuta pre kraja gosti su povremeno razliku smanjivali na četiri, pet poena.  
Početak utakmice počeo je tako što su igrači sa Crvenog krsta postigli četiri trojke u prvih pet minuta igre i poveli sa čak 18:3.
 
Tada trener domaćeg tima Vladimir Mirkovski nalazi pravu postavu, Vojvodina pojačava igru u odbrani, a pucači, posle prvih promašaja, počinju da neprekidno pune koš gostiju.
Drugu četvrtinu košarkaši Vojvodine su odrigrali izvanredno i dobili sa 27:13, ali početkom drugog poluvremena Radnički nekoliko puta smanjuje na tri, četiri poena razlike. 
 
Iskusni domaćini nisu paničili, već su u poslednjoj deonici poboljšali igru u odbranu i ponovo stekli dvocifrenu prednost. Na kraju prednost od 14 poena je sasvim solidna, ali i malo visoka u odnosu na tok susreta.
 
Vojvodina je igrala na mahove, povremeno slabo, potom veoma dobro. Utisak je da ekipa nadilazi dužu krizu, ali vidljvo je i da crveno-beli mogu, ali ako žele plasman u ABA ligu i moraju, bolje. 
U domaćem timu istakli su se Ljubičić, Smit i Rebrača, dok je veteran Lešić bio najzapaženiji u redovima gostiju.
 
U sledećem, 25. kolu KLS, Vojvodina je ponovo domaćin, a u goste joj dolazi zemunska Mladost, ekipa koja je u prvom delu sezone savladala Novosađane.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Radovan

    18.03.2025 15:53
    Radnički je imao u petorci dva mlada igrača Tofoski '06 godište i Stojkovića '07.
  • Anonimus

    15.03.2025 08:39
    Odavno novosadska publika nije gledala tako modernu košarku kao što je bio susret Vojvodina- BKK Radnički.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport

Košarkaši Vojvodine domaćini Metalcu

U 19. kolu KLS, Vojvodina će ugostiti Metalac, tim koji je loše startovao, ali je promenom trenera i dovođenjem dva atraktivna tamnoputa igrača toliko poboljšao igru da je sa pretposlednje dospeo čak na šestu poziciju.

Pobeda Vojvodine u Somboru

Košarkaši Vojvodine su u 18. kolu Košarkaške lige Srbije kao gosti savladali Sombor BC sa 85:77 (40:34) i zabeležili dvanaestu pobedu.

Pobeda Vojvodine posle mnogo napora

U sedamnaestom kolu KLS košarkaši Vojvodine pobedili su Dinamik sa 99:92 (46:52), ali su morali da ulože mnogo napora kako bi nadmašili tim sa Dorćola.

Pobeda Vojvodine u Beogradu

Košarkaši Vojvodine su u 15. kolu KLS kao gosti savladali OKK Beograd sa 107:94 (61:48) posle 40 minuta brze ali i igre u kojoj su obe ekipe znatno više pažnje posvetile napadu, a nedovoljno odbrani.